Parima sekretäri konkursil osalenud: „Kaotada ei ole midagi, võita aga nii mõndagi!“

Hetk 2014.aasta parima sekretäri finaalvõistlusest, kus kohal oli ka Kanal2 Reporter.
Hetk 2014.aasta parima sekretäri finaalvõistlusest, kus kohal oli ka Kanal2...

Võtsime ühendust varasematel aastatel parima sekretäri konkursil osalenutega, et küsida, mis on neil jäänud konkursist kõige eredamalt meelde ja kas nad julgevad soovitada konkursil osalemist ka teistele sekretäridele-juhiabidele.

Juba kuuendat aastat järjest korraldab Baltikumi suurim kontoritarvete müüja Officeday üleriiklikku konkurssi Eesti parima sekretäri välja selgitamiseks. Sellel aastal toimub valimine koostöös Sekretar.ee-ga.

Eesti parim sekretär selgub 25.aprillil Tallinna Kultuurikatlas, Äripäeva ja Sekretar.ee poolt korradataval konverentsil SEKRETÄRIDE PÄEV 2017 "Enesekindlalt kevadesse!".

Kogemusi ja meenutusi konkursist jagavad Eesti Pärimusmuusika Keskuses administraator Liina Ostumaa, Ekspress Meedia toimetuse assistent Triin Rannar ja Pärnu Haigla taastusraviosakonna sekretär Anne-Lii Pedras-Koltsov.

Liina Ostumaa
Liina Ostumaa

LIINA OSTUMAA
Osales konkursil 2015. aastal ja tuli nelja parima sekka.

Vanus: 32
Töötab:
Eesti Pärimusmuusika Keskuses administraatorina ja tegeleb peamiselt ruumide rendiga seminarideks, konverentsideks ja kontsertideks
Konkursi hetkel töötas: Eesti Pärimusmuusika Keskuse sekretärina

Kuidas sattusid parima sekretäri valimise konkursile?
Märkasin parima sekretäri konkursi üleskutset Facebookis aga millegipärast ei olnud mul tagasihoidliku inimesena mõtteski esialgu konkursile reageerida. Kui kolleegid soovitasid mul osaleda, oli eitav vastus kiire tulema. Üks nendest soovitas mind sinna Facebooki rakenduse kaudu ja siis ma mõtlesin, et aga miks mitte proovida. Ei osanud siis üldse arvatagi, et võin pääseda finalistide hulka. See, kuidas aga hakkasid kõik kolleegid, sõbrad ja tuttavad Facebookis minu kandidatuuri jagama ja minu poolt hääletama, oli minu jaoks väga positiivne üllatus ja päris tore oli kuulda head tagasisidet selle kõige kaudu, et minu pühendunud suhtumist sekretäri töösse on märgatud ning mind hinnatakse.

Mis on kõige meeldejäävam konkursil toimunust?
Kõige meeldejäävam oli mõnus õhkkond finalistide vahel. Kahel võistluspäeval Tallinnas tuli end nii erialaselt kui ka loominguliselt mitmetes asjades proovile panna ja samas oli selles kõiges ka lõõgastumise moment olemas.

Mida Sa sellest kõige rohkem õppisid?
Kindlasti sain sellelt konkursilt juurde julgust ja enesekindlust.

Kas julged konkursil osalemist soovitada ka teistele sekretäridele-juhiabidele?
Soovitan julgelt osaleda. Kaotada ei ole midagi, aga võita nii mõndagi. Uus ja huvitav kogemus igal juhul.

Triin Rannar
Triin Rannar

TRIIN RANNAR
Osales konkursil 2014. aastal.

Vanus: 27
Töötab:
Ekspress Meedia AS toimetuse assistendina

Kuidas sattusid parima sekretäri valimise konkursile?
Nägin Facebookis põnevat konkurssi ning kuna mulle meeldib ennast proovile panna, siis otsustasin kandideerida. Eks ka kolleegide ärgitus aitas kandideerimise nupule vajutada. :)

Mis on kõige meeldejäävam konkursil toimunust?
Kõige rohkem jäi meelde seltskond. Saime kümnekesi kokku fotostuudios. Me polnud varasemalt tuttavad, aga saime väikse laua taga kohe jutule ning mingit „konkursitunnet“ küll ei olnud. Eks ka häälte kogumine on suur proovile panek. Üks kolleeg kujundas mulle isegi plakati ning kleepis kogu kontori neid täis. :)

Mida Sa sellest kõige rohkem õppisid?
Eelkõige õppisin ma tundma iseennast. Ülesanded polnud kontimurdvad, aga need nõudsid süvenemist ning enda ületust. Näiteks kaamera ees rääkimine oli midagi täiesti uut.

Kas julged konkursil osalemist soovitada ka teistele sekretäridele-juhiabidele?
Julgen soovitada! Tore on kokku saada oma valdkonna inimestega ning konkurssi võib võtta kui teadmiste jagamise seminari.

Anne-Lii Pedras-Koltsov
Anne-Lii Pedras-Koltsov

ANNE-LII PEDRAS-KOLTSOV
Osales konkursil 2015.aastal ja sai Officeday Lemmiku tiitli.

Vanus: 45
Töötab:
SA Pärnu Haiglas taastusraviosakonna sekretärina

NB! Eriline tunnustus Anne-Liile, kuna ta on viie aasta jooksul olnud ainus finalist, kes oma igapäevatööd ja -toimetusi on sunnitud tegema ratastoolis.

Kuidas sattusid parima sekretäri valimise konkursile?
Tõuke kandideerimiseks sain kolleegidelt ja esialgu tundus mulle see mõte väga võõras, sest organisatsioon on suur ja meil töötab palju toredaid sekretär. Meie kantselei sekretär oli juba aasta varem sellel konkursil osalenud ja tema julgustusel ma sinna konkursile sattusingi. Pere oli samuti väga toetav.

Mis on kõige meeldejäävam konkursil toimunust?
Juba finaali pääsemine oli üllatav ja elevust tekitav. Kogu võistlusperiood oli väga meeldejääv, sest kohtusin paljude uute inimestega. Meile tehti meik ja toimus fotosessioon.

Mida Sa sellest kõige rohkem õppisid?
Sain sellelt konkursilt palju enesekindlust juurde. Mulle ei meeldi kaamerad ja seetõttu oli minu jaoks kõige raskem videointervjuu, kuid korraldajad olid päevakava sättinud selliselt, et isegi kaamerahirm kadus.

Kas julged konkursil osalemist soovitada ka teistele sekretäridele-juhiabidele?
Loomulikult soovitan ka teistel osaleda, sest kaotada ei ole ju midagi. See on võimalus ennast veelgi paremini tundma õppida.

* Loe intervjuud kolme viimase aasta konkursi tiitlivõitjatega SIIT.

TULEKUL KONKURSS „EESTI PARIM SEKRETÄR 2017“!

22.märtsil kuulutame välja konkursi osalemise info ja tingimused. Kõik sekretärid, juhiabid, assistendid ja juhiabid on lahkesti oodatud konkursist osa võtma.

Eesti parima sekretäri konkurssi korraldab Baltikumi suurim kontoritarvete müüja Officeday koostöös Sekretar.ee-ga.
Kui soovid olla kursis konkursil toimuvaga, telli oma mailile sekretar.ee uudiskiri.

Selle aasta parim sekretär selgub 25.aprillil Tallinna Kultuurikatlas, Äripäeva ja Sekretar.ee poolt korraldataval meeleolukal konverentsil SEKRETÄRIDE PÄEV 2017 „Enesekindlalt kevadesse!“.

Konverentsikava ja registreerimisinfo leiab SIIT.

Osale arutelus

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Blogid

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Ebeta otsib BÜROOJUHTI

M-Partner HR OÜ

24. juuni 2017

Tele2 otsib ÄRIKLIENDI ASSISTENTI

Tele2 Eesti AS

31. mai 2017

Salonplus otsib MÜÜGIKONSULTANTE

Salonplus Baltic OÜ

15. juuni 2017

Uudised

Käsi­raamatud

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine