Ohkimine kui pinget vabastav tegevus

Kes meist poleks ohkinud? Kas olete märganud millal ohime rohkem? See on olukord, kus on stressi ja emotsionaalset pinget rohkem kui tavaliselt. Kui väsimus on suur ja teatud kohustusi ei saa veel lõpetada.

Kui ohite südamest, siis tavaliselt järgneb sellele lühem või pikem lõdvestuse aeg, mistõttu ka osa lihaseid vabanevad teatud pingetest. Pärast seda on tunne veidi parem – lõdvestatum.

Kui ohkimine on lihtne ja loomulik moodus pingeid ja stressi veidi leevendada, siis miks on levinud teatud halvustav suhtumine ohkimisse, näiteks: „Mis sa ohid?” ja „Jälle ohid!”. Vastupidi, me peaks ohkimist soodustama, eriti peale pingelist nõupidamist, kohtumist või tööpäeva.

Ohkimise pingeid vabastav mõju tuleb esile vaid siis, kui ohitakse tõesti südamest, täielikult. Lisan siia ühe lihtsa ohkimise harjutuse.

Tõuse püsti, leia veidi vaba ruumi enda ümber ja ees. Aeg ja koht peaks olema sobivad, et sa teisi sellega ei häiriks. Seisa veidi lõdvestunult ja alusta aeglast sissehingamist, tõstes käed külgede pealt üles peakohale nii, et ka õlad tõusevad.

Lase kätel väljahingates „kukkuda alla”, samaaegselt ohkides häälega ja südamest. Jää veel lõdvestunult rippu, raputa veidi õlgu ja pead. Korda ohkimist veel kaks korda ja märka harjutuse meeldivaid mõjusid.

Ohi südamest, ohi terviseks!

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Stressi leevendamise blogi - Toomas Õunap

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara