Lihtne nipp, kuidas Outlookis õigekeelsust seadistada

Kui Sul on eestikeelne MS Office või on ostetud eraldi keelemoodul, siis saad keeleseadetest valida, et programmid tunneksid eesti keele sisestust vaikimisi.

MS Office kasutajatest suur osa ei oska aimatagi, et peaks ise veel mingeid programmi seadeid näppima. IT spetsialist on tema arvutisse installinud MS Office´i ja teatanud, et kõik töötab. Aga ei pruugi!

Katseta: sisesta Outlookis (või ka Wordis) tekstiväljale 1. aprillil (jättes numbri ja sõna vahele tühiku) ning vajuta reavahetuseks "Enter". See pole aprilli nali, aga usu oma silmi, 1. Aprillil on nüüd suure tähega, sest programm arvas, et lause lõppu tähistava punkti järel tuleb uut lauset alustada suure tähega.

Teine katse: sisesta tekstireale Tere, Jaan ning vajuta reavahetuseks "Enter". Kas tulemuseks on Tere, jaanuar?

Lahendus, et õigekeelsus toimiks: vali Outlooki menüüst Fail/Suvandid/Elektronpost/Redaktori suvandid/Automaatkorrektuuri suvandid, need lülita kõik välja (vt joonis ingliskeelse menüüga):

Autor: Arvo Saat, Tallinna Arvutikooli ja Eesti esimese arvutikooli asutaja, tegevjuht ning koolitaja

Soovid rohkem teada Outlooki nippidest ja seadistustest?
Siis vaata, mis toimub Äripäeva Akadeemia koolitusel „Korrastatud aeg Outlookis“. Lähim koolitus juba 20.aprillil.

Osale arutelus

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine