Kuidas laadida patareisid, kui suvel ei olnud puhkust

Ja lõhnab angervaks

ja tulilill

ja ohakas.

On hilissuvi, on hilissuvi

ja pihlapuus

on marjakobar

ja männikus

on kanarbik.

Ja seda suve

ei tule enam

ei tule enam

seda suve.

Viivi Luik " Hilissuvi"?

See aeg on nüüd käes. Hoolimata sellest, et korralist puhkust suvel ei võimaldatud/ei võimaldunud, leidub variante, kuis suves osaleda.

Millest alustada?
Kurb ja tihti tervistkahjustavgi, kui meie lühikesest suveajast ei saa nädalaid napsata, et töörõõmudest/muredest välja pugeda ja teistsuguses elurütmis- ja kohas end laadida. Sellise vaba aja peaks iga pealik oma alluvatele andma ja endale võtma. Närtsinud näo ja olemisega kaaskodanikega on sügisel kurb ja kurnav suhelda. Ei edene töö, ei muu.

Nädal tagasi pärast toimekat päeva istusin akna alla kirjutuslaua taha. Väljast kostus vihmasabinat. Lükkasin kardinad eest ja avasin akna. Vaade, mis mulle avanes, pani silmad särama. Taevas etendati imelist vaatemängu. Välgusähvatused, heledaks lööva taeva taustal värvilised pilveribalad, eemalt kõuekõmin. Lõpmatu sügavus ja sina, kus üsna kindla ajavahemiku tagant sähvisid valged või punased nooled. Võimas. Ainult kuidagi ei suutnud tabada, kust järgmine värviline helendus kumab. Osa vaateväljast varjas kõrvalmaja.Luuletaja

Andres Ehina

on unelenud:

valgel ööl tõukan väikese sõrmega viirastusliku ja kaaluta linna eest ära, jääb maa ja mere lagedus, jääb öö varjudeta valgus.

Lisan: ja paistab kogu taevasära.Muidugi oleksin pidanud välja lageda peale minema, pleedile selili viskama ja nii kogu looduse poolt pakutavat ilu endasse ahmima.Kes juhtus sel ajal mere ääres olema, võis veel erilise elamuse saada. Müstiline. Kasutan ülivõedesõnu harva, aga selle õhtu taevaste jõudude mängu jälgides hoomasin justkui sõna tähendust täiega..Telerist näidati parajasti Jimmy Page?´i unplugged kontserti. Mängiti tugevate idamaa mõjutustega lugusid, mis sobisid suurepäraselt aknast nähaolevale taustaks. Siis oigles

Page

"

Oo baby, baby..."?

ja lõbus hakkas kõigele muule heaolemisele lisaks. Lihtsalt vinge vaatepilgi nautimine muutus korraks roosa-romantiliseks-irooniliseks. Siis kiirustas üle taeva lennuk. Muidugi hakkas kohe fantaasia tööle, et kuis sealt pilvepiirilt võiks paista ja tunduda? Ja lõpuks ununes kõik ja mõtteid ei olnud, ainult vaatasin. Vabastuse silmapilk?

Eduard Spranger

oma raamatus ühest 18. sajandi filosoofist kirjutades väljendub:

"On olemas silmapilgud, kus tõelikkus kogu oma köidikutega meie eest kaob ja hinge sügavusest kerkivad esile meeldivad unelmad: möödunud ajad, kus meid läbistas hoogus vabadus ja kergus, sädelevad maastikud, millest rõõmsalt läbi rändasime, maailm täis lõbusat elumaitsmist ja südamerahu... - kõik see meelitab meid lootusega. I g a t s u s e k s nimetame seda sügavkurba rõõmutuju, ja see on omapärane kandejõud, mis..."?

No kuhu keegi meist siis kanduda püüab.Veel veidi Sprangeri sõnadega:

"Sageli on ta ( Sina/mina) nagu aheldatud igapäevaste toimingute surve ja pikaajalise harjumuse teadvusetuse all. Ei aimatagi tõusvaid jõude... siis aga tuleb vabastuse silmapilk ja äkitselt särab kõik aimamatus valguses."?

Täna lugedes kõlab liiga poeetiliselt? Eks jah. Aga argisemaid sõnu kasutades annab seda mõttekäiku sobitada ülalkirjeldatud hetki ilukirjanduslikult väljendama?üleval rahunes. Toibusin lummast. Hommikul ärgates olin virge, mis virge. Hästi hea oli olla. Olin saanud elamuse ja kõigest argisest väljumise kodust kadumata, kedagi häirimata, ja nii naljaga pooleks - ka piletiraha maksmata.

Siit edasi meenub veel, kuis mulle hiljuti mõjus

Peeter Mudisti
graafilise pisipildi
"Kõlgutab jalga "
pikalt vahtimine: äratundmine pani muhelema ja rõõmustas väga. SEST: erkrohelisel taustal istub toolil naine ja kõlgutabki jalga. Ei muud. Imeilus pilt. Tundub, et kunstnikuhärra tahaks inimestele poolehoidvalt meelde panna umbes sarnast mõtet , et ärge rabelege end katki... See pildike väljendas täpselt sellist - las ma vahepeal lihtsalt olen - tunnet. Mulle vähemasti andsid need hetked kunstielamuse kõrval ka kindlust enesele aeg-ajalt niisama olemist lubada.

Kui siis nüüd tagasi mõelda probleemile, et kuis puhata, kui puhkust ei anta, SIIS sarnaseid pisikesi ergastavaid elamusi võime alati ise endale lubada. Muidugi saab mulle vastu vaielda väites, et hilisõhtuks on töörabaja nii tuim ja tülpinud, et miski ilulemine ei eruta, pigem ärritab.Tuleb ka meelde, kuis äris hästi edenev meesinimene mulle aegu tagasi kuivalt teatas: no pilvi vahtides sa rikkaks ei saa. Nojah.AGA: olles ise pikka aega sekretäri-juhiabina töötanud, saan ma arvata, et selle töö mõnus eelis ongi see, et sa ei tööta end õhtuks ribadeks. Töömuresid ja firma edenemise/kukkumise probleeme pole vaja õhtul ja nädalavahetusel peas veeretada. Peavalu pooleliolevatest probleemidest jäävad juhtide mure- ja mängumaaks.SEEGA: kui ka sellel suvel mõjuvatel põhjustel pikemat puhkust ei saanud, siis õhtud ja nädalavahetused saab igaüks meist ise meelepärasega sisustada. Mõni tund naudingut vabaolemisest võib olla parem kui nädal rabedat puhkust.Ei jää suurt muud üle kui - püüa päeva ja hoia hetke. Hoia end ja aita ennast ise suvest läbi.

Esmaspäeviti saab nii reibas välja näha, kui nädalavahetus lahedalt veedetud. Ja teisi-, kolma- ja muudel päevadel olla heatujuline, sest eelmisel õhtul kas kuulasid tunni head muusikat, lugesid veidi pooleliolevat haaravat raamatut või passisid jalgu kõlgutades rõdul

"kuis taevaserval pilved pikkamööda vahetavad kujusid"?
  (Tõnu õnnepalu).

Sügisesel puhkusel on oma võlud.

Osale arutelus

 • Karin Haage

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara