Mis motiveerib sekretäri oma tööd hästi tegema?

Kuidas olla alati heatujuline?Kui sekretär alustab hommikul oma tööd reipalt ja heatujuliselt, kandub see õhustik kogu ümbruskonnale - vahetule juhile, kolleegidele, klientidele. Vaatamata päeva jooksul ettetulevatele paljudele keerukatele ülesannetele ja probleemidele, säilitab sekretär lahke ja avatud olemise ja tööpäev lõpeb heas meeleolus, et järgmisel päeval uuesti reipalt alustada.

Teisisõnu - sekretäri ametikohal töötav inimene on motiveeritud oma tööd hästi tegema ja loob tingimused, olemaks teistelgi motiveeritud oma tööd hästi tegema.

On taoline pilt argielust tavaline või erandlik?

Kasutasin paar korda mõistet "motivatsioon"? ja toon siinkohal ühe definitsiooni selle mõiste määratlemiseks: motivatsioon tähendab töötaja tahet rakendada oma võimeid st teadmisi, oskusi ja energiat konkreetse eesmärgi saavutamiseks.Sellest definitsioonist ulatuvad omakorda välja järgmised olulised mõisted kui TAHE, ilma milleta me ei jaksaks hommikul voodistki tõusta ja EESMÄRK, mille olemasolu on üheks eelduseks, et teha oma tööd professionaalselt ja efektiivselt.Kas motiveeritus, kui energia allikas, peaks tulema inimesest endast või peaks seda soodustama keskkond, kus viibime, so. organisatsioon - alates juhtimisest kuni füüsilise töökeskkonnani välja?Mul on jäänud meelde ühest sekretärikoolitusest esitatud väide ühe kuulaja poolt: "Las juhid pingutavad ja loovad mulle head töötingimused, küll ka mina annan siis endast parima...niikaua aga..."?Enamus kaasamõtlejatest vastaksid viimasele küsimusele arvatavasti selliselt, et motiveeritus saab alguse nii iseendast kui ümbritsevast keskkonnast ja ideaalne oleks, kui üks pool toetab ja täiendab teist.


Mis siis ikkagi motiveerib inimest tegemaks oma tööd hästi?

ühe firma sekretär kirjeldab oma tööpäeva: "Juba hommikul on mul väike tõrge oma tööruumi siseneda, sest tean, et algab pingeline päev, kus ees ootavad mitte kõige paremad suhted vahetu juhiga ja mõne kolleegiga - see kordub päevast päeva.Aga ma saan hakkama - on see ju kõigest töö. Peale tööpäeva käin läbi trennist, kohtun oma heade sõprade- ja lähedastega ja elamine on jälle rööbastes."?Siin on toodud näide, kus organisatsiooni töökeskkond ei soodusta inimest tegemaks oma tööd naudinguga ja töötajasse tuleb tahe ja jõud ühelt poolt tema loomusest - optimistlik meel, oskus analüüsida ja asetada ennast olemasolevasse olukorda ning teiselt poolt tema jaoks olulistest eluväärtustest - suhted, sõbrad, tuttavad ja toetus isiklikust elust.Teine kirjeldus: "Olen õnnelik, sest töötan igati edukas organisatsioonis, kus väärtustatakse inimestevahelisi suhteid ja jagatakse toetust ka siis kui töös juhtub ette tulema vigu. Neid lahendatakse selliselt, et vahetu juht või kolleegid annavad nõu ja aitavad tekkinud probleemidel laheneda. Järgmisel korral olen aga juba ette teadlik ja ei lase samadel probleemidel korduda. Sain endale ise valida büroosse mööbli ja mugavamad töövahendid."?Vastupidiselt eelmisele näitele, motiveerib antud organisatsooni töökeskkond igati töötajat, tahtmaks teha oma tööd hästi.


Et töötaja oleks edukas ja motiveeritud, saab organisatasioon pakkuda järgmist:

?· Jagama vastutust ja andma vastutusrikkamaid ülesandeid/võimalus töötajal vabamalt ja loovamalt oma tööd korraldada/?· Tunnustama partnerlussuhteid/toetavate suhete ja hea tööatmosfääri tagamine organisatsioonis/?· Jagama tunnustust/tagasiside ja usaldusväärse õhkkonna loomine/?· Toetus võimalikele ettetulevatele vigadele/suunamine, analüüs ja arutelu ning karistuse vältimine/?· Hüvitamine/vastava töö eest tulemuspalk ja lisasoodustused/?· Koolitusvõimalused/arenemiskeskkonna olemasolu/?· Kirjeldama töötaja võimalikku karjääri

/aitab töötajal liikuda teatud eesmärgi nimel ja ennast teostada/

Töötaja saab pakkuda organisatsioonile, olemaks motiveeritud ja tegemaks oma tööd maksimaalselt hästi, järgmist:

?· Tööd iseendaga/osata analüüsida ettetulevaid olukordi, probleeme ning osata neid lahendada/?· Energiat, jõudu ja initsiatiivi - inglise keeles mõiste "power"?, mis paneb liikuma kõik jõud ja vallandab energia, et suuta anda endast maksimumi?· Olla terve/tervises on peidus inimese töövõime/?· Diplomaatilist, viisakat käitumist ja häid inimsuheteid

/inimsuhete alus, kus ei kahjustata üksteist, aga täiendatakse suhteid ja luuakse neisse lisaväärtusi/

Väärttulemuse võti seisneb nende kahe poole sidumises. Organisatsiooni ja töötaja vahelised suhted tuginevad vastatsikkusele kokkuleppele.Kas ideaalpilt või reaalne pilt elust? Vastus jääb teie poolele.

Osale arutelus

 • Inge Ojakäär

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara