LÄTI - Naaberriigid kutsuvad reisima

Paljud inimesed mõtlevad, et kui juba reisida, siis ikka võimalikult kaugele, kus on eksootiline loodus ja teistsugused inimesed. Nii ongi tavaks saanud, et eestlane tunneb küll Hispaaniat ja Egiptust, kuid naaberriikidest ei tea suurt midagi. Tegelikult leidub külastamisväärseid kohti ka üsna lähedal- nii Lätis, Leedus, Soomes kui Rootsis. Ja mis seal salata- praeguses hullumeelses maailmas mängib turvalisuski suurt rolli. Nõu annavad Estraveli töötajad Kadri Liiksaar, Evelyn Karming ja Siiri Smitt.

Reisi planeerides võiks ette teada, millised tingimused seab rahakott, mida teha tahad, milline on ümberkaudne marsruut ja kui pikka puhkust soovid, siis saab reisikonsultant ettekujutuse, mida tahetakse ning oskab soovitusi anda. Kuna mõni peatub vaid lukshotellis, teine tahab kämpingut, kolmas teatrisse minna ja neljas hoopis kalastada, võivad hinnad päris tugevasti kõikuda. Nii et reisi hind kujuneb vastavalt kliendi soovidele. Selge on aga see, et reisibüroost paketti osta tuleb tunduvalt odavam, kui maksta eraldi hotelli, bussi- laeva ning ekskursioonide eest. Hotelli näiteks telefoni teel broneerides teavitatakse sind vaid tavahindadest, reisibüroo seevastu on kursis sooduspakkumistega.

Sellepärast on sekretäril, kes reisi planeerimisega tegeleb, kõige kergem reisibüroo teenuseid kasutada. Sest büroo ka vastutab. Kui näiteks juhtub buss katki minema, saadab büroo uue, mis reisijad sihtpunkti viib. Vastasel juhul avastad end kompsudega võõra maa teelt ja keegi ei oska öelda, millal sa kohale jõuad.

LÄTI

Riiat kutsutakse Baltimaade endiseks metropoliks, mille vanalinn annab Tallinnale silmad ette. Just vanalinnas jalutades soovitavadki reisibüroo töötajad aja maha võtta ja lihtsalt vaatamisväärsusi nautida. Külastada tasub Püha Peetri kirikut, juugendstiilis Mustpeade Maja, Vana Keskturgu, Kolme Venda (võrrelda saab Tallinna Kolme Õega), Suurt ja Väikest Gildi, Kassimaja.

üha rohkem levib niinimetatud ooperiturism, sest Riia Rahvusooperi pileteid saab meil broneerida. Vastavalt kliendi soovile koostatakse ooperipakett, mis sisaldab ka majutust ja õhtusööki.

Kõhutühjuse eest hoolitsevad arvukad restoranid ja pubid. Lätipäraseid roogi pakub Lido toidukett, mida leidub kõikjal üle linna. Ja miks mitte harrastada natuke ka gurmaanlusturismi!

Hotellidest pakub luksuslikku teenust Grand Palace, peatuda võib ka suures Reval Hotel Latvijas, Park Hotel Ridzenes, Metropoles ja koduses Gutenbergsis. Hotellid pole nii euroremonditud kui meil Eestis, nad on tunduvalt kodusemad ja omanäolisemad.

Jurmala on mereäärne kuurortlinn, mida võib võrrelda Pärnuga. Tegemist jätkub kogu perele, korraldatakse kontserte ja festivale. Nautida saab veelõbustusparki, laevareise ning külastada Kemeri rahvusparki (vt. ka www.jurmala.lv).

Mõisaturism

Sigulda annab võimaluse sportlikuks meelelahutuseks: paadimatkad jõgedel, bobirada, suusakuurort. Palju majutusvõimalusi seal pole, sest koht on väike. Soovitada võib hotelli Sigulda (www.vide.lv/hotelsigulda). Siguldat kutsutakse Läti Shveitsiks, sest seal on ilus maastik, loss ja vanad mõisamajad, mis hotellideks ümber ehitatud.

 

Lätis levibki niinimetatud mõisaturism, sest seal on palju vanaaegseid mõisaid ja kindlusi, mis väga hästi korda tehtud. Näiteks Kuramaal asuvat 18. sajandist pärinevat Rundale lossi peetakse Versaille lossi vääriliseks (vt rpm.apollo.lv).

Kõige vanem säilinud puumõis asub aga Eesti- Läti piiri lähedal "Ungru muiža (tõlkes "mõis"). Praegu käivad seal ulatuslikud restaureerimistööd.

LISAINFO:

 • Kanuumatkad Põhja-Läti jõgedel

  http://www.hot.ee/kanuumatkad/

 • Osale arutelus

  • Maris Veerus

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

  Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

  Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

  Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

  Restoranitestid

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Teabevara