Sekretäri ja tippjuhi suhted

Sekretäri ja juhi suhted on enamikel juhtudel rangelt tööalased. Sekretäri kohus on teenindada juhti, olla talle tõeliseks assistendiks. Vastastikuse austuse aluseks on teie enda positiivne enesekindlus ja inimesest lugupidamine. Kuidas meiega käitutakse, sõltub sellest, mida me arvame enda kohta.

Olge enda vastu hooliv, kuid hoolitsege ka juhi eest, mitte nagu emme või sõbranna, vaid nii, nagu tublile sekretärile kohane. Arvestage alati neid piire, milles juhil tuleb otsuseid teha, sest teie olete sama informeeritud ja mõtlete oma peaga. Teie professionaalsusest ja ausast suhtumisest juhti ning firma arendamisse võib välja kasvada teie ametikõrgendus.

Väljendage alati oma mõtteid otsekoheselt ja selgelt. Olge aus ja looge mõistlik distants enda ja juhi rolli vahele. Ärge haarake tippjuhilt võimu, liikuge iga eesmärgi poole sammhaaval. Ärge olge mässumeelne, vaid tasakaalukas.

Kui pakute juhile omapoolse idee, aidake tal see ka ellu viia. Ettevaatust võõraste mõtete tahtmatu või tahtliku omastamisega! Ei ole midagi inetumat, kui teiste ideesid edastada oma mõtetena. Kui tippjuht kellegi ideesid ja mõtteid kasutab, on see lubatav, sest tavaliselt on need ühise mõttetöö tulemus ja firma edukaks tööks vajalikud.

Sekretäri ülesanne on olla sotsiaalselt pädev ja sättida firmas koostöösuhteid. Tark sekretär on alati oma tippjuhi suhetekorraldaja. Kui teil midagi läks viltu, tunnistage oma viga. Vabandamine on inimlik ning teeb alati vastase, olgu selleks või tippjuht, relvituks. Sekretäri ja tippjuhi vahel peab valitsema avameelne ausus. Te peate vedama ühist vankrit ja aktsepteerima teineteise vigu ning veidrusi. Kui te seda ei suuda, otsige mujal tööd ja leidke tippjuht, keda te suudate kummardada.

Abielu juhiga

Enamik tippjuhte on mehed ja enamik sekretäre naised. Aastaid juhiga koos töötades võib teie omavaheline tööalane suhe muutuda sõpruseks, miks ka mitte enamaks. Ärge näidake maailmale oma sõprust juhiga, ka mitte siis, kui olete selle üle väga uhke. Sõprus ja usaldus on õrn ja seda on kerge kaotada. Ei tohi unustada, et asutuses on kindel hierarhia redel ja altpoolt ülespoole käsud ei pea kuuluma täitmisele.

Kui teie suhe kasvab abieluks, siis teadke, et direktoriga abielludes võite te jääda talle ka kodus elu lõpuni sekretäriks. Ettearvamatuks kujunevad edaspidi ka teie suhted kolleegidega. Tippjuhiga abielludes muutute te kohe piksevardaks. Väga vähesed juhiga abiellunud sekretärid suudavad säilitada neutraalse hoiaku juhtkonna ja alluvate vahel. Alluvad kipuvad teid ära kasutama ja peavad teid oma südames jäävalt direktori nuhiks.

See tähendab, et olete jäänud kahe tule vahele. Sellisel juhul tuleb ametikohta vahetada ja teie oma mina saab alles siis abikaasaga võrdväärse positsiooni. Kas ka abikaasa sellest samamoodi mõtleb, on juba iseasi. Sekretär peab mõistma, et ainult leplikkus, mis ei pea tähendama ilmtingimata alistumist, lubab koos elada võimuka mehega.

Abikaasast tippjuhi kohtlemine on aga väga raske ja eeldab mõlemapoolset mõistmist, kannatlikkust ja tõelist armastust. Tippjuhtide abikaasadele tehakse isegi juhi eest hoolitsemise koolitusi ning selleks, et säilitada oma ja abikaasa tervis, on vaja need teadmised omandada.


Juhi armukese roll

Kui suhe ei arene abieluks (kooseluks), vaid jääb vinduma ainult armukeste tasandile, on see raske eelkõige sekretärile. Tal nagu oleks mingeid õigusi, nagu ei oleks ka. Sekretär on teoreetiliselt vaba, praktilisest aga mitte. Kogu vaba aeg kulub ootamisele, kas on ka tema jaoks aega või ei. Tavaliselt jäävad sellised visiitsuhted mehe nõudel lastetuks. ülemuse armukese roll ei sobi paljudele naistele ja tekitab stressi. Puudub kindlustunne tuleviku ees. Sellisest olukorrast välja rabelemiseks on vaja tugevat tahtejõudu ja eneseületamist.

Enne kui tegutsete, mõelge, kaaluge läbi kõik poolt ja vastuargumendid otsustamise hetkel ja tulevikuks. Mõelge läbi ka võimalus, et juht teist tüdineb. Vahel on sekretäril ainuõige tee vahetada töökohta ja eelistada uues kohas rahulikumat töösuhet.

Allikas: Sekretäri käsiraamat

Osale arutelus

 • Anne Toomela

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara