Töö ja vaba aeg lahku

Igapäevane elu läheb tasakaalu, kui töö ja puhkuse vaheldumise hästi läbi mõtlete. ühe või teise osa puudujääk kipub enamasti kurvalt lõppema - te lihtsalt ei tule oma igapäevase eluga toime. Andke endale aru: meelepärane töö, mis vaheldub sisuka puhkusega, on äärmiselt tähtis. Liiga palju vaba aega pole sugugu nii ideaalne nagu unelmais tundub.

Need, kes olude sunnil tööta olnud, väidavad enamasti, et lõputu vaba aeg rikub tuju ja pole sugugi nii magus, kui algul arvatud. Lõpmatus tööpalavikus rabelejad jälle unustavad, et kuigi ihu paneb koormusele esialgu tõrgeteta vastu, jääb hing söömata. Sellise tormiga tööd rabades võite ühel hetkel märgata, et elu on kui kiirrong mööda sõitnud.

Töö ja vaba aja selge lahkulöömine on eriti tähtis, kui te olemasolevaid vabu hetki sihipäraselt - puhkamiseks - kasutada ei oska. Püüdke järele mõelda, mida üldse tähendab teile mõiste "töö".Kas teeksite sama tööd ka siis, kui teil oleks võimalus kohta vahetada? Kui töö iseenesest on meeldiv ja sobiv, kas teil jääb aega ka isikliku elu ning meelelahutuse tarvis?Olles need asjad endale selgeks teinud, aga ikka jääb puhkuseks vähe mahti, püüdke oma töö nii korraldada, et see algab ja lõpeb kindlal ajal. ülejäänu on teie enda aeg, aeg lõdvestuda ja puhata. Oluline on mõelda töö endale meelepäraseks.


Vabasta end pingetest

Olete füüsiliselt lõdvestunud, kui lihased on pingevabad, hingamine kerge ja vaba ning kuskilt ei valuta. Hingelise vabaduse annab tunne, et ükski tegemata asi süüdistavalt meeles ei mõlgu. Süütunne ongi suurim energiaröövel - alles sellest vabanedes on võimalus saada tõeliselt vabaks.Füüsilisest pingest vabanemine käib suhteliselt lihtsalt: võtke sisse mugav puhkeasend, venitage lihaseid ja lõpuks tukastage. Osa füüsilist pinget võibki koguneda pelgalt oskamatusest ennast teadlikust lõdvaks lasta. Nii tekivad näiteks pinged õlgades. Enamasti piisab selle leevendamiseks lihtsast järeldusest: tuleks enam mõelda oma keha vajadustele, ennast rohkem liigutada.Vaimsest pingest vabanemine algab aga eelkõige mõtlemise korrastamisest. Mida täpsemalt oma pinge põhjust oskate määratleda, seda kergem on sellest vabaneda.Tihti on just ebamäärasus stressi põhjuseks. Sageli püütakse vaimset väsimust leevendada kehaliste harjutustega - see aitab edukalt vaid siis, kui pinge tegelik põhjus on endale selge.


Tee enesele meelepärast tööd

Paljud peavad tööks toiminguid, mille eest saab raha ja mida seega lihtsalt peab tegema. Kui te tööd tehes aina kujutlete, mida meeldivat selle ajaga tegelikult ette võtta sooviksite, muutub töö vaevaks ja jääb kaugele eneseteostusest ja rõõmust.Parim variant on , kui teete igapäevase leivatööna seda, mis teile täesti meeldib ja milleks on teil ka eeldusi. Turvalise, kuid ebahuvitava tööga jäävad paljud teie vajadused rahuldamata ja see on taas alus pingete tekkeks. Loomulikult ei saa keegi elada nagu linnuke oksal, igapäevasele toimetulekule mõtlemata. Aga sisehääle järgimine aitab teid elus astuda õiges suunas.


Õppige ämblikult

Ämblikku, kes vahetpidamata võrku koob, peetakse usinuse sümboliks. Ämblikult tasub õppida küll, aga enne seda uurige hoolega ta tegemisi: suurema osa päevast ämblik tegelikult laiskleb. Ämblik teeb vaid seda, mida tõepoolest on vaja teha. Ka teie suudate kindlasti oma päevi nii korraldada, et töö ei muutu raskeks, vastutahtmist veetavaks koormaks ning vaheldub mõnusa puhkusega.Kahjuks on ebameeldivate asjadega tegelemine, mõttetu jorutamine või pideb enese tagantsundimine ainult inimesele omane. Kui töö ja puhkus vahelduvad teile sobivas doosis, pakub lõõgastust ja rahuldust ka täiesti tavaline argipäev.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara