Miks meil alati kiire on?

kiire

Kiire eluviis on ajanud oma juured meie eludesse. See on saanud osaks meie argipäevast erinevates valdkondades ja erinevate põhjuste varjus. Mis põhjustab pidevat kiirustamist? Siin on viis nurgakivi, millega kiire meie eludes endale teed sillutab.

Kiire on sageli kultuuri küsimus ja levib nagu nakkushaigus seal, kus seda viljeletakse. Kiirustamisest on tulnud viis elada ning näidata oma tähtsust ja olulisust. Kui ma paistan väga hõivatud, siis näitan, et olen tähtis ja lugupeetud. Kiire viis elada, liikuda ja rääkida jääb külge ka siis, kui seda ei ole vaja. Nii tulebki ka vabal päeval teha ajakava sauna soojapanekuks ja söögivalmistamiseks, rääkimata vastupandamatust sunnist jälgida telefonist tööasju või sotsiaalmeediat. Seal, kus kiire kultuur ühiskonnas levib, on see eriti nakkav organisatsioonis. Väiksed järgivad suurte eeskuju.
 
Välised asjaolud võivad põhjustada kiiret. Kiirustamine tekib keskkonna nõudmistest ja kohustuste täitmisest. On olukordi, kus tööle esitatavate ootuste ja teostamisvõimaluste suhe on täiesti ebarealistlik. Kiire meenutab nakkushaigust ka sellega, et see on sageli kollektiivne: organisatsiooni väärtusmaailm ja tööde organiseerimisviis paneb kõiki orav-rattas pöörlema. Tihti võime kuulda, kuidas teised sõidavad sisse minu plaanidesse, kui ei oleks kolleege ega kliente, siis sujuks kõik palju paremini.
 
Kiire tekib aja jooksul rumalateks muutunud tegutsemisviisidest, organisatsiooni probleemidest ja sellest, kuidas asju teeme. Kiire tekib ebatõhusast ajakasutusest, tehakse valesid asju, valel ajal ja valel viisil. Ajavargad viivad suure osa meie päevast ning jõuame oma oluliste tegevusteni alles õhtupoolikul. Planeerime aega oma eelistuste põhjal, aga ebasünkroonsus meid ümbritsevate inimeste tegevustega ajab meie plaani karile.
 
Ülesannete hunniku keskel unustame sageli, mida me tegelikult tahame. Kiire võib tekkida suuna puudumisest. Kui eesmärki ei ole, teeme valesid asju. Ettevõteteski on suuna puudumine pigem reegel kui erand. Strateegias on liiga palju eesmärke ning nende saavutamise käigus uputakse arenguprojektide keskele.
 
Sageli põhjustab kiiret aga inimese sisemised põhjused, mis võivad olla näiteks erinevad hirmud, uskumused ja kinnistunud arusaamad. Kiirustamise süüd on lihtne teiste õlgadele veeretada. Ei pea aga palju otsima, et leiaks põhjuseid hoopis iseendast, sest me inimestena oleme suurepärased selles, et ammutada endasse veidrat ja ebavajalikku. Inimestel on kalduvus oma päevi täita mõttetu ja tühise tegevusega, mis röövib aega neilt asjadelt, millel on tegelikult tähendus. See ei sõltu sellest, kas ülemus on nõudlik või kliendid liiga aktiivsed. Ja kui ei olegi tööl, ka siis õnnestub päev täita igasuguse tühja-tähjaga. Lõplik vastutus on aga siiski inimesel endal.

Allikas: Work Goes Happy, tõlkinud tööheaolu.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara