Juuste värvimine kodus

Ise juukseid värvides tuleb huulepulgaga peeglile kirjutada üks lihtne kuldreegel - asi, mis võib kõik ära rikkuda, on juuksevärv. Seega tasub enne poodi värvi valima minemist lugeda läbi see artikkel!

Nõu ja - kui midagi peaks mingil põhjusel siiski valesti minema - jõuga on abiks juuksur Kristjan Pärnsalu.

"Esimene samm ongi juuksevärvi valik - ja see on meie poodides tohutu. Tasub läbi mõelda, kas tahad juukseid värvida püsi- või kergvärviga. Kui juustes on pisutki halli, tuleb kindlasti valida püsivärv,"? rõhutab Kristjan. "Väike, aga oluline nipp, mida järgida on ka see, et püsivärvi kantakse kuivale, poolpüsivärvi märjale juuksele. Ja veel üks asi - toonimiseks ja värvivärskenduseks julgen mina poevärve küll soovitada."?

"Meil saadavate värvide kohta tasub teada, et näiteks punased toonid on parimad Laboratoire Garnier?´l - nendesse värvidesse on lisatud ka vitamiine,"? kirjeldab Kristjan Pärnsalu. "Schwarzkopfi värvide komponendid on intensiivsemad, mistõttu need ka kuivatavad juust rohkem ja läige kipub kiiremini kaduma, aga see-eest halli katab ta väga hästi. Sama kehtib Wella värvide kohta."?

Alati tooni võrra heledam

"Värvivalikul ei tasu karbil olevate fotode lõksu minna ja mõelda, et sealne tumepruun ka teie peas tumepruun tuleb - tavaliselt muutuvad enamus tumepruune toone peas süsimustaks, seega vali alati oma soovitud toonist tooni võrra heledam, siis oled tulemusega kindlasti palju enam rahul. Ja loomulikult jälgige ka värvikarpidel toodud toonimuutuste tabelit - seal on reeglina näidatud, milliseks teie tooni juuksed tõenäoliselt värvuvad,"? soovitab Kristjan Pärnsalu. Kristjani sõnul ongi suurima riskifaktoriga pruunid toonid - neid valides on lihtne meeles pidada, et mida suurem on pakil olev number, seda heledama tooniga on tegu.

Musta valgeks ei värvi

"Kui teie juuksed on eelnevalt püsivärviga tumepruuniks või lillaks värvitud, siis beezhikaks te neid kodus kohe kuidagi ei saa - isegi kui uhada pähe neli pakki värvi. Tumedast ilusaks heledaks saab siiski vaid juuksuri abiga,"? kinnitab Kristjan. "On ju küll näiteid, kus tumedapäine inimene ostab blondeerija, kuigi teab, et see hästi peale ei hakka - esimene tulemus ongi ebaühtlane rebaseoranzh, siis proovib ta edasi ja loodab, et järgmine värvimine muudab juuksed juba ilusasti meekarva. Aga mis on tegelik tulemus? Roheline! Ja siis ei aita juba suurt muu, kui marss juuksuri juurde!"? Kui see aga tõesti mingil põhjusel võimalik pole, siis tasub teada, et rohelist aitab neutraliseerida punakaspruun - 100% tulemust see muidugi ei garanteeri.

Selliste faux pas?´de vältimiseks tasub juuste värvimiseks - eriti kui tegemist on suuremat sorti toonimuutusega - valida kas nädalavahetus või õhtupoolik, millele järgneb töölt vaba päev.

Kollased juuksed, rohekas kleidike...

Võilille kollane sobib võilillele nagu rusikas silmaauku, aga kaunile naisolevusele - vaevalt! Aga ometi on see tavaliselt just see toon, mida kodus blondiks värvides saavutatakse."?Kodustes tingimustes on heledat pead kõige raskem saavutada, sest enamjaolt saavutatud kuldne tulemus vaevalt kedagi rahuldab. Asi on selles, et poes saadaval olevad blondid toonid ei ole eriti intensiivsed ja seepärast jääbki tulemus kollane,"? räägib Kristjan Pärnsalu. Nii et kauniks nn California blondiks tahtjad - pöörduge juuksurisse! "Muidugi on ka poevärvidest paar head blondi tooni, mida juba varem kodus blondiksvärvijad proovida võiksid - Wellaton nr 110 ja Schwarzkopfi 121, minu kogemus kinnitab, et L?´Orealil ja Garnier?´l häid blonde toone pole."?

Kui teil on keemilised lokid, siis ärge parem end kodus heledaks värvige - võite oskamatusest juuksed päris ära kõrvetada.

Hakkame värvima!

Kodus värvima hakates soovitab Kristjan Pärnsalu valida ruum, kus värvi maha tilkumine püsivat ja hindamatut kahju ei tekitaks, samade ohufaktoritega tuleb arvestada oma riiete valikul. Ning enne värvima asumist tuleb loomulikult tutvuda värviga kaasasoleva juhendiga.

"Kindlasti kasutage värvides kindaid, sest juuksevärv imbub küüntesse ja seda sealt maha saada on pikaaegne protsess,"? ütleb Kristjan. "Ja teine vajalik asjake värvides on applikaator - sellega kannad värvi pähe ja teise käega hõõrud seda laiali. Kui värvimass on ähtlaselt peas, siis kammige juuksed laia piiga kammiga läbi ja mudige veel kord kätega kogu pea üle."?

Juhendis antud värvi mõjuajast juustevärvi kauem peas hoida ei tasu - arvates, et siis äkki tuleb veel heledam või tumedam toon. "See on mõttetu tegevus, sest värvimolekulid lõpetavad oma töö fikseeritud ajaga ja sa võid kasvõi kolm päeva seda peas hoida, tooni see ei muuda. Sama kehtib vähem peas hoidmise kohta - et äkki siis jääb heledam. Ei jää, hoopis rohekas võib jääda."?

Väike vihje veel - kui juuksed on õlgadeni või pikemad, siis tasub arvestada kahe paki värviga. Vähemaga värvides ei jää tulemus ühtlane.

Kui juuksevärv on jõudnud mõjuda, on aeg see maha pesta - selleks tuleb kindad uuesti kätte panna ja lasta pähe natuke vett ning seejärel hakata emulgeerima. See tähendab maakeeli sõrmeotstega peanahalt värvi lahti hõõrumist - erilist tähelepanu tuleb pöörata juuksepiirile. Emulgeerimine kindlustab juustele ka ilusa läike. Püsivärv tuleb maha pesta shampooniga, kergvärv tuleb lihtsalt maha loputada ja kanda pärast juustele balsamit. Balsami kasutamine pärast värvimist on väga oluline, sest see sulgeb juuste soomuskihi ja neutraliseerib värvimisega tekkinud happelisuse. "Väga head on värvipakendites kaasatulevad intensiivbalsamid - neid tasub kindlasti kasutada,"? soovitab Kristjan Pärnsalu.

Kogemus


Miks nelle meeldib kodus juukseid värvida räägivad ühe suurfirma sekretärid Gerly ja Made
.

Blond Gerly:
"?Mulle meeldib mitmel põhjusel kodus juukseid värvida. Esiteks - tuleb see vähemalt 200 krooni odavam. Teiseks - ei pea ma juuksuriga vaidlema, juhul kui tahan juukseid liiga blondiks kõrvetada ja juuksur leiab, et see on juuste rikkumine, tekitades mulle omavoliliselt mingi jubeda juuksetooni ning stressi, nagu paar kuud tagasi juhtus... Kodus rikun juukseid nii, kuidas tahan. Kolmandaks - ei pea ma juuksuri tüütut kädistamist täiesti mõttetutel teemadel kuulama. Ja veel - minu lemmikjuuksevärvid on Schwarzkopfi omad.

Punapea Made

: "Kui vähegi võimalik ärge värvige püsivärvi ja poevärvidega - võimaluse korral pidage mõne tuttava juuksuriga nõu ja ostke värv salongist. Poevärvid rikuvad räigelt juukseid ja peanahka. Pigem tasub proovida toonivaid shampoone jms. Kui te olete enesele punaseid juukseid igatsenud, siis teadke, et punaste juustega on väga raske elada, sest punane värv kulub võrreldes teiste toonidega kõige kiiremini mahai - eriti suvel. Mina pean näiteks värvima iga kahe nädala tagant."?

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara