Tööpäeva ajakava planeerimine aitab hoiduda stressist

Analoogiliselt ees ootava nädalaga on ka järgmise tööpäeva arukaks kasutamiseks vajalik ajakava või -plaan. Stressi juhtimise seisukohalt on kõige parem, kui planeerid järgmist tööpäeva eelmise päeva lõpul ja pärast seda lülitad end kuni uue tööpäeva alguseni töömõtetest välja. Juhul, kui selline planeerimine pole võimalik, pühenda oma päeva planeerimisele osa töölemineku ajast või 15 minutit tööpäeva algusest. Kui ka need variandid sulle ei sobi, tuleb sul 15 -20 minutit enne tööpäeva algust kohale tulla. Nii jõuad ka töövahendid valmis seada ja oma välimuse üle kontrollida enne tööpäeva tegelikku algust.Päevaplaani koostades reasta kõik vajalikud tegevused tähtsuse järjekorras (esimesel kohal mahukad tööd, mis on tingimata vaja ära teha, seejärel väiksemad tööd, mis on samuti vaja ära teha, siis tööd, mille võiksid teha ise või anda üle kellelegi teisele, ja tööd, mida oleks hea alustada juba homme, kuigi tähtpäevani on veel aega, jne.)Ära koorma oma päevaplaani üle. Jäta kahe ülesande vahele väike varuaeg, nn puhver. Lisa sellesse nimekirja ka 1-2 antud päeval olulist tegevust oma töövälises elus.Proovi kinni pidada 15-15 reeglist: tegele järgmise tööpäeva planeerimisega kuni 15 minutit ja võta nimekirja kuni 15 ülesannet.


3 soovitust tööpäeva ajakava planeerimisel:

* Plaani tehes ja seda ellu viies arvesta oma ööpäevase energiataseme kõikumisi. Ära paiguta kõige tähtsamaid ülesandeid oma energia madalseisu või sagedaste katkestamiste perioodidele. * Seisa vastu kiusatusele tegelda vähetähtsate asjadega enne tõsiseid ja olulisi, eriti hoidu sellest oma päevase energia kõrgajal.

* Proovi alustada oma päeva mõne edasilükatud ja ebameeldiva toiminguga (äraütleva kirja koostamine, tööjutt "raske" kolleegiga vms.) Sellise sammu tegemine tõstab su enesetunnet ja loob eneseusku päeva järgnevaks osaks.

Juhul kui osa plaanist jääb täitmata, kanna vastavad tegevuspunktid üle järgmise päeva plaani, ja seda niikaua, kuni nad saavad tehtud. Kui aga loetelu punktid kanduvad pidevalt üle järgmisse päeva või nädalasse, siis tuleb analüüsida, miks planeerimine ei toimi.

* Kas oled nende ülesannete tegemiseks planeerinud liiga lühikesed ajalõigud? * Kas töövahendid veavad sind alt? * Kas vajad sekkumist ja abi oma juhilt või mõnelt spetsialistilt? * Kas keegi/miski katkestab su tegevust või hajutab tähelepanu?

* Äkki pole sa ise olnud piisavalt distsiplineeritud?

Ajakavast kinnipidamisel ja enesedistsipliinil on peale selle, et nii saad tööd tehes oma stressireaktsioonid madalatena hoida, mõju ka sinu kaastöötajatele: nad õpivad sinu ajaliste nõudmistega arvestama ja kohanevad nendega. Kokkuvõttes on loota isegi kogu osakonna ajakasutuse muutumist täpsuse ja ökonoomia suunas!

Osale arutelus

 • Ann Seilenthal

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara