Juhus töötab sinu kasuks

Kui me korraks hoo maha võtame,  puu all vilus pingile istume ning elule vaatame, avastame sealt ühe teguri, mida me kuidgi seletada ei suuda, kuid ometi on see tegur olnud meie elus olulisel, kui mitte kõige tähtsamal kohal. See on miski, mis suunab, elus hoiab ning vürtsi lisab. Selleks teguriks on juhus. Kui minna ajas aastates tagasi siis kui paljut, mis meie elus täna on, oskasime me ette näha või planeerida?

 Partner, töö- ning elukoht jms ehk laiemalt keskkond, milles viibime, on paljuski juhuslike kokkulangevuste tagajärg. Kuidagi läks nii. Ühest juhusest, mis kunagi oli, hakkas järgnema mingisugune jada ehk siis juhus on omamoodi teeviit või miilikivi, mis tuleb suunda näitama, korrastama, midagi muutma või protsesse kiirendama. Tema negatiivne tähendus kannab nime halb õnn (meie endi tõlgendus). Viimasega on see lugu, et tihtipeale võib “halb õnn” täna osutuda millekski heaks homme, kui me vaid ise seda võimalust ära ei lörtsi.

Juhusele järgneb igapäevaste tegevuste jada (praktilised toimetamised, päeva-ja nädala plaanid, töö- ja eraelulised tegevused jms), mis võivad kesta kuid ning aastaid, kuni tuleb PÕMM uus juhus, millele järgneb taaskord mingisugune tegevustejada kuni järgmise olulise sündmuseni.

Juhusesse ei tohiks kunagi ükskõikselt kui millessegi triviaalsesse suhtuda, sest sealt võib sündida võimalus, idee, niidijupp edaspidiseks, mida harutada. Sealt võime saada mõne vihje, mis just meile tähendust antud hetkel omab. Ta on kui kiirtee võimalus lineaarsuse jadas, mida me iga päev loome. Juhus ei küsi sinu ametinimetust, positsiooni, varanduslikku seisu, kui palju sul on tuttavaid või sõpru, ta lähtub meie tegevustest ning nende taga olevatest motiividest. Talle meeldib mängida väljaspool meie prognooside, plaanide, taju piire.

Juhuslikkusel meeldib eriti sekkuda hetkil/eluperioodidel, kui meil on olemas kavatsus, kuid plaani (detaile, kuidas midagi tegema peaks) veel mosaiiki laotud ei ole. Hea, kui oleksime noil hetkil kõikvõimalikele välismõjutustele rohkem avatud, sest heureka-efekti tõenäosus on väga suur.

Suur juhtub planeerimatult, väikesed asjad tulevad koos plaaniga. Juhustest tasuks kinni haarata, neid usaldada ning mitte kahtlema hakata.

 

 


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Enesearengu blogi - Kristo Kiviorg

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara