ühised üritused maandavad pingeid

Käthe Kobin on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli algkooliõpetaja ja nõuniku eriala, pärast lõpetamist asus tööle Eesti Raudtee turvateenistuse sekretäriks ja juba kolmandat aastat töötab Käthe sekretärina riigiettevõttes Eesti Kontsert.

ülikooli kõrvalt omandas Käthe ka teise elukutse, võistlus- ja seltskonnatantsuõpetaja ning praktiseerib seda Taela Tantsukoolis õpetaja assistendina.

Kust tuli otsus sekretäriks hakata? Kas oled otsusega rahul?

Hakata sekretäriks ei olnudki algselt minu idee. Mu klassivennad tegid mulle sellise pakkumise ja kutsusid mind endaga koos tööle. Nüüdseks olen sekretärina töötanud kokku 4 aastat ja ma leian, et klassivennad leidsid minus üles selle, mida ma ise ei osanudki endas otsida. Eks minu koolipõlveaegu korraldatud üritused, kohusetunne, suhtlemismaneer ning keelevaist andsid neile hea aluse oletamaks, et ma saan sekretärina hakkama. Olen oma jah-sõnaga siiani rahul, sest töö on väga vaheldusrikas.

Kas oled seetõttu külastanud tihedamini ka kontserte?

Pean häbiga tunnistama, et enne Eesti Kontserti tööle asumist kõndisin suure kaarega kontserdimajast mööda. Minu jaoks oli see midagi liiga intelligentset ja hoomamatut. Kahjuks on meil tavakoolides muusikaõpetus siiski selline, mis ei kutsu klassikalist muusikat kuulama . Nüüd külastan loomulikult kontserte ja püüan meelitada ka kõiki ma sõpru muusikaelamust saama. Olen suutnud nii mõnegi endasuguse nö teise usku pöörata, mille üle mul väga hea meel on.

Mis on Sinu põhilised tööülesanded?

Minu põhilised tööülesanded on väga tüüpilised sekretärikohustused. Dokumentatsiooni registreerimine, ringluse korraldamine ning säilitamine. Protokollimine. Külaliste vastuvõtmine, kõnedele vastamine ning suunamine. Samuti tegelen töötajate telefonilimiitide jälgimisega ning suhtlen telefonikeskjaama teenust pakkuva firmaga. Korraldan firmasiseseid üritusi ning jälgin töötajate ja muusikute sünnipäevi. Personalijuhi puudumisel täidan tema ülesandeid.

Kas on mõnikord juhtunud, et pead ootamatult tegema midagi, mis ei kuulu Sinu otseste tööülesannete hulka? Mis see oli?

Mulle tehti kaks ülesannet, mis olid minu jaoks väga võõrast valdkonnast-üks oli intraneti skeemi koostamine ja teine esinejate ja ruumide rendi lepingu tekstide koostamine. Kahjuks intranet meil siiani ei toimi tehnilistel põhjustel ja lepingutekstid tuli siiski tellida juristidelt, sest mul puudusid vastavad teadmised.


Mis on kõige tüütum või raskem tööülesanne?

Kõige tüütum ülesanne on pikkade koosolekute protokollimine ja samas on see ka piisavalt raske, kuna ma ei oma muusikalist haridust. Ka pidev kohvikeetmine on tüütu.

Aga kõige meeldivam tööülesanne?

Minu jaoks on kõige meeldivamad tööülesanded need, mille ma ise enda jaoks välja mõtlen. Näiteks ürituste korraldamine. Ka meeldib mulle külalistega suhelda ning neid vastu võtta.

Kuidas Sa ennast täiendad?

Ma olen käinud konverentsidel ning loen käsiraamatuid. On plaanis minna keeltekursustele.

Kuidas Sa ennast hindad, kas oled pigem organiseerija või teostaja või mõlemad?

Pigem mõlemad. Kui ma juba midagi organiseerin, siis kipun kõike üksi ära tegema.

Mida viimati algatasid ja kuidas õnnestus?

Viimati algatasin ja viisin läbi talispordinädalavahetuse oma töötajatele. Lootsin küll, et osaleda saavad kõik kolme kontserdimaja töötajad, kuid tiheda kontserdikava tõttu ei olnud see võimalik. Lõppkokkuvõtteks võib öelda, et üritus õnnestus. Oluline oli see, et saime linnast välja sõita ja looduses viibida, see maandas pingeid ja esmaspäeval taas tööle tulla oli palju lihtsam.

Räägi oma hobidest ja kuidas veedad tööst vaba aega?

Minu hobi on juba lapsepõlvest tants. Alustasin balletiga ning jätkasin võistlustantsuga. Sellest kasvas välja elukutse ning praegu praktiseerin õhtuti pärast tööd Taela Tantsukoolis assistendinda. Olen juhendanud neli aastat ka laste tantsuringe, kus sain kasutada oma teoreetiliselt omandatud pedagoogilisi teadmisi. Kodune hobi, kui jaksu ja aega on, on kokandus. Hiljuti soetasime omale koju akvaariumi kaladega.

Kes või mis pani Sind viimati tööl südamest naerma?

Ma ei oskagi seda öelda, sest olen oma loomult väga naeruhimuline. Eks see oli koomiline seik kellegi memuaaridest või siis lihtsalt anekdoot. Armastan ka ise tihtipeale enese kummalisi juhtumisi teistele pajatada väikeste vürtsidega.

Anna mõni hea vihje, kuidas sekretär saaks oma tööelu mugavamaks ja lihtsamaks muuta.

Kõige olulisem on hea enesetunne ja lõbus meeleolu, siis ei tundu miski ebamugav ega raske. See, kuidas meeleolu helge hoida, peab vast igaüks ise teadma-mõnda rõõmustab lihtne päikesekiir, mõnda teise kolleegi naeratus. Sekretariaat peaks olema asutuses küll see koht, kust teised käivad endale jõudu ja rõõmu hankimas. Tihtipeale olen ma inimene, kelle juurde tullakse oma töömuresid kurtma või niisama aju ja silmapuhkuse ajaks paariks minutiks juttu vestma.

Konkreetset näpunäidet on natuke keeruline anda, sest siiski on sekretäridel ka erinevaid ülesandeid. Kindlasti aitab palju kaasa aja hea planeerimine. Võiks rohkem kasutada vastavaid teenuseid pakkuvate firmade abi , näit arhiivikorrashoiul, tõlketöödel, paljud kontoritarvete firmad abistavad muuhulgas ka kohvi ning tee varustamisega.

Kõige lõpuks kutsuks teid vähemalt korra kuus kontserdile lõõgastuma, et suudaksite jälle töökaaslastele naeratada.

Osale arutelus

 • Tiive Saarniit

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara