2 lihtsat tegevust, et see kevad meelde jääks

kiik

Inimolendid on veidrad: me soovime oma küsimustele keerulisi vastuseid. Lihtsa lahenduse puhul keeldume seda uskumast ja meie aju tõrgub vastu – see ei saa ju nii kerge olla! Mis on aga lihtsad tegevused, mida igaüks meist saaks koheselt rakendada, et see kevad värvilisem ja meeldejäävam oleks?

Loo autorina olen need lihtsad toimingud ise järele proovinud ja julgen neid soovitada. Võid seda võtta ka kui lühiajalist eksperimenti, mis võiks kesta vähemalt ühe kuu, et siis otsustada, mida edasi teha.

1. Viska televiisor toast välja

Mõtle, kui palju aega võidad, kui kaob ära võimalus meelelahutuseks televiisor käima panna. Ja mida kõike jõuaksid nende tundidega ette võtta! Selle asemel võid minna hoopis trenni, lugeda raamatut või teha ükskõik mis tegevusi, millest oled viimased kuud vaid unistanud! Ja kui lihtne on võtta teler ja see näiteks üheks kuuks oma keldriboksi viia. Muidugi, räägi esmalt plaan lägi ka teiste pereliikmetega.

Oma kodust keskkonda muuta on oluliselt lihtsam kui iseennast. Kui kodus kommi pole, ei saa ka neid süüa – lihtne ja loogiline. Sama põhimõte toimib ka televiisoriga: kui seda enam pole, leiad mõne muu tegevuse.

2. Võta aega enesearenguks

Meil kõigil on aega ühepalju ja imelihtne saladus aja planeerimise juures on justnimelt aja võtmine iseendale olulise tegevuse jaoks. Võta kalender lahti ja broneeri sinna selleks aeg samamoodi, nagu teeksid seda tähtsa kliendiga kohtumiseks. Kui leiad iga nädal selleks juba näiteks kaks tundi, siis kuu lõpuks oled tegelenud enesearenguga terve tööpäeva e. kaheksa tundi. Ja see on hea algus.

Sünnipäevadel ja aastavahetustel ohkavad inimesed alalõpmata, et kui kiiresti see aeg ikka möödub! Ja siin see konks ongi – aega peab võtma, mitte lootma, et küll kunagi varsti äkki tekib selleks sobiv hetk. Ei teki.

Mõne aasta möödudes taipad, et oled oma aega järjepidevalt kasutanud millegi olulise jaoks, mitte lasknud sel lihtsalt mööda minna. Nendest tundidest on välja kasvanud mõni huvitav projekt, algatus või ettevõtmine, mida sa kohe kindlasti mitte kunagi kahetsema ei pea.

Suure tõenäosusega oled juba tulnud mõttele, et neid kahte tegevust saab omavahel ideaalselt ühendada. Eriti hea, kui suudaksid oma kevade plaani kaasata ka oma pereliikmed. Sel moel oleks üksteise tugi ja järjepidevus tagatud. Ikka ja alati leidub keegi, kes teistest motiveeritum on ja sellega ka teised kaasa tõmbab.

Meeldejäävat kevade algust!

Allikas: www.reijovaljak.ee

Osale arutelus

 • Reijo Väljak, coach, õpetaja ja ettevõtja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara