Enne mõtle, siis ütle

Tervitamisega kaasneb tavaliselt olenevalt tutvusastmest ka esimene lause.


Kuidas käsi käib?

Nii küsitakse esimesena enamikus Euroopa riikides. Vastuseks piisab täiesti lausest: tänan küsimast, hästi. Siin ei sobi hakata kurtma oma elumuresid. Tihti tuntakse käekäigu vastu huvi vaid viisakusest. Et saada pealiskaudset vastust, tuleb elu lihtsamaks teha ja kiirelt sellest lausest üle minna. Viisakas käitumine on see, kui inimene teeb teisele suhtlemise ja käitumise kergemaks, ei pane teist piinlikku olukorda ega satu sellesse ka ise.


Te näete väga hea välja!

Paljud lisavad tervitamisel komplimendi, näiteks: te näete väga hea välja. Kompliment on hea ainult siis, kui see on öeldud siiralt.

Etiketiõpetaja käest küsitakse tihti: aga kui ma tegelikult ei näe värske välja ja keegi ütleb, et näen, kuidas siis reageerida? Piisab, kui te ütlejat viisakalt tänate ja asjalikult järgmise teema juurde asute.

Vältida tuleks selliseid rõhuasetusi: te näete täna väga hea välja (nagu muidu ei näekski) või te näete üllatavalt hea välja. Kui selline kompliment siiski öeldakse, soovitame teha viisaka inimesena nägu, nagu midagi poleks juhtunud, ja võtta üles sootuks teine teema.


Oh, mis te nüüd!

Komplimentidele vastamisel ei tohiks hakata vastu ajama, Näiteks: "Teil on väga kena pintsak!" - "Ah, mis kena, ostsin selle ammu, ongi juba kulunud." Niisuguse vastulausega võite tegelikult ütleja head maitset solvata, sest ega ütlejat riideeseme päritolu ei huvita - ta vaid näitab teie peal välja oma head tahet.

Inimesed tahavad reeglina tähelepanu. Andkem neile seda, aga ärgem unustagem, et liialdamine võib mõjuda pigem negatiivselt. Tervitamisega näitame oma lugupidamist teise vastu. Ja sellest järeldub ka, kui kena inimene ise olete.


Noogutus või hea sõna

Alati peab teadma ka seda, et on kohti, näiteks matustel, kus mingi muu tervitamisviis peale tagasihoidliku peanoogutuse ei sobi. Aga teatrisse minnes või peol kohtudes võiks kindlasti komplimente teha, sest kõik, kes on välja tulnud, on kindlasti vaeva näinud ja väärivad igal juhul äramärkimist.

Allikas: Annabella

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara