Suvine riietus kontoris

Mida panna kontoris selga palava ilmaga on ilmselt sama kuum teema kui meie vahemere kliimale sarnanev suve algus. Erinevaid firmasid suveriietuse teemal küsitledes selgus, et üldjuhul sekretäridel kohustuslikku vormiriietust ei ole. Küll on selline nõue aga enamikes suurtes firmades klienti otseselt teenindavatel töötajatel: tellerid, reisikonsultandid, administraatorid jne. Sellisel juhul on eraldi suvine vorm normiks. Ent paljudes firmades on sekretärile jäetud päris palju valikuruumi ja rõivastus on igal aastaajal piiritletud vaid sõnaga korrektne. Kuid mida siis ikkagi kanda meie kõige soojemal aastaajal- mis sobib, mis mitte?

Oü Reil tehniline sekretär

Kati Nasva-Lepik
arvab, et tegelikult ei ole sekretäri suvine riietus eraldi probleem- igal aastaajal keerleb jutt ainult ühe küsimuse ümber- mis on sobilik? Õnneks või kahjuks pole 10- aastase sekretäritöö staazhiga Katile riietuse kohta kunagi ettekirjutusi tehtud: "Kannan suvel põhimõtteliselt samu riideid, mis teistelgi aastaaegadel, kuna meie kontor on kogu aeg kenasti ühes temperatuuris. Ehk materjalid on ainult õhemad, aga muidu armastan ikka kostüümi. Range riietumisstiil töö juures ei anna põhjust olla kahemõtteliste juttude aluseks. Samuti soovin, et minu panust firmas ei hinnataks dekoltee sügavuse järgi." Siiski on Kati meelest teine teema kingad ja tema arvates sobib soliidne rihmik kostüümiga pareminigi kui talvel madal saabas.

Estraveli AS sekretärid kannavad klassikalist korrektset riietust. Kostüümi või pluusi ja seelikut/pükse. Kohustuslikud seeliku juures on sukad/sukkpüksid.Nii nagu talviselgi ajal ei sobi Estravel AS personali peaspetsialisti

Ege Kanguri

arvates klassikalise kontoririietuse juurde läbipaistvad ja pitsilised kangad, sügavad dekolteed, naba paljastavad ja käisteta topid-pluusikesed. Samuti ülilühikesed või pikkade lõhikutega seelikud, teksad.Kevadel-suvel on naistel kindlasti parem kanda tagant lahtise tegumoega kingi. Ninaosa peab Estravelis olema kinnine.

Naisena meeldivad Ege Kangurile suvel kvaliteetsest õhku läbilaskvast materjalist vähekortsuvast kangast jakid, pluusid, seelikud, püksid. Eelistatud on soojad heledad toonid, mis aitavad tuua suvise meeleolu ka bürooruumidesse. Jakid võivad olla lühikeste või poolpikkade varrukatega. Meeleolu ja omapära aitavad luua sobivad aksessuaarid.

Reisieksperdi AS müügiosakonna juhataja

Tiia Saarep

tutvustab oma firmas riietuse kohta käibel olevaid tõdesid. "Meil on olemas täiesti korralik reeglistik, eraldi kontori ja müügiosakonna töötajatele. See on väga klassikaline ja isegi range. Aegajalt ja eriti suvesoojaga peab seda meelde tuletama, sest riietus kipub liiga vabaks minema."Tegelikkus on firmas järgmine: müügiosakond, kes otseselt suhtleb klientidega, kannab suvist kostüümjakki. ülejäänud kontoritöötajad (sh. firma sekretär), kannab suvel heledaid kostüüme, palju on pükse, pikad ja poolpikad ja siis sobivaid pluuse sinna juurde.Tiia Saarep ise kannab heameelega ka nn toppe (mitte õlapaeltega): "Leian, et kui need ei ole liiga avatud ja paljastavad, siis on palavaga väga head ja alati on võimalus jakk peale panna. Samuti arvan, et just kontoripoolel võiks enam moest johtuvalt lubada ka näiteks kirjusid seelikuid, mida annab suurepäraselt sobitada erinevate pluuside ja jakkidega, et tulemus oleks piisavalt "kontoripärane".

Sukkpüksid on Tiia arvates eraldi teema ja nõuda, et 25-30kraadi soojaga keegi neid kannaks, on tema meelest liiast. Jalanõude koha pealt arvab Tiia Saarep, et parim on kontsaga eest kinnine king: "kuid kindlasti on ka rihmikuid, mis ei tekita vastuväiteid!".

MTü ETNO suvine asendussekretär

Maiki Kelder
väidab, et kontoritööd tehes on tema vaieldamatuks lemmikuks kleit, suvel natuke ülespoole põlve ja kindlasti rõõmsate toonidega. Kleidi peal kannab ta suvel eest nööpidega valget heegeldatud kampsunit. Õnneks pole Maikil ülemuste poolt riietuse suhtes ettekirjutusi: "Kõik ju noored tegusad inimesed, maitsemeelgi sarnane. Kõige tähtsam on ikkagi puhtus. Endale meeldivad suvel sellised vahvad väikesed detailid nagu oranzid juukseklambrid- ja kummid (kaunistusteta) ning valged kunstlilled."

Aastaid noortele moestuudios etiketti õpetanud

Marianna Laurmäe
: "Küllap tuleb ühel sekretäril suvel endale ikka vahel meelde tuletada, et soojast suvest hoolimata ei või selga panna päris sama, mida tänavale ja randa, kuigi hing ehk ihkakski rohkem õhku ja värvi. Raskesti hooldatava kostüümi paneks hoopis kappi suvepuhkusele." üheltpoolt toetab Marianna, et suvine riietus võiks olla värvikam ja vabama ning lihtsama lõikega, kuid teisalt arvab, et lillelised kangad ja rihmikud kontorisse ikkagi ei sobi, pigem ikka soliidselt ainult tagant avatud kingad. Marianna Laurmäe: "Kõige tähtsam ametliku riietuse juures igal aastaajal on see, et välimuses ei oleks midagi, mis kliendi tähelepanu tööasjadelt kõrvale juhiks."

Kõikide teemal sõnavõtnute arvates on riiete valimisel põhiline siiski see, et kandjal mugav ja antud töökeskkonnas sobilik oleks. Lõpetuseks annavad selle suviseid rõivatrende silmas pidades nõu Raplas moe- ja rätsepa äri "Ärklirätsep" pidavad

Siret Pailk ja Marju Bachmann.

Seelikud võiksid olla põlveümbruse pikkusega, nn. pencilsiluetiga või naiseliku diagonaallõikega ühevärvilised, ruudulised või ka triibulised.Peal sobib kanda särkpluusi. Valge särkpluus on ilus ja trendikas, ka trikotaazist polo- või paatkaelused topid ja kudumid, mida kantakse puusa peal lamava vööga on selle suve lemmikud ning peaks sama hästi sobima sekretäridele, kellelt ei nõuta ranget kostüümi. Selle suve trendikaim detail on madal värvlijoon koos puusavööga.Huvitavad värvikombinatsioonid saab beezi ja punase miksimisest- hallikasbeezist liivakarvabeezini ja säravast punasest vaarika või korallpunaseni.Kostüümide valimisel on hetkel aktuaalsed ruudu- ja triibumustrid. Suvekuudel sobib kontoris eelkõige kanda kergemaid ilma voodrita kostüüme. Materjaliks linase, puuvilla ja mõne sünteetika segu, mis on kehasõbralikum ja laseb kehal hingata, samas suure plussina ka kerge hooldada.Ametilikke kontoririideid saab veidi suvisemaks muuta rinda kinnitatud kunstlillega.

Osale arutelus

 • Kelly Koor

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara