9 nippi firmaürituse õnnestumiseks

Äripäeva Konverentsikeskuse juht Mari Sarapuu
Äripäeva Konverentsikeskuse juht Mari Sarapuu

Äripäeva Konverentsikeskuse juht Mari Sarapuu jagab sekretär.ee-le nippe ja soovitusi, millest firmaüritusele tehnilise teostaja või tehnikapakkuja valikul lähtuda ja kuidas hea koostöö saavutada.

1.Mõtle läbi ürituse stsenaarium. Ülioluline on läbi mõelda detailid ja lõpuks teada, milline on kulu. Poolik ja läbi mõtlemata stsenaarium toob ootamatuid olukordi nii korralduses kui ka viib eelarve miinusesse.

2.Küsi mitu pakkumist. Võrdle hinda ja teostust, aruta pakkumine pakkujaga läbi. Pakkumisi võrreldes näed kvaliteedi ja hinna suhet turul. Julge ka küsida erinevaid lahendusi ja rumalaid küsimusi pakkujalt, sest oluline on taaskord kõik detailid läbi arutada ja vastastikusest kokkuleppest ühtviisi aru saada, et vältida hilisemaid n-ö ämbrisse astumisi.

3.Küsi pakkumisel referentse. Arvesta, et paberile võib kõike kirjutada, kuid oluline on reaalsed kogemuslood ja inimeste tagasiside teenuse kohta. Julge neid küsida ja saad vältida eos juba võimalikke vigu!

4.Räägi teostajaga läbi, et leida parim lahendus. Oluline on vastastikune suhtlus ja asjadest õigesti aru saamine. Ükski asi ei saa olla liiga tühine. Ei saa eeldada, et midagi saad iseenesest tehtud, pigem ununeb asi ürituse päeval ära ning jääbki tegemata.

5.Koosta stsenaarium ja/või edasta raider (bändi nõuded). Sel juhul pead ise mõtlema väga põhjalikult läbi ürituse toimumise ja samuti garanteerid selle, et tehnikapartneri jaoks on konkreetselt kõik kirjas, mida on vaja teha ja mida ootad.

6.Kooskõlasta muudatused tehnikuga, et tal poleks üritusel üllatusi. Kommunikatsioon ja uue info operatiivne edasi andmine on kõige võti!

7.Lepi kokku, kuidas tehnik üritusel riides peab olema, et ta oleks ürituse stiiliga kooskõlas. Väike detail, mis võib jääda planeerides märkamata aga ürituse miljööd arvestades üsna oluline.

8.Usalda, aga kontrolli, eriti, kui koostöö on esmakordne.

Hoia silm peal:

- Et tehnik jätaks endale piisavalt ettevalmistusaega ja jõuaks kohale õigeaegselt. Eelmiselt ürituselt kiiruga kohale tormav tehnik võib eelmise ürituse venides häirivalt hilinedes.

- Uuri, millist tehnikat ta kasutab, kui läbimõeldult tehnik planeerib.

- Uuri, kuidas on tehnik varustatud tagavaraseadmetega ja kuidas käitub, kui mõni seade peaks tõrkuma või töötamast lakkama.

- Kui üritusel pakutakse süüa, siis jälgi, et tehnik ka ikka leiaks hetke ja võimaluse süüa-juua saad.

9.Käitu koostööpartneriga mitte ainult nõudlikult, vaid ka viisakalt, sõbralikult. Tegu on koostööga.

Osale arutelus

 • Mari Kõlli

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara