Tõeline sekretär peab olema mitmekülgne

Tarmo Tank töötab reklaamifirmas BMR Ärireklaam, kus hetkel täidab büroo juhataja tööülesandeid, mis sisuliselt aga hõlmab nii sekretäri, varustaja, korrektori kui koordinaatori ülesandeid. Lisaks õpetab Tarmo Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakoolis inglise keelt ja huvitub antroposoofiast.

Kust tuli otsus sekretäriks hakata? Kas oled tehtud valikuga rahul?

Otsus tuli juhuslikult, nagu enamus asju siin elus. Tundsin, et on vaja elusse muutust ja uusi perspektiive. Reklaam ja sellega seonduv on huvitav valdkond ?– sekretärina saab aga kõige parema ülevaate firmas toimuvast. See on hea positsioon, et ennast uude valdkonda sisse ?“närida?”. Siiamaani ei ole oma otsust kahetsenud.

Eestis on ikka veel üsna haruldane, kui mees on sekretär või mis Sa ise arvad?

Eestis on paju asju veel haruldased ?– elame sumbunud provintsiühiskonnas, mis on eelarvamuste ja komplekside küüsis.

Kas sekretäritööd kiputakse üldiselt alahindama - umbes, et mis tal ikka muud teha, kui telefonile vastata ja kohvi keeta?

Tõeline sekretär peab olema mitmekülgne ja seda nii oskustelt kui isikuomadustelt. Vaevalt, et selliseid inimesi alahinnatakse. Anekdootides ja naljafilmides ekspluateeritakse ühte kindlat tüpaazhi, mille sümboliks võiks olla kenake naiivitar, kelle põhiväärtuseks on naise keha kolmainsus.

Kas Sinu töö erineb kuidagi tavalisest sekretäritööst?

Arvan et igas ettevõttes ja kollektiivis on sekretäri töö erinev. Seda kujundab ettevõtte või asutuse spetsiifika, seal töötavad inimesed ja veel sajad pisiasjad. Loomulikult erineb reklaamibüroo sekretäri töö politseijaoskonna sekretäri omast. Tänu filoloogilisele taustale on mul mitmeid lisaülesandeid ja see on tore ?– ei lase teadmistel rooste minna.

On Sinu ülemus mees või naine? Kuidas Sa kirjeldaksid tema juhtimisstiili?

Minu ülemus on naine, keda respekteerin ja austan. Juhib hästi ?– enne kui pöörama hakkab, näitab ikka suunda ka.

Kui oleksid ise ülemus, kas valiksid endale sekretäriks naise või mehe? On sel üldse vahet?

Tänapäeval ei saa ja EI TOHI töötajaid valida sootunnustest lähtuvalt. Valiksin kandidaatidest kõige kompetentsema, kellel on lisaks töövilumusele ka esinduslikkust ja huumorimeelt.

Milline on olnud parim tunnustus ülemuse või kolleegide poolt?

Ikka hea sõna ja naeratus.

Mis on Sinu töö juures kõige raskem?

Kõige raskem on oma ego mahasurumine ja ennast mitme tööülesande vahel jagamine. Siin on veel palju arenguruumi.

Aga kõige meeldivam?

Töö mitmekesisus ja mitmetahulisus. ükski päev ei sarnane teisele. Võimalus suhelda erinevate, sageli huvitavate inimestega.

Mis Sa arvad, kui suur roll on sekretäril tööõhkkonna kujundamisel? Too palun mõni näide oma tööelust.

Õigel hetkel räägitud nali või naljaks lugu aitavad maandada pingeid. Büroole saadetud e-kaart võib luua vajaliku meeleolu. Sel aastal kandsin jõulude ajal päkapikumütsi, mis tekitas vajalikku elevust - jõulud on reklaamitööstuses suhteliselt pingeline aeg ?– nii ei lasknud ma töötuhinas unustada, et midagi ilusat hõljub õhus. Jõulupakis sain töökaaslaselt jõuluvana stringid. Ilmselt loodavad, et järgmiste jõulude ajal hakkan nendega büroos ringi tuterdama.

Mida siis teeksid, kui Sul raha pärast poleks vaja tööl käia?

Rändaksin ja õpiksin.

Meenuta mõnd töist apsakat või naljakat juhtumit!

Lõõbime ja naljatame kogu aeg. Situatsiooni koomika on väga oluline. Siinkohal mingi näite toomine oleks kuidagi otsitud ja maotu. Lugejal võib jääda mulje, et tegemist on tobedikega, kuna õhkkonda on võimatu edasi anda.


Kuidas veedad tööst vaba aega? On Sul pere? Hobid?

Tööst vaba aega veedan koos elukaaslasega, kellega mul on kohutavalt vedanud. Selline tunne on, et järjest paremaks läheb. Mõistame ja respekteerime teineteist sellistena nagu me oleme ?– ükskõik mida me ka ette ei võtaks.

Anna mõni hea vihje, kuidas sekretär saaks oma tööelu mugavamaks ja lihtsamaks muuta.

See on väga lihtne. Tõmmaku telefon ja arvuti seinast ning ja pangu uks kõvasti kinni. Aga kellele sellist sekretäri vaja on!?

Osale arutelus

 • Tiive Saarniit

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara