27. jaan
Sotsiaalministeerium koostas eelnõu, millega muudab prillide hüvitamise korda. Eelnõus on küll positiivseid muudatusi, kuid koda tegi ettepaneku neid täpsustada, et töötajad ei kuritarvitaks oma võimalusi.
Sekretar.ee toetajad:
Lugeja küsib: Meie ettevõte kasutas eelmisel aastal eriolukorra ajal töötasu vähendamise võimalust kuni töötasu alammäärani. Kahjuks pole olukord meie jaoks paranenud ning peaksime taaskord töötajate töötasu vähendama. Oleme saanud vastandlikke signaale selle kohta, kas võime sel aastal ka nii teha või mitte. Kas on õige, et igal aastal võib töötasu vähendada kuni töötasu alamäärani kolme kuu jooksul?
Oleme harjunud, et kõikides hoonetes asub kusagil nähtaval evakuatsiooniplaan, mida loodetavasti kellelgi kunagi vaja ei lähe. Hiljutiste skandaalide valguses oleks igal ettevõttel mõistlik ette valmistuda mitte ainult tulekahjudeks, vaid ka puhkudeks, kus satutakse pahaaimamatult meedia või uurimisorganite huviorbiiti.
Euroopa Parlament nõuab, et töötajatel oleks õigus end tööst välja lülitada, ilma et sellega kaasneksid tööandja sanktsioonid.
Teadagi koguneb igas ettevõttes aastatega mitmeid erinevaid dokumente. Neid korrastades tekib aga küsimus: kui kaua peab üldse dokumente säilitama ning millistel tingimustel võib neid hävitada?
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700