Reguleeri tööl oma tempot ja hoia end

Kas sa reguleerid tööl oma tempot? Kui sa oleksid sprinter, võiksid sa võistlustel endast alati maksimumi anda, kuna tead, et pärast kiiret lühimaajooksu on sul piisavalt aega tugevast pingutusest toibumiseks. Suurem osa ameteid nõuab aga maratonijooksja vastupidavust, peab oma tempot reguleerima, et hea ajaga, kokku kukkumata finiÅ?ijoonele jõuda. Maratonijooksja moel pead sa oma töökohustustest teatud mõttes eemalseisvaks jääma, et sul ka edaspidiseks teekonnaks ja üllatuste puhuks energiat jätkuks.

Siin on kaheksa nõuannet, kuidas oma tempot kontrollida ja end tasakaalus hoida:

1. Pööra tähelepanu oma loomulikule rütmile, määra kindlaks, millal su töövõime on suurim ning planeeri raskemad ülesanded just sellele ajale.2. ürita oma päev nii kujundada, et sa tegeleksid vahelduvalt meeldivate ja pisut raskemate ülesannetega. Pärast rasket pingutust nõudvat ülesannet planeeri tegevus, mida sa naudid.3. Planeeri oma päeva ka tööülesandeid, mis on meeldivad, kuigi võib-olla mitte väga produktiivsed. ürita seda ka siis teha, kui sul kiire on.4. Kasuta lõunat ja kohvipause stressireaktisooni takistamiseks. Mine näiteks mõnda vaiksesse paika ja tee lõõgastumisharjutusi. Kümneminutine jalutuskäik annab sulle sama palju energiat kui tass kohvi. Põgus jutuajamine töökaaslastega vabastab pingest ja võib olla just see, mida sa vajad, et vaadata peavalu valmistanud probleemile värske pilguga.5. Kui sul on vedanud paindliku töögraafikuga, kasuta pikka pausi keset päeva aeroobikaks, lõõgastumisharjutusteks või mõne isikliku asja korda ajamiseks.6. Tee päeva jooksul väikseid pause, et pinget ja stressisümptomeid vähendada ning ära hoida. Need pausid ei võta kunagi rohkem aega kui mõne minuti ja tasuvad vaimse erksuse ja produktiivsuse tõstmisega kindlasti ära.

7. Vali meeldivaid tegevusi, mis sinu tööst tulenevat stressi tasakaalustaksid.

Kui sinu töö nõuab:

Mõtle tasakaalustava meeldiva tegevuse peale, nagu:

Palju istumist või vaimset keskendumist

Aeroobika treening

Mõttetut kordamist

Intellektuaalselt midagi pakkuvad hobid ja huvid

Pingeline keskkond

Matkamine looduses, seiklused

Igavad ülesanded või tunnustuse puudumine

Võistluslikud, saavutustele orienteeritud tegevused

Inimeste nõuetele vastamine

üksi sooritatav tegevus

Konfliktidega tegelemine

Rahulik tegevus

üksi töötamine

Seltskondlik tegevus

8. Planeeri oma puhkuse aega ja sisu hoolikalt, et selle tervendav mõju oleks maksimaalne.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara