Kui tihti muuta tööruumide sisekujundust?

Räägitakse, et naistele meeldivat iga päev mööblit ümber tõsta. Kas just täpselt nii on ja kui on, siis pole raske oletada, miks sellised põhjalikud muudatused meestele ei meeldi. Suuremate ümberkujundustega kaasnevad alati rahalised kulutused, milleks teisendatakse ärimaailmas ka ideede elluviimiseks kulunud aeg.

Tööruumide miinimum-sisekujundus lähtub eeskätt ettevõttes toimuvast tööprotsessist. Kaitsmaks töötajate tervist ja loomaks tööks sobivaid tingimusi, näitab planeerijale teed seadusetäht. Selle valguses on Eesti ettevõtetel veel palju ära teha. Muudatused sisustuses, mis töötingimusi parandavad, ei jookse mööda külgi maha, ükskõik kui tihti need ette võetakse. Paraku on muudatuse olulisus ja toimivus enamasti võrdelises seoses selle maksumusega: mida kasulikum lahendus, seda kallim.

Kontori väljanägemine muutub tundmatuseni - ja see ei võta mingit raha - kui töötajatelt nõutakse, et nad hoiaksid oma töölauad korras. Läbisegi hunnikus olevad dokumendid, ajalehed, raamatud ja pesemata kohvitassid jätavad klientidele ebameeldiva mulje isegi koos elegantse tehnika ning mööbliga.

Tööruumide ilmet võib muuta aga ka järgmiselt:

* Korraldada fuajees või klienditsoonis näitusi, vastavat teenust pakuvad mitmed kunstigaleriid * Deponeerida kunstiteoseid, sest just nii saab neid täiendava kuluta aegajalt välja vahetada * Värvida kulunud mööbel üle või katta pehme mööbel uue tekstiilmaterjaliga * Kasutada meeleolu loomiseks lilleseadeid * Rentida oluliste sündmuste tähistamiseks potililli ja -taimi * Muretseda erinevat tarbekeraamikat - vaase, puuviljaaluseid, suhkru- ja tuhatoose * Vahetada ühekordsed valged toidunõud värviliste vastu * üllatada töötajaid teist värvi tualettpaberi või mustriliste salvrättidega

Osale arutelus

 • Anne Oja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara