Juuksur annab nõu I

Mul on õhukesed juuksed, mis pidevalt välja langevad. Kuidas peatada juuste välja langemist?

Vastus: Juustel on olemas loomulik väljalangemine. See tähendab seda, et igal inimesel, kellel kasvavad juuksed, langevad need ka välja. Keskmiselt 100 juuksekarva ööpäevas. Ja kui sul peas juukseid tunduvalt vähemaks ei jää on kõik korras. Vahest võib olla lihtsalt tunne, et juukseid tuleb palju välja, eriti siis kui nad on pikemad ja kas väga heledad või siis väga tumedad, tänu sellele sa lihtsal märkad neid koguaeg.Palju võib tunduda ka siis kui sul on juuksed koguaeg patsis või muudmoodi kinni ja siis kui ükskord patsi lahti teed on nad kõik sul korraga kas padja peal või vanni põhjas. Loomuliku väljalangemist vist minu meelest peatada ei saa, kui aga juukseid jääb peas aina vähemaks on see juba probleem.Põhjuseid võib olla väga palju erinevaid. Näiteks kevadel ja sügisel on mingi aeg, kus lühikese aja jooksul langeb intensiivselt juukseid. Sama toimub ka loomariigis. Aga see on ka loomulik. Põhjus võib olla ka selles, et juuksejuured ei saa peanahast piisavalt tähelepanu, selleks tuleks peanahka korralikult masseerida, et parandada vereringet, mis taastaks normaalse ainevahetuse.Paljudel toodetel, mis on juuste välja langemise vastu, on peale kirjutatud, et masseerida tootega peanahka iga päev 15 minutit. Siis minu meelest on vähemalt pool kasutegurist massaaz. Tooted sisaldavad ka enamasti neid aineid, mida su juuksejuur vajab, et olla tugev.Põhjus võib ka olla, et sul on organismis mõnda vajaliku ainet puudu, aga seda saad teada kindlasti hea arsti juures. Arsti juurde peaksid minema ka siis, kui sul tõesti tekkis see probleem nüüd ja on väga hull, sest on olemas ka selline haigus nagu juuksejuure põletik.Palju juukseid langeb välja ka peale sünnitamist, kuid enamasti hakkavad uued juuksed mõne kuu möödudes korraga jälle kasvama. Samuti on ka stress üks tugevaid põhjusi, selle vastu aitab hea tuju ja päike.Aga proovi algatuseks näiteks pesu ajal lihtsalt mudida oma peanahka mõnda aega ja proovi teha endale tulevikuks ka väike harjumus, et kui pesed pead, siis alati kulutad mõne minuti peanahale. Veel parem, kui lased kellelgi teisel mudida oma pead, see peaks ka stressi ära võtma.Massaazi ajal on põhiline, et ei jäta ühtegi kohta mudimata. Liigutused võiksid minna kokku pealael ja ringi ümber pea. Pea ka meeles, et viis minutit võib tunduda vahest terve igavik, nii et võid endale isegi kella igaks juhuks appi võtta. Peanaha massaaz kiirendab ka juukse kasvu.

Minul oleks selline küsimus: kui juuksed on õhukesed ja tunduvad olevat nagu paberist ja kohe mitte kuidagi ei saa neid soengusse, mida siis teha?

Kasutan peale pesemist korralikku balsamit, mis teeb juuksed siledaks ja kamm käib hästi läbi, kuid peale kuivamist olen jälle nagu sasipea. Koolutajat minu juuksed lausa vihkavad, olen proovinud kuivatada fööniga, kuid ikka ei midagi, kõik see kuumus lihtsalt rikub ja juuksed tunduvad veel rohkem lõhkistena.Võibolla on mõni hea idee, kuidas neid soengusse panna, et oleks kena vaadata?Vastus: Sellest lausest ----Koolutajat minu juuksed lausa vihkavad, olen proovinud kuivatada fööniga, kuid ikka ei midagi, kõik see kuumus lihtsalt rikub...--- saan ma aru, et sa kuivatad oma juukseid koolutajaga. Koolutaja ongi kuivatamiseks liiga kuum, sest juuksed on kogu aeg ümber selle kõige kuumema osa. Kindlasti peaksid kuivatama juuksed tavalise fööniga täiesti kuivaks, enne kui sa hakkad neid koolutama.Kui sul juuksed on nagu sa ütled paberist, siis ma ei soovita sul üldse võimaluse korral koolutajat kasutada ega ka tavalist fööni. Paljud pesevad juukseid õhtuti, et ei peaks neid hommikuti kiiruga kuivatama. Ja nüüd kui peaksid ikka fööniga kuivatama, siis vaata,et sa ei pane seda kõige kuumema reziimi peale. NB! Aga lase juustel ikka vahest loomulikult kuivada.Sa küsid veel mõnda head ideed, kuidas panna juuksed soengusse nii et nad head välja näeksid.On olemas väga palju erinevaid tooteid, millega saab väga palju erinevaid ja kindlasti ka häid soenguid teha. Katseta ise või küsi oma juuksuri käest, mida mingi toode sinu juustega teeb, sest mul on väga raske siin arvuti tagant midagi väga täpset soovitada. Aga kindlasti jäta koolutaja rahule või kui väga pead tegema, siis ainult täiesti kuiva juukse peale ja hästi kähku.Tänapäeval on enamus kantavaid soengud sellised, mis ei vaja üldse koolutajat, kui siis ainult pooleks minutiks, et mõnele osale mingi suund anda.Jäta siis meelde - koolutaja on koolutmiseks ja föön kuivatamiseks.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara