Neljakümnendates on kasulik oma karjäär üle vaadata

Karjääri keskpaigas on hea valmistuda muutusteks. See võib tähendada täiendkoolitust või analüüsi, millised on sinu unikaalsed tugevused.

Sageli võib karjääri keskpaigas juhtuda, et organisatsioonimuutuste tuules jäädakse töötuks, ollakse kinni töös, mis ei paku enam pinget või otsitakse karjäärile uut suunda. 
 
Isegi kui kõik on hästi, siis oma karjääri ja oskusi tasub aeg-ajalt analüüsida: Mis juhtuks, kui minu praegune töö kaoks? Kas saaksin siis mujale tööle? Kas vajaksin täiendkoolitust, et tööturul konkurentsis püsida?
 
Kui kool on lõpetatud 20 aastat tagasi ja vähemalt sama pikk tööelu on veel ees, siis on selge, et 40ne aastaga muutub nii mõndagi.
 
Ole valmis tööelu muutusteks
 
Tulevikuks valmistumine ei tähenda, et pidevalt peaks töö pärast mures olema. Küsimus on teadlikkuses tööturu olukorrast ja muutustega kaasas käimises. Kõikidele töötajatele teeks karjääri keskea ülevaatus head.
 
Tööelus vajatakse üha enam valmidust õppida uusi asju ja võimet hoida ning kasutada sotsiaalseid võrgustikke. Samuti on eeliseks hea enese tugevuste tundmine. Need oskused tasub esile tuua ka tööd otsides.
 
Kui plaanid töö või kutse vahetamist:

 • Selgita välja, kas sinu praegusel töökohal on võimalik tööülesandeid muuta või karjääris edeneda.
 • Vaata koolide pakkumisi. Kas õppimine annaks sulle töö jaoks uusi oskusi?
 • Tee selgeks, kas sul on võimalik õppida töö kõrvalt või tööst paus võttes.
 • Küsi teiste käest huvipakkuvate tööde ja ametite kohta lisainfot.
 • Selgita tööportaalide kaudu välja, millised tööd vastavad sinu oskustele.

Kui valmistud kandideerimiseks:

 • Uuenda oma CV ja netiprofiil, näiteks LinkedIn. Ära piirdu ainult töökogemuste ja koolide loetlemisega. Räägi, milliseid ülesandeid oled teinud, milles oled eriti hea, millised ülesanded ja rollid oleksid sulle kõige südamelähedasemad, millist tagasisidet oled saanud ja milline töötaja ning inimene oled.
 • Õpi nägema enda omadusi ja tugevusi. Räägi lähedastega ja küsi nende arvamust.
 • Tõsta enesehinnangut. Milles oled hea või suurepärane? Milles oled töös hästi õnnestunud? Mõtle konkreetseid näiteid.
 • Harjuta liftikõnet, milles räägid oma õnnestumistest ja oskustest. Luba endal innustuda. Räägi hetkedest, mil olid tööst täielikult kaasa haaratud. Mida sa siis tegid?

Allikas: Tööheaolu.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara