Kõigele spetsialiseerumine pole tõsiseltvõetav

Profi (kehtib ükskõik, mis valdkonnas tegutseva profi kohta) värskena püsimiseks on olulised kaks asja: fookus ja uudishimu.

Fookus!

Otsusta ära mis teemas tahad olla parim. Maksimaalselt paar teemat. Mina ei usu, et on päriselt hea võimalik olla paljudel teemadel korraga.

Väga hästi sõnastas selle eelmine nädal toimunud Creative Union juubeliseminaril ettevõtja ja professor Maarja Kruusmaa: “Inimene, kes spetsialiseerub kõigele, ei ole tõsiseltvõetav.”

Punklegend John Lydon on öelnud, et erinevalt nende ajast, ei ole kaasaegsed punkbändid enam hingelt punkarid. Pungist on hoopis saanud nende töö – nad panevad hommikul punkari riided selge ja lähevad tööle.

Sa pead oma valdkonnas olema pigem hingelt punkar nagu John Lydon, mitte punkarina töötav muusik.

Lapselik uudishimu!

Vaata lapsi – nad tahavad kõike teada saada. Miks-küsimus on nende suurim sõber. Nad ahmivad uusi teadmisi ja ei küsi kogu aeg “Mida ma selle teadmisega peale hakkan?”. Nad hoopis võtavad selle vastu ja panevad olemasolevasse konteksti ja kasutavad seda siis kui tuleb õige aeg.

Sa pead tegema sama moodi – väsimatult otsima uusi teadmisi nii otse oma valdkonnast kui looma oma valdkonna ja teiste vahel uusi seoseid. Ja tegema seda 24/7.

Ja see on võimalik ainult siis kui Su fookus on laserterav!

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara