Lugejate kirjad teemal, kuidas kaitsta end päikese kahjuliku mõju eest

Tiia kiri

Kaitsen oma nahka päikese kahjuliku mõju eest päikesekreemidega. Head ja usaldusväärsed on Nivea päikesekreemid ja -piimad. Pärast rannas käimist niisutan nahka Nivea niisutava ihupiimaga.

Jane kiri

Igal aastal olen ostnud endale ja pere noorematele liikmetele erinevate kaitsefaktoritega päevituskreeme ja päevitusjärgseid tooteid samuti. Aga üks minu tuttavast tervishoiutöötaja on igal kevadel varakult silmapaistvalt kauni, pruuni jumega. Ja tema ilu saladus peitub selles, et segab ise endale kreemi, mis koosneb tavalisest viinast ja beebiõlist. Ise naerab, et ei lõhna just kõige paremini aga tulemus on super ja ei kunagi mingeid põletusi.

Veronika kiri

Kuna olen heleda nahaga naine, ei saa ma selletõttu kaua päikese käes peesitada, isegi mõningad päevituskreemid on oma reklaami poolest ebaefektiivsed.

Ma olen kogenud, et mõõdukas päevitamine on kõige parem, seejuures tuleb ikka oma nahka kaitsta pävituskreemidega. Pole mõtet lesida mitu tundi päikese käes, mille tulemusena on punetav, valulik nahk. 2-3 tundi päevas ja sellest piisab ning nii iga päev.

Marju kiri

Kuidas kaitsen nahka päikese eest? Väga lihtsalt- väldin päikse käes olemist kella 12-15 vahel, mil päike kõige aktiivsem on. Hommikuvõimlemine mere ääres toimub enne tööd 7-8 ajal ja peale tööd randa minnes (muide, enne lasteaeda minekut, seega max 1 tund) ei ole päike enam samuti õel.Vältida päikest ei tohiks, sest nii vähe, kui meil seda valgust ja soojust jagatakse, tuleb kõik ära kasutada. Ja parim abi stressi ja väsimuse vastu on palja jalu päikese käes meres jalutamine.

Kreemidest kasutan Australian Gold SPF 15 ja peale dushi Johnsoni beebiõli aaloe veeraga. Ja jume on kena ja nahk ei kuiva...

Consuelo kiri

Kaitsen end regulaarselt päikese kahjuliku mõju eest, kasutades näo- ja jumestuskreemi (mõlemaid) kaitsefaktoriga vähemalt SPF10 ja "sama kanget" losjooni kehale. Kaudselt aitab naha tervishoiule kaasa ka purgipäevituse kasutamine, sest siis pole nädalavahetuse vabadel päevadel paanilist pruunistumise kihku kallal. Päevitades püüan mitte ühe koha peal lamada, vaid ringi jalutada ja aeg-ajalt varjulises kohas keha jahutada. Loomulikult toitun tervislikult.

Ma loodan, et kõik eeltoodu aitab ära hoida naha ja tervise kahjustumise.

Kaire kiri

Te räägite päikese kahjulikust mõjust! Mis saab veel kasulikum olla kui päike? See on ainuke energiaallikas siin põhjamaises kliimas.Jälgige inimesi - kui päike paistab, siis inimesed naeratavad, mured tunduvad väiksematena, tülid lahenevad, vimm kaob, stressist räägitakse palju vähem.Mida vähem me mõtleme ja muretseme kõigest kahjulikust ja muret tekitavatest, seda paremad inimesed on.

PS! Siin avanebki teie võimalus - tehke inimestele päikese nautimine võimalikult kahjutuks ja muretuks, muutke kaitsevahendid kättesaadavaks ja iseenesest mõistetavaks. Julgustage inimesi minema ja olema päikese käes - ja me kõik oleme õnnelikumad.

Pille kiri

10 aastat tagasi "rublaajal" oli vaid kaks võimalust, kas osta "Orto" päevituskreem või määrida ennast kokku hapukoorega ja haiseda nagu maavanaema kallis piimaandja-sarvekandja. Praegu on võimalusi nii palju, et suisa raske on valida. Igaüks pakub parimat. Olen ostnud Yves Rocherist päevitusõli ja sellega pehmendanud oma nahka. Tavaliselt aga püüan viibida päikese käes mõõdukalt. Mulle tundub, et väga tume päevitus teeb vanemaks.

Kätrini kiri

Olen väga valge ning õrna nahaga naisolevus. Kosmeetiku sõnul olen lausa läbipaistva nahaga. Nahk on mul väga ilus, kuid samas vajab väga hooldamist. Kahjuks päikest ei talu mu nahk üldse. Kui päikese käes soovin viibida, siis peab tagataskus pudel faktoriga 25 vähemalt olema. Aga jumekas tahan ka mina ju suvel olla.

Jade kiri

Tavaliselt kaitsen end päikesekaitsekreemiga, faktoriga 2-6. Firmale väga rõhku pole pannud üle 200 krooni pudeli eest maksta ei tahaks, seega tuleb keskklassi tooteid tarvitada.

Ja pärast tuleb end jahutada järelkreemiga. Hädaabina on kasutatud ka pantenooli ja hapukoort, kuid õnneks on seda paar korda elus vaja olnud.

Eve kiri

Päikese eest olen end seni kaitsnud vaid päevituskreeme kasutades. Kuna olen suhteliselt kergelt pruunistuv, nahapunetust praktiliselt ei teki, ei ole tundnud vajadust sellele väga suurt tähelepanu pöörata.

Mareti kiri

Häbi tunnistada, aga siiani olen päevitanud peamiselt ilma päevituskreeme kasutamata.

Kaitsekreemi hakkasin regulaarselt kasutama alles eelmisel suvel ja kavatsen seda teha ka edaspidi. Tundub küll, et päike hakkab ilma kreemita paremini peale, kuid tervis ennekõike.

Milena kiri

Kuna mul on hele nahk ning saan kergesti päikesepõletuse, siis kasutan suure kaitsefaktoriga päevituskreeme, eelmisel suvel näiteks NIVEA päevituskreemi ning päevitusjärgseid jahutuskreeme. Samuti püüan mitte päevitada päeval kella 12-15 vahel, mil uuringute järgi ultravioletkiirgus olevat kõige intensiivsem.Igapäevaselt kasutan päevakreemi, millel on ühtlasi ka ultravioletkiirguse kaitse.

Heleni kiri

Siiamaani kasutan päevituskreeme kaitsefaktoriga 10-15, sellele lisaks kasutan ka beetakaroteeni kapsleid, mis aitavad nahka kaitsta UV kiirte eest.

Kaia kiri

Mina olen kasutanud Johnsoni lasteõli ja Avoni päevitusõli.Johnsoni õliga ei ole minul kordagi nahk maha tulnud, ega pole see ka veega maha tulnud. Nii, et igati lollikindel asi.Avoni puhul tean, et nii mõnigi inimene on Avoni toodetele allergiline. Minul õnneks seda probleemi ei ole.Nende kahe toote vahe on muidugi ka selles, et Johnsoni lasteõlil ei ole päikesekaitset.Olen ise aga mõlema tootega rahul ja võin isegi teitele soovitada.

Margiti kiri

Kõige parem on kaitsta nahka ja kena jume saab päevitades Hawaijan Tropic'u kreemidega, mis on hea lõhnaga ja tagavad kuldse jume pikaks ajaks. Veel üks hea variant on tavaline päevalilleõli, mis sisaldab linoolhapet ja aitab hoida nahka elastsena ja imendub hästi.

Kea kiri

Mina kaitsen oma nahka päikesekaitsekreemidega. Lapsena ja teismelisena päevitasin palju, kuna siis päikese kahjulikust mõjust ei teatud. Nüüd olen rannas "praadimisest" loobunud. Kuid kuna suvel päikeseliste ilmadega tuleb ka tänaval liikudes nahka kaitsta, siis kasutan apteegist ostetud Eucerin päikesekaitse geeli. Ka näokreemi valin UV-filtritega. Kevadel kasutasin ka Bio-Carotene kapsleid, kuna beetakaroteen annaks nahale ilusa jume ja kaitseb UV-kiirguse eest.

Annela kiri

Mina kasutan päikesepõletuse vältimiseks Favora sarja päikesekaitsekreemi.

Liisa kiri

Kasutan UV kaitsega ja beetakarotiini sisaldavat porgandikreemi (Dr.Scheller) ja võtan beetakarotiini kapsleid. Päevitamas käin vähe ja kui, siis kasutan kindlasti kaitsekreemi, aga mitte mingil juhul ei võta ma päikest kauem kui 1 tund.

Aire kiri

Nahka tuleks kaitsta päikese kahjuliku mõju eest nii seest kui väljastpoolt. Kasutan nüüd, USA firma GNLD uue põlvkonna Carotenoid Complex`i. See toode ka tõesti toimib! Iga kapsel tugevdab immuunsüsteemi ja kaitseb organismi raku tasandil. See uus toode sisaldab rohkesti erinevaid karotenoide perekondadena puu-, juur- ja köögiviljadest ja võib olla kindel, et kõik toorained on 100% naturaalset päritolu ja kuuluvad traditsiooniliselt inimese toidulauale. (Ainulaadne segu rikkalikult karotinoide sisaldavatest tervetest tomatitest, porganditest, spinatist, punasest paprikast, maasikatest, aprikoosidest ja virsikutest. Peaaegu 100%-liselt lipiididest eraldatud puhas karotinoidkontsentraat, kuhu on lisatud puhast oliiviõli, et tagada maksimaalset mõju). Ei sisalda kunstlikke värv-, maitse-, säilitus- ega magusaineid. Iga kapsel pakub optimaalse puu- ja köögivilja-portsjoniga võrdse koguse täiuslikku karotinoidide kompleksi, mis aitab täiendada 5-8 tavalisest puu- ja aedviljaportsjonist saadavat soovitatavat päevanormi. Lisaks muudele headele organismi toetavatele omadustele, pakub kaitset just kiirguse eest (NB! Arvutiga töötajad!, mobiili kasutajad!) ja pakub kaitset ultraviolettkiirguse eest, samuti kiirendab päevitumist!

Näokreemina kasutan sama firma toodet SunScreen, mille kaitsefaktor on 15. Päevituskreemina apteegist ostetud faktor 8 "Helosane". Peale päevitust AloeVera nahka niisutavat geeli.

Kristeli kiri

Minu retsept ja võimalused on lihtsad. Kuna mul on madal vererõhk, siis viibin päikesekäes minimaalselt. Mingeid vahendeid pole ma kunagi kasutanud. Kui, siis kurgi kreemi õhtul - väga tõhus kreem ja lisab pideval kasutamisel parema jume.

Liina kiri

Minul on igapäevases menüüs klaas värskelt pressitud porgandimahla. Jume on tunduvalt sügavam ja püsib kaua, isegi talvel ei lähe nahk eriti heledaks. Mais tegin ka karotiinikapslite kuuri, kasutan igapäevaselt SPF alus- ja jumestuskreeme. Päikesekreemidest eelistan Australian Goldi tooteid ja päevitan tavaliselt oma aias, rannas lesimine on tüütu ja kindlasti kahjulikum kui koduaias, kus vahepeal saab varju minna.

Kai kiri

Parim päikese võtmiseks on Skincode Multi-sun.

Raili kiri

Annan oma retsepti, kuidas kaitsen päikese eest oma nahka.Usun, et paljud sekretärid istuvad suurema osa oma ajast kontoris, ega pääsegi suvel eriti päikese kätte, see on muidugi kõige parem kaitse, piisab vaid naha niisutamisest näo- ja kehakreemidega.

Suvepuhkuse ajal määrin üle kere ennast porgandi ekstrakti sisaldava päevituskreemiga kokku ja võtan mõõdukalt päikest (nii, et õhtul nahk ei kipitaks). Kõige ohtlikumatest kellaaegadest küll rangelt kinni ei pea, kuid peaasi on ennast mitte ära kärsatada!

Ingridi kiri

Enne suve olen käinud vähehaaval solaariumis, et oleks enne päevitamist juba nahal jume ja põletuste oht minimaalne. Kasutan päevituskreeme, mille kaitsefaktor on 6, lastele aga kaitsefaktoriga 12. Väga päevitunud nahk mulle isiklikult ei meeldigi, kui olen juba piisava jumekuse saanud hoidun päikese otseste kiirte eest.

Sirle kiri

Kõige parem kaitse kahjuliku varajase päikese eest on umbes neli-viis korda enne rannahooaega ära käia solaariumis. Esimeste soojade (seelikuilmade) saabudes ei ole vaja muretseda jume puudumist.

Veronika kiri

Ausalt öeldes pean tunnistama, et oma nahka kaitsen ma päikese eest siis, kui see mulle meelde tuleb. Kui mul on ikka plaan minna mere äärde päevitama, siis ma määrin kehale kaitsekreemi faktoriga 6. Võib-olla on ka see mingil määral naha kaitsmine päikese eest, kui ma käin solaariumis. Seal kasutan ma solaariumi kreemi, mis peaks naha kevade tulekuks ette valmistama.Loomulikult räägitakse palju sellest, et nahka tuleb päikese eest kaitsta ja see on täiesti õige. Ma arvan, et enamus inimesi siiski ei ole nõus riskeerima põletusvillidega - nii et võtke oma kreemituub ja nautige suve targalt.

Pireti kiri

Olen üsna heleda jumega ja seetõttu proovin üldiselt mitte lauspäikese käes olla või kui tuleb tuju tõeliselt rannailma nautida, siis kasutan ikka tugeva kaitsefaktoriga päikesekreeme. Ja heaks sissejuhatuseks igale suvele on natuke solaariumit - ei ole endale küll kunagi eesmärgiks võtnud end shokolaadiseks praadida, aga väike jume põhjaks on ideaalne. Ja muidugi palju porrgandit!

Kadri kiri

Õnneks on mul päikese suhtes väga vastupidav nahk, põletusi esineb harva ja nahka ei aja peaaegu kunagi. Arvan, et elades kohas, kus päikesevalgus on niigi defitsiit ja suvi kestab vaid mõne kuu, ei raatsi seda kuidagi eemale küll peletada. Seda teeksin võibolla elades näiteks Lõuna-Hispaanias..

Olen kasutanud Hawaijan Tropicu päevitusõli kaitsefaktoriga 2, kuid sel aastal ostsin Garribean Gold'i aktivaatori, mis niisutab ja toidab nahka. Kaitsefaktorit seal ei ole ja päikese käes pruunistub nahk silmnähtavalt. Ei kleebi ja pihusti tõttu on väga mugav kasutada. Kordagi ei ole saanud (ka intensiivse kevadpäikese käes) päikesepõletust ja nahk ei lähe punaseks vaid otse pruuniks. Olen oma valikuga siiani väga rahul olnud.

Hevelini kiri

Mina päevitasin ennast esimest korda armsalt kuldpruuniks alles möödunud suvi. Olen punapea ja seega on mu nahk väga hele ning väga tundlik päikesele. Oma päevitusele pean tänulik olema Yves Rocherist tellitud Mono Tahiti päevitusõlile. Selle kaitsefaktor on küll väga väike, kõigest 2, aga mind ta aitas. Arvan, et sellele kreemile jään truuks küll pikemaks ajaks, kui just midagi veel paremat ei avasta.

Anu kiri

Kuna olen aasta aega käinud regulaarselt solaariumis, siis sel aastal ei kipu ma kohe esimeste päikeseliste ilmadega randa, kuna nahk on nii kui nii kena pruuni jumega.Kui aga peaks randa sattuma, siis lippan enne poest läbi ja ostan selle toote, mille valin ise välja ja millele saan ka poemüüjalt heakskiidu.Kindlasti proovin ära ka teie poolt tutvustatud Betabronz?´i kapslid.

Ilusat suve kõigile!

Kersti kiri

Mina olen kaitsnud oma nahka põhiliselt kas päevituspiimade või pävitusõlidega. Kuna olen heleda nahaga, siis hoidun eriti ohtlikul ajal päevitamisest, minu maksimum otsese päikese käes olemise aeg on 3 tundi. Samuti kasutan UV filtriga näo- ja kehahooldustooteid.

Õnne kiri

Kahjuks minu päevitamised lõppevad kõik põletusega. Seetõttu olen hoidunud pikemat perioodi päikese käes viibimast või siis olen varjus ja päevitan ainult jalgu.Sel sügisel aga peaks seisma ees reis Kreekasse ja sellest tulenevalt olen huvitunud kõigist vahenditest, mis natuke kaitseksid, kuid samas võimaldaksid saavutada head jumet. Kindlalt ei ole veel otsustanud ühegi firma ega toote kasuks. Kuid kindlasti tutvun ka teie poolt pakutava tootega.

Relika kiri

Oma nahka kaitsen päikesekaitsekreeemiga, kuid seda enamasti siis, kui on plaanis randa minek või pikemat aega päikese käes viibimine. Igapäevane näokreem on aga ka UV filtriga.

Heleni kiri

Nii kui esimene päike väljas, tahaks kohe näo tema poole suunata ja nautida seda soojendavat mõnu tunnet oma näol ning tunda, kuidas talvine valge naha värvus asendub terve, kena jumega! Kuid väga tähtis on muidugi panna päikesekreemi peale, sest kes ikka tahaks kortsus ja kahjustatud nahka? Minule väga meeldivad sädelevad päikesekaitsekreemid ja ka karotiinitabletid. Peale päikesevõttu tuleb muidugi nahk veel päevitusjärgse kreemiga üle kreemitada. Siis on mõnus tunne, et oled tervislikult päevitanud ning veel toredam on see, kui peeglisse vaadates ongi just selline päevitus, millest oled unistanud.

Maive kiri

Tavaliselt eelnevatel aastatel sai proovitud porgandiekstraktiga päevitusemulsioone ja ka isepäevitavat kreemi, ning karotiinikapsleid, mis olid mõeldud ilusa päevituse säilitamiseks.Sel aastal aga olen külastanud enamalt solaariumit ja kasutanud seega ka Australian Gouldi solaariumi kreeme, millele on lisatud ka isepruunistavat ainet.Toime oli hea ja päevitus senini kaunis. Kui nüüd lihtsalt päkese käes viibin, siis eelistan kasutada pihustiga päevitusõlisid ja ka päevitusjärgseid kreeme.

Olen oma seniste valikutega igatahes rahul.

Irina kiri

Olen kasutanud erinevaid nahka kaitsvaid kreeme, enamasti Avoni ja Oriflame?´i tooteid.

Piia kiri

Tahaksin kõiki kutsuda üles mõistlikkusele päevitamisel. Vaatamata sellele, et moes on kuldpruunid anorektikud, võiks siiski elus millelegi olulisele keskenduda. Suvel väljas liikudes saan just paraja annuse päikest. Vajadusel olen tarvitanud SebaMed päikesekaitsekreeme. Jäägem ikka parajuslasteks!

Kadi kiri

Valin päevitamiseks aja, mil päikesekiirgus ei ole kõige aktiivsem. Sädelevat päevituskreemi päevituse ajal ja peale päevitust kasutan alateadlikult eelkõige ilu pärast.

Pireti kiri

Olen kasutanud erinevate firmade päikesefaktoriga nr. 6 ja 2 kreeme.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara