Toataimed vajavad suvel erilist hoolt

Õues on praegu rohelust palju ja toataimed ei köida eriti tähelepanu. Suvi on taimedele kasvuaeg, kuid kui nad jäävad hooletusse, on tagajärjed kurvad.

Mõned näpunäited suviseks toataimede eest hoolitsemiseks:

* Kontrolli, et ere päike ei kõrvetaks taime lehti. Kui talvel tundis taim end aknalaual hästi, siis suvel võib päike liiga teha.

* Aknad on palju lahti - jälgi, et taim ei seisaks pidevas tuuletõmbuses, eriti sõnajalg ja ficus langetavad selle peale lehti.

* Kasvuperioodil vajavad taimed rohkem vett, pisikesed potid lausa kaks korda nädalas, suuremad üks kord nädalas. Talviseid n-ö kuivatusperioode ei maksa nüüd teha.

* Ära unusta väetamist! Kasvuperioodil vajab taim toitaineid ja mikroelemente. Väetist ostes jälgi pakendil olevaid numbreid - seal on tähed N (lämmastik), P (fosfor), K (kaalium) ja numbrid, mis näitavad nende ainete sisaldust lahuses. Hea, kui need numbrid oleksid suhteliselt võrdsed, vahel isegi kaaliumi rohkem kui lämmastikku. Näiteks: N10-P15-K10. Kui lämmastikku on palju, siis taim kasvab küll kiiresti, kuid õitsemine on nõrk ja taimel pole tugevust.

Toataimede õue viimisega ole ettevaatlik, sest paljud taimed ei talu otsest päikest - kui nad ka päikesepõletust ei saa, siis lehed muutuvad heledaks ja tuhmiks. Kindlasti võib rõdule tõsta loorberipuu, agaavi, kaktused.

Rõdud ja terrassid soovitan haljastada ikkagi suvelillede ja/või püsitaimedega (näiteks elupuud, mägimännid, enelad).

Kontoritaimed kannatavad kõige enam, kui inimene, kes tavaliselt nende eest hoolitseb, läheb puhkusele. Teised ei oska või pole neil lihtsalt aega taimedega tegeleda ja kuu aja pärast on kurb tõdeda, et osad taimed tuleb lihtsalt ära visata. Et seda ei juhtuks, võiks suveks osta taimede hooldusteenust.


On mõned nipid, mida kasutada, kui ajutiselt pole kedagi, kes taimi kastaks:

* Suured potid kasta hästi läbi, nii et taldrikule jääb vesi seisma - nii kannatab taimed paariks nädalaks julgelt üksi jätta. Väiksematel pottidel tuleks mullapind katta kiviklibu või kergkruusa kihiga, nii püsib niiskus potis kauem.

* Olen näinud poodides ka põnevat kastmisseadet - kastmisporgandit. See on ühendatud anumate põhimõttel toimiv kastmissüsteem. Kastmisseade tõmbab suuremast nõust vett voolikut pidi kastmisporgandisse, kust vesi aeglaselt läbi savist otsiku mulda imbub, mulla kuivus reguleerib vee hulka, mis potti nõrgub. Piisab ühest suuremast anumast ja igasse potti ühest otsikust ning taimed on kastetud ka pikema äraoleku korral.

Osale arutelus

 • Jane Pappel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara