Juuksur annab nõu II

Juuksepikendused 1

Mida arvate juuste pikendustest? Millised peavad olema juuksed, et üldse sellist asja lubada? Milline on tagajärg peale poolt aastat? Oma juuksekasvu mõju pikendustele, värvimine jne. (Anneli)Vastus: Ma ise juuksepikendusi ei pane ja arvan nendest erinevalt. Mulle meeldib, kui pikendused on pandud nii, et on aru saada, et ongi pikendused, nt. hipitüüpi naistel, kellel on juustesse juurde pandud patsid ja värvilised salgud. Kindlasti pooldan ka neid juuksepikendusi, mis ei ole pandud keemilisel teel, nt. punutud või liimitud vees lahustuva liimiga.Minu jaoks on soengu juures kõige olulisem see, et see sobib inimesele ja et ta näeb hea välja, ei ole vahet, kuidas efekt on saavutatud. Ei arva, et pikendused oleks ilusad, kui need panna lihtsalt selleks, et oleks pandud - ega pikemad juuksed ei tähenda alati, et need on ilusamad.Tagajärjed on kurvad. Esiteks ei saa Sa neid juukseid korralikult kammida, sest need pikendused on keemiliselt töödeldud juuksed ja lähevad pusasse. Teiseks, pikendused on liimitud Sinu oma juuste külge ja seega see tõmbab oma raskusega Su oma juukseid peast välja.Igal inimesel langeb peast iga päev välja umbes 100 juuksekarva. Neid võib näha nii kammi peal, kui ka vanni põhjas. Kui Sul on juuksepikendused, siis see ühenduskoht ei lase oma juuksel peast välja langeda. Ja ühel päeval, kui Sa need pikendused maha võtad, tulevad kõik need juuksed, mis selle aja jooksul on loomulikult välja langenud, korraga maha. Shokk võib olla väga suur.

Kolmandaks on väga raske teha nii, et pikendused näeksid välja loomulikult harmoonias Sinu vana lõikusega.

Juuksepikendused 2

Kas ikka vastab tõele väide, et juuksepikendused ei kahjusta oma juust ega juuksejuurt? Millistele juustele on pikendused "vastunäidistatud"? Kas juuste salgud, mis on keratiinliimiga juustesse juurde pandud, võivad rikkuda oma juust? Kas nad võivad murda oma juukse pooleks?(Ireen)

Vastus: See ei vasta tõele, et juuksepikendused ei kahjusta oma juust, sest iga keemiline protseduur kuidagimoodi kulutab juust. Tegelikult ei ole vastunäidustatud juuksetüüpi. Juuksed ei ole kindlasti nii head peale pikenduste mahavõtmist kui enne. Kindlasti ei ole soovitatav panna pikendusi väga hapratele juustele, sest need salgud kukuvad lihtsalt küljest ära koos oma juustega, murdes need pooleks.

Katkised juuksed

Mul on selline mure, et kuigi mul nö. terved ja elujõulised juuksed, siis ikkagi paistavad peeglist vaadates mulle vastu juuksed, mis oleks nagu katkised - nagu oleks elektrit saanud. Peapealt on väikesed juuksetutuid püsti.Olen kuulnud, et see on sellepärast, kuna juuksed on katki. Kas see vastab tõele ja mis nippe saab kasutada koduses hoolduses, et need ära kaoks?Vastus: Ma arvan et sul ei ole juuksed katki, need väikesed juuksetutid on lihtsalt noored juuksekarvad, mis ei ole veel pikaks kasvanud.Iga kord kui juuksekarv langeb peast välja, hakkab samasse kohta umbes paari kuu pärast kasvama uus karv, mille eluiga on keskmiselt 3-5 aastat. Selleks, et neid näha ei oleks, on olemas mitu lihtsat võimalust: peale shampooniga pesemist tuleks kasutada palsamit, palsam tavaliselt võtab elektri juustest ära ja teeb juuksed libedaks ja mõnusaks. Juhul, kui kuivatad juukseid fööniga, oleks hea, kui hoiaksid fööni pea kohal ja puhuksid õhku otse ülevalt alla - kui tuul tuleb otse ülevalt, puhub ta need juuksekarvad vastu pead.Samal ajal oleks hea silitada pead kammi või harjaga ja kui sulle ei meeldi väga liibuv soeng, siis kuivata juukseid nii nagu Sa tavaliselt seda teed ja siis kuivata ainul seda kõige pealmist osa, nii nagu eelpool kirjutatud. Vabalt võid kasutada soenguvahtu ja muud sellist enne kuivatust.Kõige lihtsaim viis on hõõruda peopesadel laiali hästi pisike kogus mõnda vahtu, geeli, vaha või võid panna ka lihtsalt vett ja silitada õrnalt pead nii, et need pisikesed juuksed ära kaoks.Kui ma ise selliste asjadega kokku puutun, eriti mõnel pildistamisel, siis ma lasen natuke lakki ja kammin juuksed siledaks tiheda kammiga.Valik on sinu, millist toodet kasutad, peaasi et sa ei paneks midagi liiga palju.Võimalik on ka, et su juuksed on tõesti natukene kulunud. Võid ka proovida vahetada seitlit. Vahest on nii, et kui seitel on tükk aega ühe koha peal, kuluvad juuksed sealt natukene ära, sest nad on kõige pealmised.Mõne inimese töökoht näiteks nõuab, et juuksed oleks alati kinni ja kui siis iga hommik teha juustest saba ja kasutada peenikest kummi paraja pinge all, võib see vabalt juuste pealmist kihti natuke kahjustada.Väga tugeva vedruga ja teravate äärtega juukselõks teeb ka sama, kui seda alati samas kohas kasutada.Et veenduda, kas su juuksed on terved, lase kellelgi neid pisikesi juukseid lähedalt vaadata. Kui nad ei ole otsast nagu ussi keel või natukene kortsus ja kuivad, on nad täiesti terved ja tähendavad seda, et su juuksed kasvavad.

Loodan, et lugesid siit enda jaoks midagi välja ja oleks hea kui kirjutaksid ka tagasi, et ma ka teaks kui palju sellest kirjutamisest kasu on.

Juuksed ei jää värvides heledad

Olen oma juuksed värvinud heledaks mitu aastat tagasi, nüüd ei jää enam heledad värvid peale, kuna juuksed jäävad punaseks. Juuksur ütleb, et vesi millega juukseid pesen, sisaldab palju rauda ja ka juuksed on rauda täis ning sellepärast ei saa enam normaalset värvi. Kas on mingi võimalus see raud juustest välja saada või peksin juuksed värvima tumedaks? (Anneli)Vastus: Su juuksuril võib olla täitsa õigus, aga kui Sa pesid ka varem selle sama veega, siis oleksid nad Sul varem ka punaseks jäänud. Aga tõesti, kui vesi, millega ennast pesed sisaldab rauda, võib see raud juustesse ladestuda ja siis iluprotseduuride ajal segada protsessi ja värvimise ajal punakaks jääda.Selleks, et rauda väja saada, tuleks pesta juukseid sügavpuhastava shampooniga. Sügavpuhastava toimega shampoon puhastab juukse nii rauast kui ka muudest jamadest. Seda tavaliselt hoitakse peas natukene kauem, kui tavalist shampooni, et toime jõuaks sügavamale. Ainuke, mis praegu meelde tuleb on Tigi Deep Cleansing Shampoo. Kindlasti on ka teistel firmadel ka midagi sellist. Otsida tasub ainult salongidest.Olen kuulnud, et võib osta apteegist natukene tavalist askorbiinhapet ja segada seda vee sisse ja siis sellega loputada juukseid. Aga ma arvan, et sul ei tasu seda rauajuttu eriti tõsiselt võtta, juhul kui sul kraanist punast vett ei tule.Kui tähele paned on paljud lapsed heledate juustega ja kui vanemaks saavad muutuvad neil juuksed tumedamaks ja kui päris vanaks siis jälle heledaks (halliks). See on loomulik protsess ja mida tumedam on juus, seda rohkem sisaldab ta punast pigmenti. Nii et tuleta meelde, kui tumedad olid su oma juuksed paar aastat tagasi. Kui nad sul nüüd tumedamad on, siis on see ka loogiline, et sama heleda värviga värvides jäävad nad pisut punakamad või kollakamad kui enne.

Kui see soe toon sind segab, tuleks juuksed sealt enne ära pleegitada blondeerijaga ja siis üle toonitada soovitud värviga.Või siis tõesti kasutada tumedamaid värve.

Juuksed jäävad värvides kollased

Minul on nagu igal teisel eestlasel kartulikoore värvi juuksed, aga tahaksin valget pead. Siiamaani ei ole see õnnestunud - jääb kollane . Olen kasutanud erinevaid värve ja ka ühesugust värvi järjest mitu korda - mitte ükski variant ei ole sobinud - tulemus on ikka kollane. Blondeerida ma ei taha, kas värvida ei olegi võimalik või on veel lootust?Vastus: Kahjuks ei saa sa värviga valget pead saavutada. Juuksed on valged alles siis, kui neis ei ole mitte ühtegi värvipigmenti sees. Ja ainult blondeerimise teel saab juuksest pigmenti välja võtta. Ma ma ise arvan, et kui teha üks kord korralik blondeerimine, kahjustab see su juukseid vähem, kui heleda värviga värvimine mitu korda.

Kindlasti peaksid pärast või juba enne kasutama mõnd juuksemaski, et juuksed oleks tervemad ja blondeerida tasub ka ainult seda tumedat juukse osa. Ei ole mõtet blondeerida valgeid juukseid, need ei lähe valgemaks. Ja jäta endale kindlasti meelde, et VÄRVITUD JUUKSEID EI SAA VÄRVIGA ENAM HELEDAMAKS VÄRVIDA, ainult sama tumedaks või tumedamaks.Värv helendab ainult loomulikke juukseid, need mis on näha juure juures.

Soengud paksudesse juustesse

Mul on paksud ja tugevad juuksed. Tahaksin teha ilusaid soenguid aga nad langevad alati 1h peale tegemist oma vanale kohale tagasi.Siis ma tahaks veel juustesse teha heledaid triipe, praegu on juuksed punakad aga juuksed jäävad kollakad, tahaks aga valgeid - kuidas seda efekti saavutada?Vastus: Praegu ma kahjuks ei oska öelda, mis soengut sa endale teed, muidu saakin sulle paremini soovitada. Hea soeng võib olla ka korralik lõikus, kus juuksed on algusest peale oma koha peal ja ei vaja eriti mingit soengu tegemist.Ainuke asi, mis värvi juustest maha võtab, on blondeerija. Kui tahad kollastest salkudest saada valgeid, siis peaksid neid veel ühe korra blondeerima.Kindlasti tee seda juuksuri juures ja ole ettevaatlik, et Su tulemus väga kuiv ei jääks. Ei ole mõtet värviga juukseid valgeks värvida, sest valge värv juustes tähendab seda, et seal ei ole üldse värvi sees ja kuna värv sisaldab värvi, siis ei saa sellega juuksevärvi täiesti kõrvaldada. Klaasi sa ei saa ka ühegi värviga värvida läbipaistvaks, ainult lahustajaga saad värvi maha võtta ja alles siis uuesti mingit tooni peale anda.Loe ka teiste küsimuste vastuseid.

Kuiv kõõm

Mul on hästi tugevad ja tihedad juuksed ning probleem on kuiva kõõmaga. Juuksed tunduvad kuivad ja elutud. Ostan shampooni reeglina salongist, kõõmaraviks olen kasutanud Nisorali, mis tõepoolest ka aitab, kuid niipea kui enam ei kasuta, tuleb kõõm tagasi. Kas ma peaksingi pidevalt kasutama Nisorali või on mingi teistsugune hoolduse võimalus? (Heli)Vastus: Tere Heli. Kahjuks kirjutasid liiga vähe enda kohta, et teaksin päris õiget vastust sinu probleemile. Aga siin on mõned näpunäited, mis võivad sind väga hästi aidata. Peaasi, et loed korralikult läbi ja teed samm sammult nii nagu öeldud.Esiteks peaksid pesema pead hästi korralikult. Kindlasti teed seda siis, kui pesed pead Nisoraliga, sest seda on vähe ja see maksab palju.Osta endale shampoon samast salongist, kust sa seda tavaliselt ostad. Vaata, et see oleks kõõmaravi shampoon.Alati pane shampooni hästi vähe. Mitte rohkem, kui hambapastat hambaharja peale. Peaasi pesu puhul on see, kui hoolikalt sa shampooni peanahale paned ja kui hästi sa peanahka mudid. Hõõru see kogus ilusti peopesade vahel laiali ja ära hakka kohe pesema vaid kanna see shampoon ilusti näpuotstega igale poole mööda peanahka laiali. Alles siis hakka peanahka mudima näpuotstega. Mudi läbi absoluutselt iga ruutsentimeeter oma peast ja mitu korda. Tee kasvõi endale mingi süsteem, näiteks et alguses pesed külgede pealt, siis otsa eest, siis kukal, siis peapealt ja siis veel piirjooned.Pead pestes ei pea väga suurt rõhku panema juuste pesu peale, põhiline on peanahk. Juuksed saavad niigi puhtaks, kui shampooni loputad. Nii et pese peanahka paar minutit ja siis loputa hästi hästi korralikult.Väga paljudel juhtudel on kõõm tekkinud halvast pesemisest või maha loputamata shampoonist. Sinu puhul võib see olla väga reaalne, kuna su juuksed on nii tihedad, et shampoon ja hiljem vesi ei jõua korralikult sinu peanahani. Shampoon jääb pähe ka siis, kui paned seda palju.Peaaegu kõikide kõõmaravi shampoonidega peab juukseid pesema kaks korda. Esimese korraga kõõm maha pesta ja teise korraga peanahka ravida. Nii et korda pesu uuesti. LOPUTA väga korralikult. Ära seisa lihtsalt dushi all vaid tõsta näppudega juukseid ja aita veel loputada su pead. Loputama peaks tegelikult mitu mitu minutit. Vaata kella kindlasti. Vahel tundub, et oled juba päris kaua loputanud aga tegelikult on möödas 30 sekundit. Jäta meelde - loputamine on väga tähtis!Kuivadele ja elututele juustele peaks panema kindlasti ka palsamit. Palsamit pannakse jällegi rohkem juustele, mitte ei hõõruta seda peanahka. Kuid vahest on hea palsamiga teha peanaha massaazi, siis on kõik nii mõnusalt libe. Sa võiksid prooviks panna palsamit esialgu ainult juustele ja võibolla ühele pea poolele, et siis hiljem otsustada, kas tasub sul seda peanahale panna või mitte.Kõõmaravi shampooni puhul võib mõne muu firma palsam selle ravi peanahas peatada. Hoia palsamid mõned minutid juustes ja siis loputa hästi korralikult. Eriti, kui seda läheb ka peanahale.Kui kasutad viimistlustooteid, vaata, et need ei satuks peanahale ja väldi neid tooteid, mis sisaldavad alkoholi. Kindlasti pese ka kamme, millega juukseid kammid ja vaata, et piid kammil oleksid terved ja ei kriimustaks su peanahka. Mütsi kandmine ei ole ka antud juhul väga hea.On olemas ka igasuguseid peanahka ravivaid ja koorivaid ampulle. Need on ka väga head aga nende kasutamisjuhendit peaksid küsima kohast, kus neid müüakse.Jäta ka meelde, et kõõmaravi ei toimu ühe päevaga. Kui oled ostnud kõõmaravi shampooni, siis kasuta see kindlasti lõpuni, isegi kui oled probleemist mõne nädalaga lahti saanud.

See oleks praegu kõik, loe uuesti kõik läbi, proovi nii teha ja kirjuta mulle palun ka tagasi mõne aja pärast, et teaksin, kuidas sul läheb.

Soengud ja juuste värv sekretäridel

Mind huvitab, missugused on eksimused sekretäri juuste soengu ja värvi osas, st. mis sobib tööl ja mis mitte? (Reet)Vastus: Tööl sobib see, kui Sa teed head tööd, sõltumata Sinu väljanägemisest. Peaasi, et Sa naeratad alati ja teed tööd hea meelega, siis ei saa ka keegi öelda midagi Sinu pea kohta. Sa võid endaga teha, mida tahad, peaasi, et töö oleks tehtud korralikult.

Mulle üldse ei meeldi inimesed, kes üritavad välja näha hirmus asjalikud, aga kes tööd üldse asjalikult ei tee. See on sama, mis kanda siidlipsu ja siis sülitada tänaval maha. Minu meelest võib kanda absoluutselt kõiki soenguid, peaasi, et Sa ennast ise hästi tunned. Muidugi ei sobi olla tööl pesemata peaga ja rikutud juuksed ei näe ka head välja. Pahasti on ka, kui sul on täpselt sama soeng nagu su bossil või teisel sekretäril.

Juuksed lähevad kiiresti rasvaseks

Millise shampooniga pesta, et juuksed nii kiiresti rasvaseks ei läheks? Praegu pean pesema juukseid iga päev.Vastus: Pea rasvasus sõltub peanahast, mitte shampoonist, sest iga korralik shampoon peseb pea ka korralikult puhtaks.Nahale on omane eritada välja rasva, mis kaitseb Sind igasuguste bakterite eest ja kui Sa pesed seda iga päev maha hästi puhastava shampooniga, siis organism hakkab selle peale veel rohkem rasva tootma.

Mul oli endal ka kunagi sama probleem ja ma lihtsalt hakkasin pesema pead üle päeva ja esimene nädal oli muidugi jube, aga hiljem harjus nahk sellega ära ja kõik oli OK. Kui juuksed on värvitud või blondeeritud või muud moodi keemiliselt töödeldud, on juus kuivem ja seetõttu imab see endasse peanahast erituvat rasva ja tänu selle tundub sulle, et juuksed ei lähe nii kiiresti mustaks. Kui aga juuksed on täiesti loomulikud ja neis on palju niiskust, jääb rasv juukse peale ja seda on ka kohe näha. Loogiline, et juuksed lähevad kiiremini rasvaseks, kui kannad mütsi või kui viibid tihti umbses ja õhuvaeses keskkonnas. Proovi esialgu vähendada pesemiskordi ja vaata, mis juhtub. Kindlasti teeb juuksed mustemaks see, kui Sa loputad shampooni või palsami halvasti välja. Alati loputa hästi kaua. Ära liialda viimistlustoodetega ja ära määri neid peanahale, vaid kasutada neid juuste peal.

Lokid

Kaks aastat tagasi kõrvetas juuksur mu juukseid ilmselt liiga kaua (üle tunni!) püsilokke tehes nii ära, et ma pidin laskma oma kunid õlgadeni pikad juuksed lühikeseks lõigata. Nüüd on mu juuksed terved ja sirged. Ma ei ole sellest ajast enam juukseid lokitanud, ka seepärast, et tuttavad inimesed on mulle teinud meeldivaid komplimente minu muutunud välimuse suhtes, aga ... nende juustega on mul tohutult jändamist!Kui enne olid juuksed keeratud ja kogu aeg kohevil olekus ning mitmeti sätitavad,ning ei vajanud erilist tähelepanu päeva jooksul, siis nüüd on need sirged juuksed pidevalt korraldamist vajavad. Niikui jõuan tööle, pean hommikul kammitud ja natuke ka tupeeritud juuksed uuesti koolutajaga PAIKA panema. Mütsiga väljast tulles ei julge ma kunagi mütsi võõras kohas kohe peast äragi võtta, sest tean, et juuksed on kõik oma soengusoleku minetanud. Juuksurid lõikavad selliselt, et mingit loomulikku juuste soenguna püsimist ei ole. Kõik juuksed, mis ma püüan pealaelt tahapoole suunata, pöörduvad pahmakana ettepoole, kukal vajub alla ning tunnen ennast KOBRULEHENA !Kui enne olid mu juuksed vähemalt kolm päeva puhtad ja püsisid soengus, siis nüüd pean neid juba teise päeva õhtul jällegi pesema. Palja peaga ma ei tahaks käia ja sporti teha! Soengu tegemisel kasutan nii balsamit, soengu vahtu, juukselakki ja läiget. Seda viimast ei julge aga eriti kasutada, sest selle vahendiga hakkavad juuksed läikima küll, kui kogu soeng vajub maha !OK! Mis ma peaksin tegema? Olen ennast juba vaat et juuksuriks arendanud, aga see on nii häiriv asi minu põhitöö kõrval ! Ma tahaksin tõesti professionaalset nõu kelleltki. Kui ma olen juuksuritelt abi palunud, siis ei oska nad midagi soovitada ja tundub, et peavad mind natuke vanamoodsaks. Olen käinud tihti ka juuksurite juures, aga minu töö ei võimalda mul seal üle päeva ja üle tunni viibimist. Rakveres on juuksurid, kes värvivad juukseid pea 4 tundi ! Rohkem nad lobisevad maast ja taevast, aga ega mina ei saa neid ju suunata tähelepanelikumalt minu soengusse suhtuma või, ma ei saa ju poolepealt juuksuritoolilt ära tulla!Tallinnas Liivalaia juuksuris ütles mulle üks nooruke juuksur, et tema ei oska juukseid tupeerida ning seepärast ei saa ta mu soengut kohevamaks teha.Kas peaksin juuksed uuesti pikemaks kasvatama ning rõõmsalt jällegi lokkimisega tegelema hakkama, et mu enesetunne oleks hea ning väljanägemine parem või tegelema juuksuritele nende põhitegevuse tutvustamisega? (Meeli)Vastus: Meeli, su küsimus on ka sinu vastus. Kui sa ise tunned, et sa tahad pikki lokkis juukseid, siis muidugi peaksid seda tegema. Inimene näeb alati kõige parem välja siis, kui tal on hea enesetunne sõltumata sellest, mis tal peas või seljas on. Aga lokke tee ikka seekord korralikus kohas. Lokivedelikku ei tohi minu teada üle veerand tunni peas hoida. Aga seni, kui sa juukseid pikaks kasvatad, võid sa ju proovida enda peal mitmeid erinevaid stiile. Kahjuks on mul võimatu seda sulle arvuti teel soovitada. Minu jaoks on ka koolutaja ja tupeerimine tõesti vanamoodsad sõnad ja ma tööl kumbagi neist ei kasuta, aga meil on sinuga vanuse vahe ka ma arvan.Sama juhtub ka minuga, ma ei usu et mu lapsed hakkaksid näiteks meelsasti juuksevaha kasutama.Neil hakkavad ka olema peas ei tea mis imetooted. Ja juuksuritega on nii nagu ta on ja see on igal pool maailmas nii. Minu teada on juuksur üks enim vihatuid ameteid maailmas pärast pileti kontrolöri. See on selle pärast, et töö mida teeme, on tegelikult väga vastutusrikas. Kui muidu ostad mõnda kaupa, siis saad sa seda ennem näha ja katsuda ja kui meeldib siis ostad selle ära. Juuksuris tehakse sulle lõikus ja alles siis või isegi järgmine päev peale pesu saad otsustada, kas meeldib või mitte. Ja kui ei meeldi, siis ei saa sa soengut kappi visata vaid pead sellega olema kuni järgmise korrani. Soeng on inimesele küllaltki tähtis, sest see on osa temast ja määrab suurel määral tema isiksust. Ja juuksur peab selle soengu valmis saama ühe tunniga, püsti seistes ja kliendi juuresolekul. Ja tal ei ole võimalust kasutada BACK nuppu.

Juuksuris olles võiksid vabalt öelda, mida neist mõtled, see muudabki juuksuri suhtumist oma töösse.

Moodsad lõikused ja juuksetoonid

Mis lõikused on praegu moes ja mis juuksetoonid? (Kaidi)Vastus: Küsimus on küllaltki raske, sest iga inimene on omaette isiksus ja seetõttu vastan väga ümmarguselt. Värviõpetuse järgi on heledamad asjad visuaalselt suuremad kui tumedad, kuid ka tumedad asjad mõjuvad väga tugevalt ja kontrastselt heledal taustal. Ma kahjuks ei saa sulle öelda täpselt, mis oleks sinu jaoks õige värv, selleks peaks ikka sind nägema.Vaata ette, kui juukseid blondeerida, siis juuksekarv muutub natukene õhemaks ja kui sul niigi nad väga õhukesed on, siis võivad nad veel õhemaks jääda. Samas jäävad töödeldud juustesse paremini sisse igasugused lokid ja koolutused. Kui aga juuksed on tumedad, sirged ja läikivad, siis ma arvan, et juukseotsad võiksid olla ka konkreetsed. Mitte eriti koolutatud.Selle suve trendidest on kohe väga raske rääkida sõnadega, igas riigis on oma trend ja Eesti kahjuks ei kuulu trendiloojate hulka. Ja paljud asjad, mis on trendikad, ei ole lihtsalt praktiliselt võimalik teha, sest puudub oskus ja julgus paljudel juuksuritel. Trend on minu meelest see, mis näeb hea ja uus välja ja kuidas see ka välja kantud on. Kõik sõltub ka sellest, läbi kelle silmade seda vaadata. Kui aga tahad teada saada, mis on soengumoes, siis kõige lihtsam on seda vaadata mitte väga vanadest juukseajakirjadest ja inspiratsiooni võib saada ka tuntumate popstaaride päid vaadates.

Sulle aga soovitan jätkata juustega mängimist (pean silmas nii värvimist kui ka lõikamist ja ka muud), sest see on tore, kui saad olla erinevate soengutega. Iga uus soeng teeb sinust natukene uuema inimese ja sul on lihtsalt võmalik siis rohkem rolle elus läbi mängida. Elu ongi üks mäng.

Juuste kasvatamine ja katkised juukseotsad

Kuidas kasvatada juukseid pikaks? Probleemiks on see, et juukse otsad lähevad väga kiiresti katki ja juuksur lõikab kogu aeg kasvanud osa maha, samas kasvavad mul juuksed väga aeglaselt.Vastus: Juuste kasvule aitab kõige paremini peanaha massaaz. Seda võid teha iga kord pead pestes. Piisab mõnest minutist. Ja muidugi kõige kiiremini kasvavad juuksed siis, kui neid ei lõigata. Vaata, kas su otsad on ikka katki enne kui lõikama hakkad. Äkki on nad lihtsalt kuivad.Kindlasti peaksid juuste eest väga hoolitsema. Kasuta head shampooni ja palsamit. Vahest juustele ravi teha mõnda juuste maski kasutades pole ka paha.Pesu ajal ära neid hõõru ja rätikuga kuivatamisel kuivata neid nagu vastsündinud last. Kammimisel ära mitte kunagi kasuta jõudu. Hoidu föönitamisest ja keemilistest protseduuridest.Päris katki läinud juukseid ei tee terveks enam mitte miski vahend, aga on olemas sellised seerumid, mida paned natukene juuste otstele ja see liimib kuni järgmise pesuni need otsad kinni nii, et nad ei hargneks edasi. Seda pakuvad vist kõik tuntumad firmad. Otsi ainult salongidest.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara