Ilus hommikust õhtuni

Iga endast lugupidav naine, kes hoolitseb iga päev oma kaunima väljanägemise eest, on küsimuse ees, kuidas jumestada end nii, et jumestus näeks välja loomulik ja püsiks värskena hommikust õhtuni. Kauni ja värske väljanägemise aluseks on loomulik ja kauapüsiv jumestus, mis algab õigest aluskreemist, millele kantakse puuderkreem. Viimistlemiseks võib vaja minna veel peitepulka ning tolmpuudrit.

Puuderkreem

võiks olla tooni võrra tumedam tolmpuudrist, mida viimasena peale kannate - see annab nn virsikunaha mulje. Korrigeerimis- ehk peitepulk võiks aga olla puuderkreemist paar tooni heledam - see võimaldab katta ebaühtlasi silmaaluseid, modelleerida vajadusel näiteks nina näiliselt pikemaks või peenemaks, katta arme ja defekte.

Jumestuseks vajate eriotstarbelisi pintsleid ja õigeid värve.

Peeglisse vaadates näete, et näo T-osa (keskosa) on tumedam ja küljed heledamad. Jumestusega oleks aga vaja saavutada vastupidine efekt: teha keskosa heledamaks ja küljed tumedamaks. Seda nimetataksegi näo modelleerimiseks, mis algab puuderkreemi pealekandmisega ja lõpeb põseruuziga, millega näoosi varjutatakse .

Jumestusvahendite hulgas on olulised eriotstarbelised pintslid, mis võimaldavad meiki hajutada. Värve valides tasub usaldada intuitsiooni, kuigi toetuda võib ka hetkemoele, loota kosmeetikule või lasta teha värvianalüüs. Tähtsam on säilitada oma isikupära. Nägu jumestades võite hakkama saada ka minimaalse värvikombinatsiooniga.

Keegi pole määranud rangeid reegleid külmade ja soojade värvide kokkusobimisest. Jumestuse värvigammat valides ei pea järgima ilmtingimata selgapandava riietuse tooni, eelkõige tasub meikimisel lähtuda enesetundest ja meeleolust, samuti juuksevärvist ja nahatoonist. Ja kui leiate oma näos teile kõige meeldivama osa (silmad, huuled, kulmud), rõhutage just seda. Silma oma värv tuleb eriti hästi esile, kui kasutada silma jumestamisel vastandvärve, näiteks pruunidel silmade puhul sinist lauvärvi ja vastupidi. Kuid vastandvärve kasutades tuleks jääda maitsekuse piiridesse ja neid mitte kasutada, kui ei usalda oma maitset.

Küsige nõu mõnelt ilusalongi jumestajalt.

Meikima hakka suunaga ülevalt alla

Näo jumestamist
alustage suunaga ülevalt alla, enne kulmud, siis silmad, põsesarnad ja alles seejärel huuled, sest alustades huultest, on oht end meikimise lõpuks kusagilt huulepulgaga ära määrida.

Kulmud.
Kulme värvides valige tugevama harjaga pintsel ja pruunikas või hallikas lauvärvi toon. Pliiatsiga kulmu joonistamine on raskem ja meigi äpardumisel tuleb siis kogu kulm puhtaks pesta. Lainerit kasutades saate kulmu kuju parandada vatitiku abil. Kui kulm on välja kasvanud, laske selle kuju korrigeerida kosmeetikul või korrigeerige ise. Esialgu võib see olla valulik, kuid mõne aja pärast valu kaob ja on mugavam, kui raisata sellises pisiasja peale aega ja raha.

Silmad.
Silmade jumestamist alustage laugudest. Värvimisel valige sobiv põhitoon ning sellega harmoneeruv hele toon. Katke laug tumedama lauvärviga ja lau keskosale andke hele varjund - heledam keskosa silmalaul paneb silma särama. Et silma tõsta ja avardada, kandke sama heledat tooni ka kulmu alla. Lauvärvi pealekandmisel kasutage peene otsaga aplikaatorit või pintslit.

Pärast laugude värvimist ilmestage silmi klassikaliseks kujunenud ülajoone tõmbamisega kas silmapliiatsi, laineri või lauvärviga. ülemise joone võite tõmmata silma välisnurgast nii kaugele kui tahate, alajoonest on loomulikum rõhutada 1/3 ehk välimist nurka.

Kui laineri kasutamine tundub esialgu raske, tehke enne pliiatsiga joon ette ja alles seejärel kasutage lainerit (proovida tasub praegu moesolevaid topeltjooni - kombineeritud must ja valge - mis muudavad silma huvitavaks). Kõige lõpuks värvige sobiva (koolutava, tihendava või pikendava) ripsmetu?¹iga ripsmed.

Ripsmed jäävad eriti kaunid ja tihedad, kui kanda eelnevalt ripsmetele lahtist tolmpuudrit.

Põsesarnad.

Põseruuziga saate modelleerida kogu nägu. See teeb näo elavamaks ja kindlasti võiksid seda kasutada need, kelle nägu on kahvatu. Esmalt kandke põseruuzi põsesarnadele, siis käige pintsliga üle ninaküljed, kuna see muudab nina peenemaks. Lisage puna ka silma välisnurkadesse, kõige üles juuksepiirile ja kaela kilpnäärme piirkonda.Väga sobilik on kasutada nn päiksepuudrit, mis jätab meeldivalt päevitunud jume.


Huuled.
Neid värvides panete i-le täpi, sest just huuli peetakse näo ilmekaimaks ja pilkupüüdvaimaks osaks. Huulevärvi valides tasub teada, et mida rohkem on näos pigmenti, seda tumedamat huulevärvi sobib kasutada. Kui olete heleda naha, juuste ja heledate silmadega, peaks huulevärv olema tagasihoidlikum. Ka päevane huulevärv võiks olla heledam õhtusest.

Kui huuled ei ole sümmeetrilised, on abi kontuurpliiatsist, mis võiks olla huulepulgaga sama värvi või toon tumedam. Huulekontuurpliiatsiga tõmmake ülemisele huulele keskelt väljapoole ja alumisele nurkadest huule keskkoha suunas. Õnnestunud kontuurjoon katke huulepulgaga ja kasutage värvi pealekandmiseks pintslit. Nii püsib tulemus kauem, on loomulikum ja ka huulepulka jätkub pikemaks ajaks. Suu elavdamiseks võite selle keskosale lisada heledamat läiget.

Huulevärv püsib kauem, kui eelnevalt katta huuled õrna puudri kihiga.

Meikimisel arvesta eelkõige enda isikupära

Igapäevase jumestuse vahelduseks või õhtuse meigi elavdamiseks võite kasutada sära, meigiaplikatsioone või valeripsmeid. Need kuuluvad reeglina õhtuse või karnevalijumestuse juurde. Kunstripsmete ostmisel jälgige, et komplektis oleks ka ripsmeliim. Kunstripsmed liimige ainult täielikult jumestatud silmale. Pärast seda värvige kunstripsmete haakumiskohad silmalaul laineriga üle - nii muudate jumestuse perfektseks.

Kes ei armasta ennast iga päev meikida võib kasutada igapäevase jumestusena vaid kunstripsmeid ja huuleläiget, jätab väga loomuliku ja seksika mulje.

Neile, kes armastavad vähe meiki ja kellel on vähe aega, võivad mõne etapi julgelt välja jätta. Näiteks ei pruugi päevases jumestuses üldse lauvärvi kasutada - piisab, kui värvite lihtsalt ripsmeid või joonistate silma ümber kerge kontuuri ja rõhutate hoopis huuli, või vastupidi. Kulmude puhul aga ei pea neid alati tumedamaks tegema - tähtsam on korras kulmujoon (see võib olla hoopis helendatud). Praegu soovitavad jumestajad jätta kulmud pigem sootuks värvimata või isegi tumedamaid kulmi heledamaks toonitada, see jätab väga loomuliku mulje ja laseb silmadel eriliselt välja paista. Kui peate palju rääkima, tasub rõhutada huuli. Kui aga tahate kellelegi sügavalt silma vaadata, pöörake enam tähelepanu silmade jumestamisele. Ärge seejuures oma isikupära unustage - seda tasub alati säilitada ja esile tõsta.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara