Firma dokumentatsioon annab ülevaate firma mainest

 

"Wordi käsiraamat muudab sekretäride elu oluliselt lihtsamaks," ütleb reklaamiagentuuri Brand Sellers DDB disainer Piia Põldmaa. Mitmeid aastaid erinevate firmade korporatiivset identiteeti kujundanud Põldmaa väidab, et professionaali tehtud arved, blanketid ja faksipäised ei kompenseeri sekretäri kirjutatud loetamatut teksti. Ei kasutata näiteks taandridu, tühje ridasid lõikude vahel, tabulaatorit, stiile.

Teiseks kardavad Eesti firmad olla konkurentidest erinevad ning võtavad kirjanduses või veebis väljapakutud blanketinäidiseid absoluutse tõena. Kindel on, et standardlahendus ei taga isikupära, mille määravad paber, trükikvaliteet, kujundus ning info paigutus. Firma olemus ja dokumentatsioon peavad omavahel sobima: kui näiteks advokaadibürool sobib tavaline paber asendada eksklusiivse ja kalliga, siis odava väljamüügiga tegeleval firmal mitte.

Wordi standardpaketiga tuleb kaasa 12 tasuta kirjatüüpi, nendest 8 pole Põldmaa sõnul ettevõtte dokumentatsioonis kasutamiskõlblikud. "Tihti arvatakse, et vajaliku fondi saab agentuurist kaasa, ent kirjatüübid on nagu tasuline tarkvara," räägib Põldmaa. Imidzhiga sobiv kirjatüüp tuleb eraldi osta ning installeerida kõikidesse ettevõtte arvutitesse. Kirjatüübi keskmine hind on 80-90 USD.

Baltikumis tegutseval ettevõttel on kasulik valida selline pakett, mis võimaldab dokumente vormistada ühe ja sama kirjatüübiga nii eesti, läti, leedu kui ka vene keeles. "Kui inimene saab kaks paberit ühest ja samast ettevõttest, peab ta aru saama, et tegu on ikka ühe ja sama firmaga," kommenteerib Põldmaa.

Vihjed visiitkaardi kujundamiseks:

 • Valige lihtne kirjatüüp
 • Kasutage kirja kõrgusega 10 punkti ja reavahet 12-13 punkti
 • Nime võite teha kõrgusega 14 punkti
 • Vältige suurtähtedes teksti, sest see pole loetav
 • Paigutage osa infost kaardi tagaküljele
 • Olge kujunduselementide kasutamisel lakooniline
 • Osale arutelus

  • Piret Birk

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Sündmused Lennusadamas on kordumatud

  Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

  Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

  Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara