Kuidas kujundada mõnusat puhkenurka kontorisse?

Fuajees või koridoris olevas puhkenurgas võib mõnikord probleemiks osutuda kaja või eemalt kostuv müra. Selle summutamiseks tasub puhkenurka lisada helisummutavaid lahendusi – näiteks seinale kinnitatavaid või siinidel rippuvaid akustilisi paneele.
Fuajees või koridoris olevas puhkenurgas võib mõnikord probleemiks osutuda kaja ...

Puhkenurka planeerides või ümber tehes tasub esimese asjana mõelda, mille jaoks puhkenurka kasutatakse.

Kas see on koht, kuhu kogunetakse kohvi jooma, ajalehti sirvima ja omavahel lobisema, või kasutatakse puhkenurka ka töötegemiseks? Samuti on oluline teada, kas puhkenurk on mõeldud vaid oma töötajatele või kasutatakse puhkenurka ka klientide poolt ootealana. Igal juhul peab puhkenurga mööbel arvestama reaalse vajadusega nii eesmärgi kui ka inimeste arvu poolest.

Kui puhkenurk on pigem mõeldud kiireks pausiks, on see mõistlik sisustada madalate diivanilaudadega, kuhu kohvitassi toetada saab. Eriti efektse tulemuse saab siis, kui asetada kõrvuti samast sarjast, aga erinevas suuruses ja kõrguses lauakesed.

Kui ruumi on pigem vähem, tasub mõelda integreeritud lauamooduliga lahenduste peale.

Kui puhkenurk juhtub olema pigem kärarikkamas kohas (näiteks käiguteel või koridoris) ja/või peaks seal saama aeg-ajalt ka segamatult tööd teha, tasub eelistada privaatsust võimaldavat mööblit. Heaks võimaluseks on lisada puhkenurka kõrgema seljatoega tugitoolid või diivanid.

Privaatsemate telefonikõnede tegemiseks saab puhkenurka lisada spetsiaalseid telefonikabiinide miniversioone.

Lauakesega varustatud ja seina kinnitatavad akustilised telefonikabiinid Domo Wall Booth (tootja: Abstracta).
Lauakesega varustatud ja seina kinnitatavad akustilised telefonikabiinid Domo...

Kui eraldi nurka puhkeala loomiseks on keeruline tekitada, tasub kontor värske pilguga üle vaadata ja mõelda, kas ehk saaks puhkeala luua hoopis koridori või fuajeesse. Paljude mööblitootjate valikust leiab sobivaid lahendusi ka ebastandardsetesse ruumidesse.

Fuajees või koridoris olevas puhkenurgas võib mõnikord probleemiks osutuda kaja või eemalt kostuv müra. Selle summutamiseks tasub puhkenurka lisada helisummutavaid lahendusi – näiteks seinale kinnitatavaid või siinidel rippuvaid akustilisi paneele.

Airflake akustilised paneelid (tootja: Abstracta) tagavad vaiksema puhkenurga ja mõjuvad ka dekoratiivselt.
Airflake akustilised paneelid (tootja: Abstracta) tagavad vaiksema puhkenurga...

Müra saab reguleerida ka spetsiaalsete valgustitega. Abi on ka sellest, kui puhkenurga põrand vaibaga katta.

Kui puhkenurgal on mitu funktsiooni, võiks eelistada paindlikku mööblit. Selliselt saab ala planeeringut vajadusel kiirelt ümber mängida ja tekitada rohkem istumiskohti või vastupidi – tekitada rohkem liikumisruumi.

Hubasust ja mõnusat atmosfääri saab tekitada laua- ja põrandavalgustitega, mis lisavad kontori tehniliste valgustite kõrval puhkenurgale kodusust.

Kodust hubasust lisab puhkenurka rohelus, kus saab huvi korral ühiselt ka kontorilõunale lisamiseks mõeldud maitserohelist kasvatada.

Puhkenurk peab olema sisustatud selliselt, et seal tunneksid ennast mugavalt ja mõnusalt kõik töötajad. Just seetõttu ei saa see väga ekstravagantne olla. Samas saab ka pisidetailidega teha puhkeala huvitavamaks ja värvilisemaks.

Kui töötajatel on lapsed, võiks puhkenurgas leiduda ka mõni lasteraamat, pusle või joonistamistarbed, et ka väiksemad tunneksid ennast emasid-isasid oodates puhkenurgas mõnusalt.

Autor: Elke Mööbel

Galerii

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara