Ka juuksed kardavad päikest

Küllap paljud meist on kirunud, kui suvetuul juuksed põhjalikult sassi ajab, nii et kamm hästi läbi käia ei taha. Sikutamisel jääb kammi külge peotäis surnud juukseid. Kui aga rannailmad möödas, avastame, et ilusate läikivate juuste asemel on peas mingi suvaline tuust, mille värvistki õieti aru ei saa.

Juuksed vajavad suviti erihooldust sama palju kui nahkki. Päikesekaitsekreeme kasutame kõik, juuksehoolduse aga unustame ära.

Juuksur Maarit Kapsta sõnul arvavad paljud, et suvel, kui puhkus käes, pole tarvis juuste eest hoolitseda. Isegi need, kes sügisel-talvel tihti juuksurit külastavad, unustavad suvel tee salongi täielikult. Arvatakse, et kummiga kokkutõmmatud juuksed kõlbavad randa minekuks küll. Kõlbavadki, kuid koju jõudes vajavad päikese ja merevee meelevallas olnud juuksed mitmekordselt suuremat hooldust. Talvel kannab enamik inimesi siiski peakatteid ja loodus juustele ligi ei pääse. Kevadine- suvine päike muudab juuksed aga kuivaks ja rabedaks.

Juba enne randa minekut pihusta juustele UV-filtriga niisutavat palsamit, mis kaitseb merevee, päikese ja tuule kahjustuste eest. Toode on olemas nii Goldwellil, Wellal, Schwartzkophil kui ka Tigil. Juukseid see mustaks ei tee ning palsamit maha pesta pole vaja. Vale on arvamus, et kaitsma peab vaid pealael olevaid juukseid. Päike mõjutab ühtmoodi kogu "parukat"?, ka poole seljani ulatuvat hobusesaba. Järelikult tuleb palsamit pihustada kuni juusteotsteni. Rannakotti võiks palsam ära mahtuda, siis saab igal ajal uuesti juukseid turgutada.

Mitte ainult rannasolek ei kahjusta juukseid. Kui päikeselise ilmaga linna patseerima lähed, kasuta samuti palsamit. Kõige lihtsam kaitse on loomulikult müts. Pikajuukselised peavad aga eriti hoolsad olema, sest kõik juuksed ju mütsi alla ära ei mahu. Järelikult peab ka väljajäävale osale palsamit panema. Punutud patsis olevatele juustele pääseb päike sama hästi ligi kui lahtistele juustelegi. Niisiis peab enne patsipunumist ikkagi juustele palsamit panema.


Suvel kasuta päikesesarja

Pärast mereskäiku loputa dushi all ka juukseid, sest merevees olev sool muudab juuksed kuivaks ja rabedaks. Paljudesse randadesse on õnneks dushid üles pandud. Koju jõudes tuleb aga nii või teisiti peapesu ette võtta. Pärast rannaskäiku võib pead pesta shampooniga, mis mõeldud soola ja kloorijäänuste eemaldamiseks. Pane pähe ka sellele tootele vastavat palsamit, mis tuleb maha loputada.

Juuksurid toonitavad alati, et pead tuleb pesta spetsiaalselt oma juuksetüübile mõeldud shampooni ja palsamiga. On olnud juhtumeid, kui pärast keemiliste lokkide tegemist ja vale shampooniga pesemist kaovad lokid sootuks, sest vale shampoon muudab juuksed raskeks. Needsamad "ärakadunud"? lokid "tulevad tagasi"? niipea, kui kasutad spetsiaalset töödeldud juustele mõeldud shampooni. Ka värvitud juuksed tahavad "oma"? shampooni, muidu peab varsti uuesti värvima hakkama.

See reegel kehtib sügis-talvisel hooajal, suvel oleks mõistlik siiski päikesesarja kasutada. Päikesesarja shampoonid kaitsevad juukseid päikese ja tuule kahjustuste eest, kuid samas pole nad nii intensiivsed, et värvi või loki maha võtaksid. Päikesehooldussarja tunneb ära kollase korgi või kollase pudeli järgi, sest firmad püüavad ka oma tooteid päikeseliseks teha. Kõige lihtsam on õiget toodet oma juuksurisalongist küsida. Kes poest ostab, peab hoolikalt pudelitele kleebitud eestikeelset kasutusjuhendit lugema. Selle järgi peaks õige toote üles leidma küll.


Ära jookse rasvase peaga ringi!

Arvamus, et sage peapesu muudab juuksed veelgi rasvasemaks, paika ei pea. Reeglina ei pea värvitud juukseid iga päev pesemagi, sest värv muudab nad kuivemaks. Kui aga tõesti on vaja, siis tuleb ikka pesta, mitte jube välja näha.

Moes on isikupärane lõikus

Suvine juuksemood on vaba ja mugav. Kes pikkade juustega jännata ei viitsi, lõikab lühikeseks, kes oma lakast loobuda ei raatsi, paneb juuksed patsi. Kes ikka pikki juukseid tahab, ei hakka ju sellepärast lühikeseks lõikama, et moes on lühike lõikus. Vähemalt iga poolteise-kahe kuu tagant peaks aga kindlasti salongi külastama, et juukseotsi piirata.

Moes on salguline lõikus ning tukad. Kas pikk, lühike või midagi vahepealset, sõltub kliendi soovist ja isikupärast. Eelkõige tuleb peeglisse vaadata. Võib ju küll arvata, et see või teine lõikus sobib, pärast aga ei taha end enam nähagi. Juuksur oskab tavaliselt üsna hästi nõu anda, kas kliendi unistustelõikus kliendile ka sobib.

Suviti värvitakse end reeglina heledamaks. Esiteks juba sellepärast, et tume värv pleegib päikese käes kiiremini ja iga 3 nädala tagant juuksurisse värvima jõuda on päris raske.

Triibud on endiselt moes. Kas tumedamale põhjale heledad või heledale põhjale tumedad või koguni nii, et põhi on keskmine, salgud aga vastavalt nii heledamad kui tumedamad. Triibutada ehk salke võib teha ka kolme tooni- näiteks pruunikas- punakas- vaskne ja põhi on hoopis neljandat värvi.

Kiirsoenguks kulub 3-5 minutit

Suvel kantakse tihti patse, sest kuumade ilmadega on mõnus, kui kael hingata saab. Kui õues valitseb 30-kraadine soojus, kujuneb meeliskohaks dushikabiin, kus mõnus jaheda vee all lobistada. Mis saab aga siis, kui kohe-kohe astub uksest sisse klient, sina aga oled just ujumast või dushi alt tulnud? Muretse endale lai valik kõikvõimalikke vahtusid, zheleesid, vahasid. Tee kodus proovikatsetus ja vaata, millise vahendiga ja kuidas sa endale kõige kiiremini soengu pähe saad. See kogemus kulub marjaks ära ka juhul, kui tekib soov rannast otse kuhugi keha kinnitama minna.Pikajuukselised peaksid kiirsoengu tegemiseks pidama nõu juuksuriga. Müügil on erinevaid klambreid, et 3-5 minutiga esinduslik välja näha. Juuksur näitab, kuidas juukseid sättida ning koos väljamõeldud lahendus on tavaliselt kõige ilusam.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara