Restoranitest: Vintage 17 vajab laagerdusaega

Vintage17

Tallinna vanalinnas Vene tänaval asuva restorani Vintage 17 nimi pärineb veinimaailmast ja tähistab aastakäiku. Et siis 2017. aastast pärinev restoran, millel on suur tõenäosus küpseda eriti heaks.

Veinile rõhub ka restorani tutvustus: „Usume, et toidu ja veini sümbioos viib meid tõelistesse maitsete ja naudingute avarusse, mida komplimenteerib hooliv ning suurepärane teenindus.” Usun seda minagi, aga tõenäoselt on Vintage 17 veel nii noor aastakäik, et maitsete ja naudingute avarus pole jõudnud välja kujuneda.

Potentsiaali igatahes on. Joogikaart on muljetavaldav ja menüü kannab infot, et vaatamata asukohale pole see turistilõks, kus igihaljaste menukite, Caesari salati, borši, pasta ja piprapihviga, möödujaid siss eastuma meelitatakse. Vastupidi – see on igati soliidne söögikoht, mille menüü algab gurmeelikku lihvi tõotavate värskete austrite ja kiisaäkisega ning lõpeb matchavahuga. Dessertide hulgas on siiski kaks „kohustuslikku” rooga ka, brüleekreem ja šokolaadivaht, aga magusa puhul olevatki inimesed konservatiivsemad.

Erakordselt rikkalik veinikaart kinnitab, et tegijad pole algajad – sellise mahuka ja mitmekesise veiniportfelli kokkupanek ei käi üks-kaks-kolm. Üks-kaks-kolm ei käi aga teenindajatel ka selle tundmaõppimine, nii et nooruke ettekandja küll üritas veine soovitada ja isegi iseloomustada, kuid jäi pinnaliseks ega osanud vastata isegi kõige lihtsamatele küsimustele veinide päritolu ja omaduste kohta. Kes aga omaenese tarkusest suudab veini toiduga kokku sobitada, sel peaks materjali jätkuma – veinikaart äratab tõesti aukartust.

Ainult et sümbioosiks on hea veini kõrvale ka head toitu vaja. Sellega polnud aga vähemalt sel õhtul, kui meie restorani sattusime, lood sugugi head. Kui liharoad
olid enam-vähem nauditavad, siis mereline kraam osutus täielikuks läbikukkumiseks. Eriti kiisaäkis, mille pärast ma sinna restorani õieti läksingi. Kiiska peetakse pigem prügi- kui restoranikalaks ja väga vähe on neid, kes selle ahvena väikse sugulase magusast lihast lugu oskavad pidada. Samuti pole restoranidesse eriti asja olnud äkitsel ehk äkilisel, mereäärse Eesti põlisroal.

Äkis ehk toores kiirmaitsestatud kala on lihtne roog, mis nõuab vaid üht – värskust. Seda aga Vintage’is ei olnud. Ega olnud kiisal ka õiget maitsestust, nii et roog rändas kööki tagasi enam-vähem samas mahus, nagu see sealt oli tulnud.

Veel üks ebaõnnestumine

Teine läbikukkumine oli muskaatkõrvitsa püreel serveeritud kammkarp koos natukese
siiamarjaga. Kammkarp oli enam-vähem, ainult natuke mõrkjas, kuid siiamarja rääsunud aroom rikkus kõik ülejäänu. Tasakaalu huvides pean märkima, et lihaline pool menüüst, nii pearoaks valitud röstitud vutt, veelgi enam aga veisesüdame tartar, pakkusid positiivseid elamusi.

Desserdini me ei jõudnud, pärast ebaõnne kiisa ja siiamarjaga polnud tahtmist enam kauemaks Vintage 17 köögi hooleks end usaldada. Magusaks lõpetuseks põikasime hoopiski kõrval asuvasse hoovi ja lõpetasime õhtusöögi Pierre’i kohvikus tema tuntud headuses trühvlitega.

Hiljuti Äripäeva tunnustava märgi pälvinud restoranid

TAR TAR köök+baar, Narva nt 7, Tallinn, märts 2018

Kaja Pizza Köök, Õle 33, Tallinn, veebruar 2018

Faehlmanni kohvik, Faehlmanni 18, Tallinn, jaanuar 2018

Kärbes Kitchen & Bar, Telliskivi 60A/C1, Tallinn, jaanuar 2018

Baojaam, Kopli 1, Tallinn, november 2017

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara