üleliigsetest kilodest priiks

Kui ühel heal päeval teksapükse või kitsast seelikut selga tõmmates märkate, et need pitsitavad kõhtu, ei maksa seda riiete süüks ajada. Palju tõenäolisemalt olete mõne kilo juurde võtnud.

Normis kehakaal tagab hea väljanägemise, meeldiva enesetunde ja läbilöögivõime, olles samas ka üks tervise aluseid. Tervise seisukohast peetakse ohtlikumaks pirnikujulist rasvumist, kui rasvkude on jaotunud ebaühtlaselt - näiteks põhiliselt tuharatele. Õunakujuline ehk kogu kehale proportsionaalselt jaotunud rasvakiht on ohtlik südame-veresoonkonnahaiguste riskitegur.

Mis meetodi järgi kõhnumiskuuri teha?

Rangete dieetide viga on see, et ainevahetus aeglustub. Tekkinud näljatundele ei suuda keegi kaua vastu panna, uuesti sööma hakkamisel tõuseb aga kehakaal aeglustunud ainevahetuse korral kiiresti.

Seetõttu pooldage kaalujälgijate rühmaga liitumist. Kaalujälgimine on väljakujunenud toitumisõpetus, mis tagab parema ja püsivama tulemuse, kuna seda tehakse üheskoos. Omal käel on kaalujälgimist, eriti alguses, raske teha - see vajab teadmisi ning psühholoogilist tuge.

Kõikide kohta kehtivat üldist ideaalkaalu pole olemas, igauks peab selle ise enda jaoks leidma. Sihiks tuleks võtta selline kaal, mis tagab parima tervise ja rahuldab emotsionaalseid ja sotsiaalseid vajadusi. Eesmärk peab olema reaalselt saavutatav, muidu tekib pidev pettumuse ja läbikukkumise tunne.


üks lihtne võimalus jõukohase kehakaalu kindlaks tegemiseks on vastata järgmistele küsimustele:

1. Missugune on kõige madalam kaal, mis on püsinud vähemalt ühe aasta jooksul sel ajal, kui te olete olnud täiskasvanu? ..... kg2. Mitu aastat tagasi te nii palju kaalusite? ..... + (1/2 x ..... aastat)

3. Järelikult on teie saavutatav kaal ..... kg.

Näide: kui inimene kaalus 15 aastat tagasi 70 kg, siis tema praeguse mõistliku kehakaalu võib arvutada järgmise valemi järgi: 70+(1/2 x 15)=70+7,5=77,5 kg

Kuid enne kui asuda õhinaga kaalu langetama, tuleks enese jaoks selgeks mõelda, kas teete seda iseenda jaoks või ainult selleks, et teid ajavad närvi abikaasa nööked. Kõige parem põhjus kaalus allavõtmiseks on oma tahe, mitte soov teistele meeldida. Kehakaalu pole võimalik enne kontrolli alla saada, kuni inimene ei suuda kontrollida oma mõtlemist. Liigsest kehakaalust vabanemiseks ei tohiks kasutada rangeid dieete, selle asemel tasub süüa mitmekesist, valitud toitu. Sööma peab regulaarselt 3-4 korda päevas ning korraga vähem, kui seni olete harjunud. Vältida tuleks tugeva ja raskesti seeditava toidu söömist pärast kella kuut õhtul, kuna siis on ainevahetus märksa aeglasem.

Iga toidukorraga peaks inimese organism saama kätte kuus erinevat maitset: soolane, magus, hapu, mõru, kibe ja parkiv. Kui mõni nendest maitsetest jääb ära, tekib näljatunne.

Esialgne kaalulangus ei tohiks olla suurem kui 10 protsenti lähtekaalust, sest organism vajab kohanemiseks aega. Niisugust kaalulangust on võimalik saavutada, kui vähendada päevast kaloritarbimist 20-25 protsenti. Kui see on saavutatud ja tulemust on hoitud kolm kuud, võib püstitada uue eesmärgi. Edaspidi ei tohiks kehakaal langeda kiiremini kui üks kilogramm nädalas. Aeglane ja püsiv kaalulangus on tervislikum ja seda õnnestub paremini säilitada.

Kuid kehakaalu kontrollimine ei tähenda ainult kaalus alla võtmist. Eesmärgiks seatud kehakaalu tuleb edaspidise elu jooksul enam-vähem samasugusena hoida. Õige toitumine peaks kujunema elustiiliks. ühtlasi tuleks teha sporti ja küllaldaselt liikuda. Treeningult või õhtul väsinuna töölt koju tulles peaks vältima söömist esimese 20 minuti jooksul, kuna siis langetakse kõige kergemini impulsiivse isu lõksu. Poodi minge täis kõhuga ja mõelge kõik oma ostud läbi - siis satuvad ka teie külmkappi ainult õigesti valitud toiduained.

Ärge näkitsege! Iga söömaaeg peaks olema nagu pidu - istuge maha ja keskenduge sellele, mida sööte.

Söömisharjumusi muutes tuleb kindlasti hoiduda liialdustest. Me sööme ikkagi selleks, et elada ja energiat koguda - mitte ei ela selleks, et kogu mõttemaailm keerleks söömise ümber. Kõige tähtsam on sisemine tasakaal ja enesega rahulolu.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara