Feng Shui kontoris

Viimastel aastakümnetel on Euroopas moodi läinud idamaadest pärit filosoofia ning õpetused ning üks nendest on hiinlaste elamise ja ruumikujunduse õpetus Feng Shui. Õpetus ise on üle 4 tuhande aasta vana ning on kujunenud budismist ja taoismist. Feng Shui on õpetus energiate liikumist ja kogunemisest.Feng on hiina hieroglüüf, mis tähendab tuult (mehelikku energiat) ja Shui vett (naiselikku energiat). Idamaades on töötajad nõudnud oma tööandjalt firmasse Feng Shui konsultantide töölevõtmist, et oma töökohtades nende soovituste alusel mööblit ja peegleid paigaldada.Kui meie suudame asjasse suhtuda kerge huumoriga, siis hiinlastel on tõsi taga, sest Feng Shuis sümboliseerib tilkuv vesi rahakadu ning energiat ei oska meie silmaga näha ja käega tunda.Kogu interjöör ja büroo õhkkond avaldab inimesele mõju ja õpetusest kinni pidades on võimalik luua harmoonia sisemise ja välimise energia vahel, panna ümbrus toetama meie ideaalide ja soovide täitumist.

Feng Shui kuldreegel käsib vabaneda tarbetustest asjadest, halbadest mälestustest ja korratusest endas ning ümbruskonnas. Kui teie büroos või kodus on kokku kuhjatud vanu ja kasutuid asju, siis takistavad need energia liikumist ning tekitavad hiinlaste arvates ruumisviibijale depressiooni. Koristamine on üks võimalus, mis vabastab seisvat energiat ja tõstab tuju.

Feng Shui järgi on vajalik mööbli õige paigutamine

Tööruumis asetage töölauad nii, et töötajal oleks võimalik näha sisenejat ja tema selja taga (talle lähedal) ei töötaks keegi. Ideaaljuhul paigutage lauad kaarjalt vaatega ukse suunas. Juhtivale töötajale valige massiivne, suur töölaud, see näitab tugevust ja annab jõudu. ühtses tööruumis paigutage juhi laud koondunud jõu asupaika, reatöötajatest ja uksest kaugemale.

Teine tähtis aspekt on energia parandamine. See vana õpetus näitab palju võimalusi, kuidas energiat ruumides tugevdada või ümber suunata, puhastada ning kasvatada.

Peeglid
Peeglid ja peegelpinnad aitavad energiat püüda, koondada ja suunata sinna, kuhu on vaja juurde lisada. Teravad killud ja väikesed peeglid killustavad ja ei ole head. Peeglit ei soovitata ka asetada välisukse vastas seinale, et positiivne energia ei peegelduks välja tagasi.

Valgus

Valgus mõjutab meeleolu ja takistab süngete emotsioonide ehk negatiivse energia lisandumist ja kogunemist.

Kristallid

Kristallid on energia avajad, läbi prisma valgust lahutades on võimalik päikese energia teha nähtavaks ja sellega mõjutada meeleolu ning ravida.

Värvid

Värvid aitavad muuta ruumi olustikku ja nagu muusikalgi pidi neil olema tugev vibratsioon, millega mõjutatakse inimest ja puhastatakse tema vaimsest mina.

Helid

Helid moodustavad muusika. Kõrged helid puhastavad ruumi paremini. Väga hästi mõjuvad tuulekella helid ja vaikne flöödimuusika ning vee vulin. Toas soovitatakse kasutada väikest purskkaevu, mis neutraliseeriks väljast kostvat müra.

Rasked esemed

Rasked esemed, näiteks skulptuurid või kivid aitavad negatiivset energiat maandada ja inimesel ennast tugevamana tunda. Skulptuure võib asetada paarikaupa suhete valdkonda, siis kindlustavad need suhete püsivuse.

Küünlad

Küünlad toetavad tervise, omavaheliste suhete ning teadmiste valdkonda. Võib kasutada lõhnaküünlaid või aroomilampi. Tähtis on tillukese tuleleegiga energia puhastamine. Küünalt või kaminas tuld süüdates võib anda tulele ülesande positiivset energiat koguda või negatiivset energiat põletada.

Lemmikloomad

Lemmikloomad ja meile kallid asjad (pildid, mänguasjad, mälestusesemed) aitavad koondada-taastada positiivset energiat. Kaladega akvaarium avaldab soodsat mõju raha ja pereõnne kogunemisele. Kontoriruumides siiski kasse-koeri pidada ei soovita.

Taimed

Taimed ja lilled lisavad hingerahu ning hingelist tasakaalu. Mida rohkem või suuremad on taimed, seda energeetilisemalt need mõjuvad. Soovitatakse ümaramaid lehevorme ja elavaid lilli. Kuid ka kuivatatud lilledele on võimalik, neid seades, anda uus energia mingi ülesande täitmiseks (näiteks, meeldivate mälestuste hoidmiseks).

Feng Shui rakendamine tänapäeval

Teooria on ilus asi, aga kuidas siduda iidset Feng Shui õpetust ja tänapäeva?1. Kõigepealt koristage oma kontor. Kõik vanad, katkised ja kasutud asjad hoiavad endas negatiivset energiat ja tulevad ära visata või uueks teha (parandada või värvida). Sellega kaotate "müüride ja asjade mälu"? (geobioloogiast tuntud mõiste, et asjad korjavad haigusi, valu, õelust). Selle tegevusega vabastate ja saadate ära ruumist negatiivse energia.2. Koridorid ja läbipääsuteed hoidke vabad ning võimalikult hästi valgustatud.3. WC-s parandage kraanid, et vesi asjatult ei tilguks (tilkuv vesi viib välja positiivset energiat ja on rahakotile kulukas).4. Korrastage ventilatsioon ja tuulutage korralikult ruume (viib välja negatiivset energiat ja arvutitest jm elektroonikast ioniseeritud õhku).5. Peske aknad ja pimedal ajal süüdake valgus (valguse suurenedes lisandub jõudu ja head tuju - positiivseid emotsioone).6. Kasvatage lilli ja hoidke enda lähedal meeldivate mälestustega seotud asju (fotosid).7. Säilitage alati optimistlik ellusuhtumine, sellega peegeldate solvangu saatjale tagasi.

Osale arutelus

 • Anne Toomela

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara