Kuidas muuta välismaa äripartnerite Eestimaa külastus meeldejäävaks?

Et väliskülalistel ka peale põnevate seminaride ja konverentside midagi reisist meenutada oleks, tasub nad vabadel hetkedel viia näiteks tõukekelguga järvejääle, laulukaare alla kiikuma või ise endale suveniire meisterdama, soovitab portaali pidupäev.ee toimetaja Ann Vainlo.

Olen mitmeid kordi olnud ülesande ees korraldada välismaistele äripartneritele paaripäevane seminar või sisustada koosolekule järgnev pärastlõunane aeg. Sageli on see ülesanne nagu vene muinasjutus - "mine sinna - ei tea kuhu, too seda  - ei tea mida".

Enamasti ei tunne me ju oma külalisi väga hästi ega ole kursis nende tausta ja huvidega. Siiski olen täheldanud, et Eesti kultuur ja loodus on alati kindla peale minek. Allpool väljatoodud ideed võiks olla küll piisavalt erilised, et väliskülalistele jääks Eestis käigust kordumatu ja tore mälestus.

RAHULIKUD TEGEVUSED

Muusikasse joonistamise võlu
TAKKK Kunstikeskus asub Tallinnast 30-minutilise autosõidu kaugusel. Joonistamist ja maalimist peetakse sügavaimaks meditatsiooniks, mil vallanduvad kõige sügavamad tunded ja emotsioonid, see ühendab kõiki rahvusi. Võimas on see eriti muusika taustal. Keelebarjääri ei teki. Joonistades kujutab igaüks iseenda maailma, st ka võõrsil olles võib avastada iseennast. Laske sel juhtuda ja vaadake kuidas mõjub.
takkkdisain.wordpress.com

Kalagiidiga kala püüdma
Ise ei oska kala püüda? Pole hullu, kalagiid Jarko Jaadla suudab nii mehes kui naises ürgse kalamehe kire üles leida. Selle talve hitt on kindlasti tirgutamine! Jääl enda püütud kala grillimine või hoopis uhhaa keetmine kõlab päris põnevalt, eks?
fishingtrips.ee


Tõukekelguga järvejääle liuglema
Loodusturism.ee ootab seiklejaid kelgutama üle Peipsi Piirissaarde või tiirutama Pühajärve jääle. Uskuge, lääne-eurooplastel jääb hing kinni, kui nad mõistavad, et tegevus toimubki järve peal.
loodusturism.ee


Räätsamatk lumises rabas
Seiklusfirma 360  abiga korraldatud räätsamatk rabas paneb kõigil silma särama. Rabamaastik on võõras pea kõigile välismaalastele, samas suudab lummata igal aastaajal. Praegusel talvisel ajal aitavad räätsad läbida nii paksu lund kui vesist maapinda.
360.ee

Ise tehtud suveniirid
Oma kätega tehtud suveniir on hoopis teise väärtusega, kui poest ostetud. Õrrekese õpituba sobib mõnusaks koosolemiseks.  Samuti on võimalus saunaõhtu eel sauna-spa materjali valmistada või hoopis soovitrühvleid veeretada.
orreke.ee

Üheskoos pliidi äärde
Toiduakadeemia Tallinnas ootab kõiki meeskonnatööd parandama. Teadupärast liidab inimesi suurepäraselt see, kui ühiselt toit kokku keeta ja seejärel ka koos ära süüa. Ühtlasi on ühises kokkamises palju kirge ja suhtlemist.
toiduakadeemia.ee

Fotojaht Suurel Tõllul
Detailide märkamine on igapäevaelus äärmiselt oluline. Fotojaht aitab välja tuua inimeste iseloomuomadused - kes näeb suurt pilti, kes mõtleb raamist välja ja leiab nutikaid lahendusi, kes märkab hoopis pisidetaile. Kõik see toimub Lennusadama kaldal seisva Suure Tõllu pardal.
lennusadam.eu

Veinivillasse külla
Veinivillas Valgejõel saab enda külalistele korraldada eestimaiste marjaveinide degusteerimist  - viimased on kõik kohapeal valmistatud. Valikus on näiteks rabarberi-, aroonia või õuna-ebaküdooniaveini. Tegemist on igati meeleoluka üritusega. Kui teil on koduveini suhtes väike eelarvamus, siis teadke, et neid veine ostavad võidu kokku erinevad eliitrestoranid.
veinivilla.ee

ADRENALIINIHULLUDELE

Kiikumine Tallinna laulukaare all
Kuigi Lauluväljak on pea igale välismaalasele kohustulik külastusobjekt, on seal kiikunud väga vähesed. Tegemist on põneva ja turvalise atraktsiooniga, mis adrenaliinijanustel südame rõkkama paneb. Tõsi, tervis peab korras olema!
alpinist.ee

Romuralli Harjumaal
Adrenaliin.ee korraldab kinnisel territooriumil romurallit. Rada on igati turvaline,  nii et kiirused ohtlikuks ei muutuks. Üritusel on abiks hea remonditiim, kes masinaid võimaluste piires  ka "elustab".
adrenaliin.ee

Värvimürskude lahing
Pain Paintball Club pakub adrenaliinirikast paintballilahingut Tallinna või Tartu ümbruses või hoopis Vormsi saarel. Seel on hea ja ohutu võimalus end välja elada ja meeskonnatööd arendada. Sobilik nii noorematele, kui vanematele adrenillinihuvilistele.
pain.ee

Seikluslik õhtupoolik
Professionaalid korraldavad põneva ja adrenaliinirohke seikluse kas Tallinna lähedal Padisel, Jõgevamaal Kalevipoja pargis või hoopis Järvamaal Vargamäel. Seiklust jagub paariks tunniks ja koos läbitakse erinevaid madal- ja kõrgseikluselemente, sõidetakse zipline’iga. Ekstreemsuste nautijatel on võimalus ka raketiga sõita.
seiklusring.ee

Põgenemine KGB ruumist
Ainuüksi tähekombinatsioon KGB tekitab reeglina kõigis välismaalastes huvi ja ärevust. ExitRoom KGB põnevustoas saab kõike pakutavat kuni 6-liikmelise meeskonnaga omal nahal järele proovida. Adrenaliin ja südame kiiremad loogid on garanteeritud.  
exitroom.ee

Matk FAT ratastega
Kõrvemaal on hea võimalus aastaringselt looduses seigelda. Põhja-Kõrvemaa lumevaba sügis-kevadine maastik on just kui loodud selliste FAT-ratastega matkamiseks – oosid, künkad, liivased maastikud, rabad. Peale matka on mõnus saunas lõõgastuda, muljeid vahetada ning suupisteid nautida.
korvemaa.ee

Jäähokimatš Škoda jäähallis
Telekast nähtud hokimatši emotsioonide mõistmiseks on vaja ise väljakul kasvõi korra ära käia. See on hea võimalus meeskonna koostööoskus proovile panna. Uisud saab rentida kohapealt.
icearena.ee

Ulukisafari Toosikannu Loomapargis
Toosikannu Loomapargis saab nautida Eestis ainulaadset ulukisafarit matkaveokitega, retrobussiga, viiekohalise ATV-ga või vaadelda loomi hoopis vaatetornides ning fotovarjes.
toosikannu.ee

Põnevaid ideid leiad veel:
www.pidupaev.ee
www.kingitus.ee
www.puhkaeestis.ee

*Artikkel ilmus Äripäeva lisalehes Reisileht.

Osale arutelus

 • Ann Vainlo

  Ann Vainlo
  pidupäev.ee ja seminariruum.eu toimetaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara