Mida teha, kui tunned juhi ees hirmu?

Kas lähed närvi või tunned ennast halvasti, kui juht soovib sinuga rääkida? Kui nii, siis ilmselt on sul tema ees hirm, mis võib halvasti mõjuda sinu heaolule ning võimekusele.

„Hirm töökohas võib olla ohtlik tsükkel,” kirjutab Brian de Haaff, kes on Aha! tegevjuht. Vahel võib juht ennast sinuga ebamugavalt tunda ning ta püüab sinu enesekindlust kõikuma lüüa kuni selleni välja, et hakkad teda kartma.

„Ennast füüsiliselt tööl halvasti tundmine on kindel märk sellest, et midagi on väga valesti,” kirjutab ta. „Igas töös on stressirohkeid hetki, aga ükski töö ei ole väärt oma tervise pikaajalist rikkumist.”

Kui sa tunned ennast juhi juuresolekul ebamugavalt või isegi hirmul, siis siin on kaks soovitust, mida selle ületamiseks teha:

1. Pea meeles, et oled väärtuslik

„Sinu töö ei ole sina. Kui sa homme oma tööl enam ei tööta, oleksid sa inimesena ikkagi sama väärtuslik.”

Seda võib olla raske meeles pidada, kui sul on halb juht, aga seda peaks endale pidevalt meelde tuletama.

„Me kardame sageli halbu juhte, sest nad ohustavad meie elatusvahendeid – meie võimet maksta eluaseme eest, osta, mida me vajame ning edasi liikumist tööalaselt,” ütleb ta. „Ütle endale, et oled kõige sellega varem hakkama saanud ja saad ka edaspidi, hoolimata oma juhist.”

2. Tuleta endale meelde, et väärid lugupidavat kohtlemist

„Oma karjääri jooksul kohtad tõenäoliselt türanne, kes armastavad teistega manipuleerida ja neid mõnitada,” ütleb Haaff. „Kui sinu juht on selline, teeb see veel rohkem haiget.”

Sellises olukorras tuleb jääda väärikaks. „Sa ei saa kontrollida teiste inimeste käitumist, aga saad kontrollida enda vastust nende käitumisele. Sa saad rahulikult seletada kolleegile või juhile, et sulle võib tagasisidet anda, aga sa ootad, et seda tehakse väärikalt.”

Allikas: Business Insider/Tööheaolu.ee

Osale arutelus

 • Tööheaolu.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara