Sekretäri riietus peaks olema meeldivaks ja tagasihoidlikuks taustaks ülemusele

Arvatavasti ei leidu maailmas ühtki naist, kes riietekappi pilku heites pole ahastusega mõelnud, et mul pole mitte midagi selga panna. Seelik on ajast ja arust, püksid liiga kitsad, pluus sobis võibolla vanaemale. Mille järgi aga peaks sekretär oma garderoobi valima?

Siseneme maineka firma kontorisse. Vastu astub naeratav sekretär, kelle kostüüm tundub nüüdsama nõelasilmast tulnud olevat. Kingad on moodsad, kuid mugavad, soeng hoolitsetud, kuid tagasihoidlik. Juhiabi musternäide, kas pole?

Jätkame ringkäiku. Järgmises kohas avaneb umbkaudu sama pilt, kuigi sealne sekretär nii klantspildilik välja ei näe. Kui ka neljandas kohas jääb üldmulje enam-vähem samaks, tekib huvi, kas KÕIK sekretärid on sarnased nagu kaks tilka vett. Alles üheksas juhiabi erineb teistest oluliselt, sest kannab teksaseid ja liibuvat pluusi. Nojah, võib-olla pole see firma nii heal järjel, vilksatab läbi pea.

Sekretäride eneste käest küsides selgus, et tavaliselt ülemused riietuse kohta ettekirjutusi ei tee. Kui just firmal oma vormi pole, saab määravaks töötaja sündsustunne või firmasisene etikett. On ju selge, et kui enamik riietub soliidselt, tunneb teksaseid kandev töötaja end kui valge vares. Kõlama jäi arvamus, et kostüüm on üks lollikindel riietusese: on pidulik ja ei ole ka, samas aga annab võimaluse pluuside-dzemprite abil välimust huvitavamaks muuta. Sekretär Anu leiab, et ei kujuta end töö juures muudmoodi ettegi. Temast tunduvalt noorem Viivika aga tunnistab, et tahaks mõnikord küll soliidsusele käega lüüa ning vahelduseks millegi moekamaga tööle ilmuda. Mida ütleb aga moekunstnik?

Sekretär kui visiitkaart"Klementi"? stilist-disainer Eve Hanson arvab, et päris kindlasti ei saa tõmmata ühtset ja kindlat joont, milline sekretär välja peaks nägema. Erinevad juhid erinevates asutustes esitavad erinevaid nõudmisi. Kuigi sekretärilt eeldatakse korrektsust ja vaoshoitust, ei tähenda see kindlasti vanamoodsust. Maitsekalt ja kaunilt riietuda saab ka moesuundi järgides, seda enam, et praegune mood ei sea rõivastumisele erilisi piire. Põhireegel, millest Eve Hansoni sõnul tuleks lähtuda, on see, et sekretär on abiline ning tema käitumine ja riietus peaksid olema meeldivaks ja tagasihoidlikuks taustaks ülemusele.

Mööda ei saa minna ka inimese isikupärast. Kui ikka miniseelik ei sobi, ei saa ükski juht seda kandma sundida. Ei taha ju temagi, et abiline maitsetu välja näeks.

Lihtne reegel maitsekaks riietumiseksEve Hanson soovitab muretseda paar kostüümi, mille osasid saab omavahel hõlpsasti kombineerida, sobivas toonis erinevat värvi dzempreid ja pluuse ning korrektsed jalanõud. Kindlasti ei tohi need olla peened peokingad, kuid ka mitte platvormkingad.

Kostüümikangas võiks olla neutraalset tooni - must, erinevat tooni hallid, beez, suitsusinine. Pluuse-dzempreid ostetakse garderoobitäienduseks sagedamini ja nii läheb nende kostüümi juurde sobitamine märksa valutumalt. Lisandid peaksid aga tingimata erksavärvilisemad olema, muidu muutuvad päevad ühtmoodi halliks. Eks riidedki aitavad päevameeleolu kujundada.

Kostüüm ei pea olema rangest villasest kangast, vabalt võib kasutada ka näiteks teksariiet või mõnda muud huvitava faktuuriga materjali. Töö juures aga ei ole sobilik kasutada läikivaid ja sätendavaid kangaid, need jäägu siiski peomeeleolu jaoks.

Kindlasti pole ka reeglit, et iga päev peaks käima seelik/ püksid + dzemper/ pluus + bleiser. Vahelduseks võib bleiseri asemel kasutada lisandina sobivat vööd (võib olla ka laiem rihm), mis trendikust lisab.

Eve Hanson pakub välja maitsekuse kuldreegli - kui tahad maitsekas välja näha, ei pea pidevalt küsima, mis moes on. Moeröögatused kontorisse ei sobi.

Osale arutelus

 • Maris Veerus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara