Ka silmad vajavad terve olemiseks trenni

silmad

Silmavõimlemine on eriti oluline neile, kes veedavad suurema osa ajast arvuti ees – ehk siis väga paljudele meist.

Mustamäe Silmakeskus pakub välja mõned harjutused, mis aitavad vältida silmade väsimist. Neid harjutusi oleks hea teha kaks korda päevas, 10 minutit korraga.

1. Siia-sinna-siia-sinna

Vaadake otse. Suunake pilk nii üles, kui vähegi võimalik. Seejärel suunake pilk samamoodi alla, paremale ja vasakule. Korrake seda mitu korda.

2. Silmapööritused

Tehke silmadega rahulikke ringe: kõigepealt 5–10 korda päripäeva, siis 5–10 korda vastupäeva.

3. Kahe pliiatsi harjutus

Võtke kaks pliiatsit või pastakat, mille peale on midagi kirjutatud. Sirutage üks käsi ühe pliiatsiga silmade kõrgusel enda ette, umbes 50 cm kaugusele.

Teise kätte võtke teine pliiats ning asetage see umbes 20 cm kaugusele ninast. Jälgige, et mõlemad pliiatsid oleksid silmade kõrgusel.

Suunake pilk tagumisel pliiatsil olevale kirjale ja hoidke pilku seal umbes minuti jagu. Esimene pliiats paistab nüüd kahekordsena.

Seejärel suunake pilk esimesel pliiatsil olevale kirjale. Vaadake ka seda umbes minut. Nüüd näete tagumist pliiatsit kahekordselt.

Lõpetuseks lõdvestage silmi – vaadake aknast välja kaugele või ruumi kõige kaugemasse punkti ning laske pilk 2–5 minutiks lõdvaks.

4. Pliiats kaheks

Võtke pliiats või pastakas, mille peal on mingi väike kiri. Sirutage pliiats enda ette ning tooge see aeglaselt oma silmade poole, kuni pliiats näib muutuvat kaheks.

Viige pliiats uuesti kaugemale, seejärel hakake seda taas ninale lähemale tooma. Proovige nii, et pliiats püsiks ühekordsena võimalikult kaua, vähemalt 10 sekundit.

Puhake silmi, vaadates 2–5 minutit ruumi kaugemasse punkti või aknast välja kaugusse. Tehke seda harjutust 4–5 korda.

5. Udune tekst

Otsige selle harjutuse jaoks mõni väikese tekstiga ese, näiteks raamat, postkaart vms. Sirutage käsi koos tekstiga välja.

Tooge tekst tasapisi silmadele lähemale. Üritage hoida seda selge ja teravana vähemalt 10 sekundit ning 5–10 cm kaugusel silmadest. 

Kui tekst läheb uduseks, vaadake vahepeal kaugemale. Siis vaadake uuesti teksti ning tooge see taas lähemale, kuni tekst muutub silme ees uduseks. Lõpetuseks vaadake kaugusse ja lõdvestage silmad.

6. Kahest kolm

Võtke kaks pliiatsit. Asetage üks pliiats umbes 20 cm kaugusele ninast, teine aga käepikkuse kaugusele.

Liigutage esimest pliiatsit ninale lähemale ning hoidke seda 10 sekundit, kuni tagumine pliiats näib muutuvat kaheks.

Nüüd suunake pilk 10 sekundiks tagumisele pliiatsile. Samal ajal paistab esimene pliiats kahekordsena.

See harjutus parandab loomulikku topeltnägemist, mis esineb alati, kui meie vaateväljas on mitu eset. Sel ajal, kui jälgime üht eset, tekib meile teisest topeltkujutis, kuid enamasti ei pane me seda tähele.

7. Silmad sissepoole

Võtke pliiats ning asetage see silmade kõrgusele, umbes käepikkuse kaugusele. Tooge pliiats järk-järgult silmadele lähemale, kuni see asub silmadest umbes 6 cm kaugusel.

Hoidke pilku pliiatsil kümmekond sekundit, siis pange pliiats käest. Puhake silmi.

Artikkel on ilmunud terviseuudised.ee lehel.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara