Jumestuskreemiga saate veatu jume

Miks mõne naise nägu püsib kogu päeva ühtlaselt kena ja veatu? Aga seepärast, et ta kasutab sobiva koostise ja tooniga jumestuskreemi. Kaunina mõjub jumestus siis, kui selle alt kumab läbi naise enda nahk.

On mõttetu muretseda väiksemate või suuremate iluvigade pärast, mille tõttu nahk pole päris täiuslik. Maailma juhtivad jumestuskunstnikud soovitavad: isegi juhul, kui peate nahka ebatäiuslikuks, ei anna see põhjust kasutada liiga tugevat meiki. Küll aga saab naha puudusi edukalt varjata, muutes need peaaegu märkamatuks. Siin tulebki appi jumestuskreem, mida soovitatakse õrnalt läbikumava meigialusena, mis muudab naha siledaks ja ühtlaseks ning valmistab selle ette värvide pealekandmiseks.

Enamasti on jumestuskreem vedel või kreemjas, sisaldades vähe rasva ja puudrit ning tagab tänu sellele loomuliku jume. Uudsed on niisutavad vananemisvastased puuderkreemid, mis sisaldavad ka päikesekaitsefiltreid. Vananemist ja kortse tekitab põhiliselt niiskuskadu nahast ja ka linnasaaste - neid aitabki hea jumestuskreem vältida.

Kas eelistate matti, kergelt sädelevat, naturaalset või vananemisvastast jumestuskreemi, sõltub nahatüübist ja sellest, kuhu antud meigiga minna plaanite. Valik nii koostise kui ka tooni, pakendi ja hinna osas on lai.

Valige sobiv jumestuskreem

Näo toonimine jumestuskreemiga on ilusa ja ühtlase tulemuse saamiseks vajalik, eriti kui nahk on ebaühtlane või laiguline. Ka võimaldab sobiv jumestuskreem peita vistrikke ja arme ning naha alt kumavaid peenikesi veresooni või tedretähti. Toonimine kaitseb näonahka ka kehvade ilmastikutingimuste eest.

Sobivat jumestuskreemi otsides lähtuge esmalt oma nahatüübist. Kui te pole seda täpselt kindlaks teinud või tundub, et nahk on ühel päeval normaalne, teisel aga hoopis ketendav või rasune, laske end aidata kosmeetikul. Asjatundja leiab lahenduse ka nahaprobleemidele, millest vabanemiseks pelgalt kreemidest ei piisa. Vead võivad olla sügavamal: kas on organismis veepuudus (kuiv nahk), hormoontalitlus- või ainevahetushäired (kuivus või liigne rasueritus) või kasutate valesid hooldustooteid. Kindel on seegi, et aja jooksul nii naistel kui ka meestel näonahk muutub, mistõttu tasub kreemivalikul kindlasti konsulteerida spetsialistiga.

Õige jumestuskreem võib teile pakkuda ka võimaluse nahaprobleeme ennetada. Seda muidugi juhul, kui olete teinud täpse valiku. Kreeme, mille seast valida, on palju. Kõigepealt otsustage, millist jumestust soovite - eri koostisega kreemid on mõeldud erineva mulje saavutamiseks. Kui tahate kergelt mahavõetavat meigipõhja, valige vedelam jumestuskreem. Kui soovite rohkem peita, valige kreempuuder või meigipulk.

Universaalsed jumestuskreemid sobivad igale nahatüübile, kuid nendega tasuks olla ettevaatlik, sest nagu pole olemas universaalset näonahka, pole ka ideaalse sobivusega kreemi. Normaalsele või seganahale, mis näo T-tsoonis kipub olema kuivem, sobib hästi õhukeselt nahale kanduv kergelt niisutav vedel jumestuskreem. Rasusele nahale mõjub hästi kauakestev matt puuderkreem, mida võib kasutada ka seganaha puhul, kuna need ei kuivata nahka.

Kuiv ja tundlik nahk vajab pikaajaliselt niisutavat ja kaitsvat puuderkreemi. Kui otsite sobivat vananevale nahale, eelistage kerge läike ja sädelusega jumestuskreemi, mis sisaldab ka kortse ja teisi vananemismärke varjavaid osakesi ning on nahka noorendava ja silendava toimega. Noorele nahale seevastu võib soovitada võimalikult kerget jumestust, mis säilitab naha loomuliku värskuse.


Leidke õige toon

Mitmeid kordi enam kui jumestuskreeme, on erinevaid toone - nende seast õige leidmine võtab aega.

Õiget tooni valides pidage silmas, et kreemi või puudriga kaetud näonahk oleks sama tooni käte- ja dekolteepiirkonna nahaga. Kindlasti arvestage valgusega, kus kavatsete viibida. Päevavalgus toob jumestuse toonid intensiivsemalt esile, õhtuvalgus seevastu hajutab meiki. Valgustpeegeldavaid osi sisaldavaid kreeme sobib kasutada igal ajal.

Õiget tooni valides eelistage teie nahaga ühtivat. Jumestus peaks nahatooniga ühte sulama ega tohi tekitada suurt värvikontrasti. Õige värvi leiate, kui testite jumestuskreemi randme siseküljel või kaelal, veendumaks, et valitud värv on teie nahatooniga võimalikult sarnane. Sobivat tooni ei saa testida käeseljal, sest see on harva näonahaga sama värvi. Ideaalne on proovida paari jumestuskreemi tooni põsel, natuke ülalpool lõuajoont. Selleks tõmmake 2-3 triipu silma järgi sobivast toonist ja hajutage kergelt lõua suunas. Kõige sobivam värv ei jää peaaegu üldse näha. Ideaalne alusvärvi toon on naha värvi või veidi heledam, sest kaelanahk on heledam kui näo oma.

Väljavalitud kreemi näole kandes katsuge jumestus näonahaga kokku sulatada. Erilist tähelepanu pöörake kaela ja juustepiiri ülemineku sujuvusele. Kaelaga võrreldes hoopis teist värvi nägu mõjub groteskse maskina. Suurim möödaaskmine on korrigeerida iluvigu vale tooni jumestuskreemiga. Kui soovite vaid üht iluviga varjata, ärge matke kogu nägu kreemi alla - eelistage kerget jumestuskreemi või varjake inetu koht peitepulgaga.


Võite lisada puudrit

Meigikreemide seas on kreemjad ja vedelad, õlivabad ja kompakt-puuderkreemid. Kvaliteetne puuderkreem on kergelt pealekantav ja suhteliselt õhuline. Siiski peab päeva jooksul jumestust tolm- või kompaktpuudriga enamasti korrigeerima, et naha läiget katta.

Jumestuskreem kandke näole päeva- ja/või aluskreemi järel. Nn baasjumestuse puhul püüdke meigipõhja ühtluse poole. See tähendab, et jumestuskreemiga võiks katta kogu näo. Kreem peaks jääma nahale võimalikult õhukese kihina, millele võite tooni ühtlustamiseks hiljem puudrit lisada.

Olgu tegemist mati, naturaalse või sädelusega kreemiga, vedel jumestuskreem on ikka pehme ja seda on kerge nahale kanda. Selleks võtke sõrmeotsaga väike kogus jumestuskreemi ja kandke see viide punkti näo T-tsoonis (otsmik, nina, lõug, põsed). Seejärel hajutage jumestuskreem ühtlaselt suunaga näo keskelt väljapoole. Hoolitsege, et kreemikiht oleks õhuke ning vältige silmnähtavaid piirjooni.

Kauapüsiv õlivaba vedel jumestuskreem tagab ühtlase ja püsiva jumestuse, mis püsib nii niiske kui ka kuuma ilmaga. Selline jumestuskreem sisaldab erilisi lenduvaid õlisid, mistõttu tuleb kreem kanda näole spetsiaalse tehnikaga: näoosade kaupa ja küllalt kiiresti, et kreem ei kuivaks ja tulemus jääks ühtlane. Selleks võtke väike kogus jumestuskreemi, kandke otsmikule ja hajutage kiiresti suunaga väljapoole. Järgnevalt jumestage näo keskosa, hajutades kreemi väljapoole. Lõpuks katke kreemiga näo alumine pool, hajutades jumestuskreemi põsesarnade suunas. Fikseerige meik nägu kätega õrnalt patsutades, et soodustada kreemi kuivamist ning ühtlustumist ja pehmendada nahka.

Kompaktpuuderkreem on tihe, kuid samas pehme. See kantakse näole svammiga. Kogusest sõltuvalt on tulemus loomulik või peitev. Kuiva svammiga kompaktpuudrit nahale kandes annab see puudriga sarnase efekti, märja svammiga on tulemus sarnane vedela jumestuskreemi kasutamisega. Kompaktpuuderkreemi pealekandmist alustage näo alumisest osast, liikuge suunaga keskelt väljapoole, et tulemus jääks ühtlasem. Ka kompaktpuuderkreem hajutatakse svammiga ühtlase kihina suunaga väljapoole, vältides nähtavaid piirjooni ja püüdes korrektse tulemuse poole.

Nipid

 • Enne jumestuskreemi näole kandmist kreemitage nägu. Kui nahk on kuiv ja õhuke, võib jumestuskreemi vahetult selle järel näole kanda. Rasuse naha puhul tuleks päevakreemil lasta imenduda, jäägid salvrätikuga eemaldada ja puuderkreem alles seejärel näole kanda.
 • Pigistage või pumbake väike portsjon jumestuskreemi käeseljale, sest sealt on seda kõige mugavam ühtlaselt näole kanda. Näole kandke kreem sõrmede või meigikäsnaga. Käsna eelnevalt veega niisutades jääb kreem nahale ühtlasemalt ja õhemalt. Kui käsn tundub võõras, ärge peljake oma sõrmi - tulemus võib olla isegi parem.
 • üleminekul kaelale ja juuksepiirile kandke kreemi eriti hoolikalt, et ei tekiks triipu lõua ja kaela vahele ega puudrijälgi juustele. Tulemus jääb loomulik, kui sel ei ole kaela või kätega võrreldes mingit kontrasti.
 • Jumestuskreemi näole pannes kandke seda ka silmade ümbrusse. Ettevaatlik olge spetsiaalselt rasusele nahale mõeldud kreemiga, sest need võivad silmaümbrust liigselt kuivatada. Rasusele nahale kombineerige puuderkreem teise jumestusvahendiga, mis on sobilik õrnale silmaümbrusnahale.
 • Ebaühtlused ja defektid (vistrikud, armid, kapillaarid) katke peitepulgaga. Silmaümbruse jumestuspulk võiks olla tooni võrra heledam jumestuskreemist - see aitab sinakaid või turses silmaaluseid peita.
 • Kui jumestuskreem jätab naha kergelt läikima, viimistlege see kerge puudrikihiga. Kasutage pehmet pintslit, või kui võimalik, kandke puuder näole sametlapiga, surudes puudri vastu nahka, eemaldades ülejäägi pintsliga.
 • Silmade ümbrus tuleks jätta tolmpuudriga katmata, vastasel juhul jäävad kortsud näha. Silmaümbrus võiks jääda õrnalt läikima - see tekitab mulje perfektsest nahast.
 • Osale arutelus

  • Piret Birk

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Sündmused Lennusadamas on kordumatud

  Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

  Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

  Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara