Riiete taaskasutus - trend, mis on jääv

Kalamaja Printsess
Kalamaja Printsessi kevadkollektsioon

Taaskasutus ja roheline mõtteviis on viimase aja tõusev trend. Enam ei peeta seda puumajades elavate hipide pärusmaaks, vaid võetakse jätkusuutliku elu lahutamatu osana.

„Roheline“ saab olla enamikes eluvaldkondades, alates prügi sorteerimisest kuni ehitiste energiamärgiste ja rõivasiltide jälgimiseni.

Riiete taaskasutamist saab vaadata mitmest aspektist – kes käib teise ringi poodides ostlemas, kes kasutab second-hand’e hea võimalusena kasutuna seisvatest riietest vabanemiseks ja kes disainib olemas olevaid rõivaid ümber, et need uue hingamise saaks.

Kui taaskasutuspoodides käimiseks ja sinna asjade viimiseks erilist pealehakkamist vaja pole, siis viimane variant – riiete ümber disainimiseks – on natuke rohkem aega ja loovust vaja. Ometi on see vaid kätte võtmise asi! Vaata läbi kapis seisvad rõivad, mine osta teise ringi poest põnevaid detaile juurde ja oledki valmis mõnele väsinud esemele uue elu andma. Ideid leiab nii Internetist kui tänaval inimesi vaadates.

Karin Raski tee taaskasutuse juurde

„Kuigi otsus re-use lasterõivadisainiga tegelema hakata saabus mitmete eri asjaolude kokkulangemisel, mängis selles väga suurt rolli Uuskasutuskeskus. Nimelt käisin juba mitmeid aastaid enne Kalamaja Printsessi loomist seal vabatahtlikuks – esialgu sorteerisin niisama asju, kuid suhteliselt ruttu tegelesin juba väljapanekute ning vaateakende organiseerimisega. Just sealne tegevjuht Katriin Jüriska oli see, kes tegi esimesena ettepaneku midagi uuskasutuse vallas luua. Algul jäi see aga lihtsalt alateadvusesse kummitama, sest ühtegi säravat ideed kohe hopsti võtta ei olnud. Küll aga tundsin lastega kodus olles, et olen sellises eluetapis, kus tahaks lisaks näitlemisele veel midagi muud loomingulist teha. Lisa sinna juurde veel üleüldine moehuvi ning Kalamaja Printsess võiski sündida. 

Säästlik mõtteviis ja keskonnasõbralik tootmine on Kalamaja Printsessi üks olulisemaid väärtusi."

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara