Meie tunne on üks tööõhkkonna teguritest

Kristiina on lõpetanud Tallinna Nõmme Gümnaasiumi ja läbinud 2-kuulised sekretäride kursused, kus omandas esmased algteadmised sekretäritööst. Lisaks on Kristiina aastate jooksul käinud paljudel erinevatel enesetäienduskoolitustel, seminaridel ja konverentsidel.

Kristiina on vabaabielus ja 4-aastase tütre ema. Hobideks on seltskonnatants, teater, mäesuusatamine, lugemine ja toalilled.

Kaua Sa oled Kalevis töötanud ja milline näeb välja Sinu tööpäev?

 

Kalevis saab peagi täis 3 aastat. Alustasin 2000. aasta juunis. Tööpäev on ilmselt suhteliselt tavapärane nagu sekretäridel ikka: hommik algab kohvikeetmise, fakside ja e-kirjade ülevaatamisega, vajadusel käin protokollimas või osalen erinevate töögruppide töös. Loomulikult ühekordsed ülesanded juhtkonnalt, telefoniteenindus ja jooksvalt tekkivad tööd. Olenevalt nädalapäevadest on ka minu tööd erinevad.

Teie ettevõttes on mitu sekretäri, kuidas on tehtud tööjaotus? Kas on teie vahel olnud ka arusaamatusi?

Kuna meil on töötajate arvult suur ettevõte siis ühest sekretärist ei piisaks. Meil on assistendid turundus- ja müügiosakonnas, lisaks veel nõukogu assistent, kantselei juhataja, kantselei abiline ja mina - üldsekretär. Osakondade assistendid töötavad vastavas osakonnas, tööülesanded on paika pandud ametijuhenditega. üldiselt arusaamatusi ei teki, infovahetuse võimalusi on tänapäeval palju.

Millist juhti ja juhtimist Sa hindad?

Hindan juhti, kellel on tugev missioonitunnetus, mida toetavad väärtused, kelle tegevused sobivad kokku tema sõnadega.

Kuidas iseloomustaksid oma ülemust, on ta karm või pigem leebe?

Toon välja Kalevi juhataja puhul hoopis midagi muud, mis mulle imponeerib - ta genereerib tohutult ideid. See läbi ergutab ta ka meid andma välja uusi ideid, mõtlema kaasa. Ta on õiglane, jagab personaalset tähelepanu, loob inimestes eesmärgiselguse, tekitab austust ja usaldus.

Kuivõrd saab sekretär oma juhi suhtes kriitiline olla?

Minu meelest ei saa sekretär olla oma juhi suhtes kriitiline, ma ei näe sellisel juhul mitte mingit koostöövõimalust.

Aga kolleegide suhtes?

Aus ja põhjendatud kriitika on lubatud, ka minu suhtes.

Kui tähtis on teie ettevõttes tähtpäevade puhul erinevaid väljasõite ja üritusi korraldada? On teil välja kujunenud mõned traditsioonid?

Erinevad tähtpäevade tähistamised ja traditsioonilised üritused on meil tähtsad - need on võimalused kohtuda oma kolleegidega pisut vabamas õhkkonnas, kuna ettevõte on suur siis ei puutu me omavahel kõik igapäevaselt kokku.

Kalevis on päris palju traditsioonilisi üritusi. Viimane neist näiteks oli naistepäev. Selle organiseerisid täielikult Kalevis töötavad mehed.

Traditsiooniks on saanud vastlapäeva tähistamine, kevadine perepäev, suvel suvepäevad, jõulupidu, ja ka Kalevi sünnipäeva tähistamine augustis.

Väga meeldiv traditsioon algatati meie praeguse juhi poolt kolm aastat tagasi, nimelt saab iga töötaja jõulude ja jaanipäeva eel kingi, mis sisaldab jõulutoite või jaanipäevaks pikniku sööke ja jooke.

Mida soovitad sekretar.ee lugejatele, et üritus õnnestuks?

Lahti võiks saada stampidest, alati ei pea suvepäevadel jooksma 100 m ja hüppama kaugushüpet. Tänapäeval on tohutult võimalusi teha midagi tõeliselt huvitavat, Tallinna Piimatööstuse suvepäevadel mängisime näiteks Indiacat! Huvitavaid mänge-matku ja kohti on tohult - tuleb avastada võimalused. Samas on ka suhteliselt tagasihoidlike võimaluste juures võimalik midagi huvitavat välja mõelda.

Kirjelda palun, milline on Sinu jaoks ideaalne tööõhkkond?

Bürootöö konverentsil küsis Aune Past, et mis paneb meid tööle. Vastasin siis ja vastan ka praegu, et "meie" tunne. See on üks tööõhkkonna teguritest. Positiivne suhtlemine, selgete tööülesannete andmine, inspireerimine, intellektuaalne stimuleerimine, põhiväärtuste järgmine ja jagamine. Oma tööõhkkonda (ja loodetavasti ka teiste kolleegide) lisan väikest vürtsi ka oma hobiga - nimelt on mul Kalevis päris kenake toalillede kollektsioon, see aitab ka läbi keskkonna mõjutada tööõhkkonda.

Kuna töötad Kalevis, siis kas oled ise antud töökoha tõttu suuremaks maiasmokaks hakanud ja kas kostitate ka firma külalisi oma maiustustega:)

Seda tuleb ausalt tunnistada, et siin töötades olen muutunud suuremaks maiasmokaks kui kunagi varem: lapsena ei armastanud ma eriti shokolaadi ja magusat, sõin väga valitud komme martsipani ja käsitöökompvekke (mis on siiani minu lemmikuteks ja Kalevi tootesortimendis endiselt esindatud). Samas on Kalevil ka ju palju uusi tooteid - viimase aja lemmik on loomulikult Flirt!

Kolme aasta jooksul ei ole minu magusaisu täis saanud ja tuleb tunnistada , et aastas korra võtan kevadel ette ka dieedi. "Õnneks" asub minu töökoht 5 korrusel ja siia lift ei sõida, päevas tuleb ikka 3-4 korda treppi mõõta...

Ja loomulikult pakume oma külalistele alati kommi, selleta ei pääse meie juurest keegi!

Kuidas Sa sisustad tööst vaba aega?

Kogu tööst jääva vaba aja veedan oma perega - elukaaslase ja lapsega. Korra nädalas käin trennis tantsimas hobiklubis Poloneez , tantsime juba neljandat hooaega.

Viimased neli kuud olen käinud kord nädalas ka leeris. Väga meeldib mäesuusatamine, teater ja lugemine. Päris palju veedame aega koos sõpradega. Suvel loomulikult rand ja reisimine.

Anna mõni hea vihje, kuidas sekretär saaks oma tööelu mugavamaks ja lihtsamaks muuta.

No eks ikka mugav tool, korralik arvuti, professionaalsus ja värske õhk! Aga tõsiselt vastates tahan ma rõhutada info käsitlemist - kust, kuidas infot leida, kuidas saadud infot käsitleda, oskus saadud infos orienteeruda, on kriteeriumid, mis tööd lihtsamaks muudavad.

Osale arutelus

 • Tiive Saarniit

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara