Riiete taaskasutus - trend, mis on jääv

Kalamaja Printsess
Kalamaja Printsessi kevadkollektsioon

Taaskasutus ja roheline mõtteviis on viimase aja tõusev trend. Enam ei peeta seda puumajades elavate hipide pärusmaaks, vaid võetakse jätkusuutliku elu lahutamatu osana.

„Roheline“ saab olla enamikes eluvaldkondades, alates prügi sorteerimisest kuni ehitiste energiamärgiste ja rõivasiltide jälgimiseni.

Riiete taaskasutamist saab vaadata mitmest aspektist – kes käib teise ringi poodides ostlemas, kes kasutab second-hand’e hea võimalusena kasutuna seisvatest riietest vabanemiseks ja kes disainib olemas olevaid rõivaid ümber, et need uue hingamise saaks.

Kui taaskasutuspoodides käimiseks ja sinna asjade viimiseks erilist pealehakkamist vaja pole, siis viimane variant – riiete ümber disainimiseks – on natuke rohkem aega ja loovust vaja. Ometi on see vaid kätte võtmise asi! Vaata läbi kapis seisvad rõivad, mine osta teise ringi poest põnevaid detaile juurde ja oledki valmis mõnele väsinud esemele uue elu andma. Ideid leiab nii Internetist kui tänaval inimesi vaadates.

Karin Raski tee taaskasutuse juurde

„Kuigi otsus re-use lasterõivadisainiga tegelema hakata saabus mitmete eri asjaolude kokkulangemisel, mängis selles väga suurt rolli Uuskasutuskeskus. Nimelt käisin juba mitmeid aastaid enne Kalamaja Printsessi loomist seal vabatahtlikuks – esialgu sorteerisin niisama asju, kuid suhteliselt ruttu tegelesin juba väljapanekute ning vaateakende organiseerimisega. Just sealne tegevjuht Katriin Jüriska oli see, kes tegi esimesena ettepaneku midagi uuskasutuse vallas luua. Algul jäi see aga lihtsalt alateadvusesse kummitama, sest ühtegi säravat ideed kohe hopsti võtta ei olnud. Küll aga tundsin lastega kodus olles, et olen sellises eluetapis, kus tahaks lisaks näitlemisele veel midagi muud loomingulist teha. Lisa sinna juurde veel üleüldine moehuvi ning Kalamaja Printsess võiski sündida. 

Säästlik mõtteviis ja keskonnasõbralik tootmine on Kalamaja Printsessi üks olulisemaid väärtusi."

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara