Kuidas korraldada õnnestunud päevast vastuvõttu?!

ürituste korraldaja õudusunenäoks on olukord, kus kutsutud külalised igavusest tülpinud nägudega haigutavad ja ootavad läbematult esimest sobivat momenti lahkumiseks. ürituse lõppedes on oodata pahaseid märkusi kolleegidelt ja peapesu ülemuselt, rääkimata iseenda enam kui nigelast tujust. Raisatud on raha ja paljude inimeste aega "” tulemust aga ei ole! Kõige enam kummitab "õudusunenäo sündroom"? päevaseid vastuvõtte. Igaüks võib vaimusilmas ette kujutada halva ürituse eheda näitena järgmist olukorda: ruumis valitseb pingutatud meeleolu, tähtis tegelane loeb kivinenud ja higise näoga paberilt maha igava sõnavõtu, kohustuslike suupistete mugimisel selgub, et need on kuivanud ja maitsetud, taustaks mängivad ükskõiksed muusikud valjult kräunuvat muusikat. Trööstitu lugu "” vastuvõtud peaksid ju moodustama ärisuhtluse pidulikuma osa!

Mida teha, et päevasel ajal korraldatud üritused õnnestuksid?

Esmalt on kasulik teada päevase vastuvõtu teoreetilisi (loe: protokolli ja etiketi soovitusi järgivaid) parameetreid.

Päevane üritus:

"¢ toimub ajavahemikus 12.00-18.00 (tavaks on korraldada üritusi algusega kell 14.00 ehk pärast lõunatunni lõppu)"¢ pole väga pidulik sündmus (erandiks on pidulikud lõunad, mis võivad olla tseremoniaalsed)

"¢ on üldjuhul ametliku sisuga ja kestab 1-2,5 tundi.

Päevasele üritusele on viisakas ilmuda täpselt, kutsele märgitud kellaajast ei sobi jääda hiljemaks rohkem kui 15 minutit. Tervituseks kätelda vaja pole. üritusel pakutavad jook ja toit on kerged, riietuseks on paslik valida igapäevane korrektne rõivastus.

Päevasel ajal on tavaks korraldada:

"¢ rahvuspühade ja tähtpäevade tähistamist"¢ vastuvõtte kõrgete külaliste auks"¢ uute toodete esitlusi"¢ firmade aastapäevi"¢ koostööprogrammide presentatsioone ja tseremooniaid"¢ läbirääkimiste lõpetamisele pühendatud koosviibimisi"¢ stipendiumite, auhindade jms. üleandmisi"¢ avamisüritusi (hoonete, näituste)"¢ hoonete erinevate ehitusetappide tähistamist (nurgakivi panemine, sarikapidu)"¢ lahtiste uste päevi"¢ soolaleivapidu ja

"¢ palju muid põnevaid üritusi.

Kõige populaarsemad päevaste ürituste vormid on:

"¢ pokaal shampanjat või pokaal veini"¢ vastuvõtt buffet-lõunaga"¢ ameti- ja ärilõunad"¢ pidulikud lõunasöögid


Praktilisi nõuandeid

Teades kõiki päevaseid vastuvõtte puudutavaid protokollinõudeid, mida ikkagi teha, et sinu korraldataval üritusel ei käivituks "õudusunenäo sündroom"?? Põhireegel on tegelikult väga lihtne "” tuleb luua tingimused, et külalised saaksid ennast hästi tunda. Kasuks tuleb väike annus mõttevärskust, mis võib väljenduda näiteks ürituse toimumise ootamatus kohas, tavapäratus atmosfääris, ajastuses, eripärases kutses, uudsetes esinejates või selges sõnumis. Parim nõuanne on: proovi teha midagi, mida keegi varem teinud pole! Siinjuures tuleb rangelt silmas pidada ürituse eesmärki "” esmatähtis on sisu, alles siis tuleb väline vorm!


Toon näiteks K-rauta ürituse, mille korraldamisel püüdsime tavapärastest raamidest pisut väljuda.

Vahel võib üritusel külalisi üllatada ka ootamatustega. K-rauta Haabersti kaupluse sarikapeol ei peetud kõnesid, vaid kõik külalised paluti appi ehitustöödele. Kogunenutele jagati välja töökindad ja -põlled, misjärel ettevõtte peadirektor ning ehituse projektijuht külalised tegutsema utsitasid. Et tööhoog ei raugeks, hoidis meeleolu üleval puhkpilliorkester. Lõpetuseks jagati külalistele tervislikku sööki, mis tipnes kalorivaese ja südamesõbraliku (ning mis peamine, maitsva!) porganditordi söömisega. Loomulikult võeti sarikatelt maha ka pärg!

Pärnus selle aasta 28. veebruaril K-rauta kauplust avades otsustasime korraldada linna väärilise peo "” suvepealinna sobis meie arvates ainult rannapidu. Nii kerkis kaupluse parkla ühte otsa rand liivasaarte, rannakabiinide, päevitustoolide ja palmidega. Külalised said saabudes kaela lillepärjad, tervitusjoogiks pakkusime kokteili, külma peletamiseks sai tequila-tüdrukutelt ka kaktusejooki. Sõnavõtjad saabusid peopaigale lahtise autoga. Söögiks pakkusime suvist grillitud looma vardas ja idamaiseid roogasid. Kauplusesse sisenedes sai iga soovija proovida limbotantsu. Ainuke, kellega talvist rannapidu korraldades mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele ei õnnestunud saada, oli ilmataat. Ilm oli, üllatus-üllatus, pilves, rõske ja tuuline. Mõttes tänasime end otsuse eest paigaldada "randa"? ka telgid ja suured tünnid, milles põles tuli. Kaupluse avamise väljas toimuva osa pidasime ära telkide all tuulevarjus.

Kui päikesesära pole väljas, peab seda südames sellevõrra rohkem olema! Head fantaasialendu ja indu põnevate ürituste korraldamiseks!_______________________________________________________

* Ettevõte muutis 2. augustil 2002 oma kaubamärki ja ärinime. Ehitusmaailmast sai K-rauta ja AS-ist Fanaal AS Rautakesko.

Kasutatud kirjandus:

M.Lukas, T.T?šat?šua "Protokoll ja etikett"?, Ambassador, Tallinn, 2001

Osale arutelus

 • Kersti Sõõrumaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara