ROOTSI - Naaberriigid kutsuvad reisima

Paljud inimesed mõtlevad, et kui juba reisida, siis ikka võimalikult kaugele, kus on eksootiline loodus ja teistsugused inimesed. Nii ongi tavaks saanud, et eestlane tunneb küll Hispaaniat ja Egiptust, kuid naaberriikidest ei tea suurt midagi. Tegelikult leidub külastamisväärseid kohti ka üsna lähedal- nii Lätis, Leedus, Soomes kui Rootsis. Ja mis seal salata- praeguses hullumeelses maailmas mängib turvalisuski suurt rolli. Nõu annavad Estraveli töötajad Kadri Liiksaar, Evelyn Karming ja Siiri Smitt.

Reisi planeerides võiks ette teada, millised tingimused seab rahakott, mida teha tahad, milline on ümberkaudne marsruut ja kui pikka puhkust soovid, siis saab reisikonsultant ettekujutuse, mida tahetakse ning oskab soovitusi anda. Kuna mõni peatub vaid lukshotellis, teine tahab kämpingut, kolmas teatrisse minna ja neljas hoopis kalastada, võivad hinnad päris tugevasti kõikuda. Nii et reisi hind kujuneb vastavalt kliendi soovidele. Selge on aga see, et reisibüroost paketti osta tuleb tunduvalt odavam, kui maksta eraldi hotelli, bussi- laeva ning ekskursioonide eest. Hotelli näiteks telefoni teel broneerides teavitatakse sind vaid tavahindadest, reisibüroo seevastu on kursis sooduspakkumistega.

Sellepärast on sekretäril, kes reisi planeerimisega tegeleb, kõige kergem reisibüroo teenuseid kasutada. Sest büroo ka vastutab. Kui näiteks juhtub buss katki minema, saadab büroo uue, mis reisijad sihtpunkti viib. Vastasel juhul avastad end kompsudega võõra maa teelt ja keegi ei oska öelda, millal sa kohale jõuad.

ROOTSI

Rootsi on eestlasele suhteliselt võõras koht, sest tavaliselt piirdub Rootsi-reis Stockholmiga. Kaugemale satuvad vähesed. Et pealinn on suur, tasub teha kindel plaan, mida vaadata. Muidu avastad, et aeg sai otsa, kuid näinud pole midagi.

 

Stockholmis ootab Djurgarden (www.djurgarden.net), mis asub otse südalinnas ja pakub võimalust seigelda muinasjututegelaste ja Pipiga, külastada Põhjala ajalugu tutvustavat muuseumit ja Veemuuseumit, kust leiad eest nii vihmametsad kui lõhekärestiku. Mööda ei tasu vaadata ka Vasa muuseumist, kus saab näha 1628. aastal uppunud ja 1961. aastal merepõhjast üles tõstetud laeva. Djurgardenis asub ka Gröna Lundi lõbustuspark.

Ning loomulikult tasub jalutada Stockholmi vanalinnas, kus on palju kitsaid põiktänavaid ning külastada kuningalossi, vaadates ka vahtkonnavahetust.

Stocholmi saarestik koosneb 24 000 saarest, millega võib tutvuda kesklinnast väljuvate laevade abiga. Valida on ühe- või mitmepäevase laevareisi vahel.

Rootsimaa võlub armsate punaste majakestega Kes pealinnast kaugemale tahab vaadata, külastagu Põhjamaade suurimat Kolmardeni loomaaeda, kust leiab ka safaripargi ja delfinaariumi. Sealt natuke maad edasi Vimmerbys ootab Astrid Lindgreni maa koos Pipi, Karlssoni, hulkur Rasmuse ja teistega.

Linnast nimega Mem saab alguse 58 lüüsiga Göta kanal (www.gotakanal.se/en), mis läbib kogu Rootsi. Kui reisija vahepeal laevast maha ei astu, kestab reis minimaalselt 5-6 päeva.

Põhja- Rootsi pakub arvukaid võimalusi matkamiseks. Lapimaal näiteks saad vallutada Rootsi kõrgeima mäe Kebeknaise.

Gotland on kibuvitsaorg, mida ümbritsevad vanad linnamüürid. Tänavad on seal nii kitsad, et autoga läbi ei mahu- tõeline muinasjutulinn madalate nukumajadega. Ja nagu Rootsis sageli kombeks, võib kohtuda Pipiga.

Sigtuna linn asub otse Stockholmi külje all ning seal toimub keskaja festival- kogu elanikkond riietub keskaegsetesse riietesse ning au sees on ka tolleaegsed kombed.

Rootsiski leidub palju järvi

, eriti just Kesk- Rootsis. Mõne juures tasub aeg maha võtta.

Nii Soomes kui Rootsis on hotellid ja kämpingud väga heal tasemel, nii et ööbimismuret ei tohiks olla.

Osale arutelus

 • Mihkel Vabrit

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara