Loovus ja eesmärgistamine

Lepime kaks asja kokku: loovus ei ole üksikute väljavalitute privileeg - kõik inimesed võivad loovad olla kui nad seda tahavad, loovus ei ole välk, mis tuleb selgest taevast - igale idee leidmisele eelneb üldjuhul süsteemne töö.

Ma olen veendunud, et selle kahe asja uskumine aitab organisatsioonis hoida kokku suure hulga energiat ja aega. See loob võimaluse viia ideede otsimine süsteemseks ja püstitada konkreetsed eesmärgid, see aga omakorda tagab, et töötajate poolt esitatud ideed on asjakohased ja suunatud tõeliste kitsaskohtade lahendamisele. Selline ideede otsimise protsess võib olla võimas konkurentsieelis.

Allpool esitan mõned pidepunktid, millele soovitan mõelda (juhul kui soovite oma ideede otsimist süsteemsetele alustele viia) enne, kui hakkate oma organisatsioonis uusi ideid otsima:

- millised on põhiprobleemid, millega hetkel maadlete;

- defineerige ja tutvustage veelkord töötajatele, millised on valdkonnad / kriitilised edutegurid, millest ettevõtte edu sõltub kõige rohkem;

- millised on vähe või üldse mitte väärtust lisavad tegevused, mida te teete (loodetavasti olete muidugi nende tegemise juba lõpetanud;

- milliseid kaebusi olete viimasel ajal sise- või välisklientidelt saanud;
kuidas on klientide ootused muutunud või eeldatavasti muutuvad järgmise aasta jooksul;

- milleid väärtusi (näiteks meeskonnatöö, pühendumine vmt) soovite oma meeskonnas arendada ja kvalitatiivselt uuele tasemele viia?

Vali välja üks kuni kaks teemat ja kuuluta need nädala või kuu teemadeks ning palu kõigil oma ideeloomes keskenduda nendele küsimustele. Üsna kiirelt näed, et ideedede kvaliteet paraneb.

 

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara