Kas töö tahab Sind enda alla matta?!

Kui Sul on aeg-ajalt tunne, et töö tahab Sind täielikult enda alla matta, siis võta hetkeks aeg maha ja loe see nõuanne mõttega läbi.

Et hoida töö- ja eraelu tervislikus tasakaalus, olla nii tööl kui kodus rõõmus, loov ning produktiivne, peab tegema tööd mõistlikus koguses. Samas, et midagi suurt saavutada, peab palju jõudma ja suutma. Lihtne on tööaega juurde näpistada õhtu, vahel ka öö arvelt. Märkamata sealjuures, mille (et mitte öelda kelle) arvelt aega tegelikult näpistad.

ühel ajal edukas olla ja samas mitte heleda leegiga tuhaks põleda aitavad järgmised ideed.

1. Planeeri oma päeva.

Võta igal hommikul 15 minutit, et oma päevaplaan kirja panna, veel parem, kui teed seda juba eelmisel õhtul. Iga ülesande kõrvale pane kirja asjade tegemise järjekord ja tegemiseks kuluv aeg. Jälgi, et ülesanded ja nende täitmiseks kuluv aeg oleks normaalse tööpäeva pikkusega kooskõlas. Kui planeerid, siis ära mõtle ainult tänasele päevale, mõtle ka ettepoole - mis on vaja kindlasti valmis saada täna, mis homme, mis sel nädalal, kuul.

2. Jälgi pidevalt oma ajakasutust - pea ajagraafikut.

Jälgi pidevalt, et tegeleksid oma päeva sisse planeeritud asjadega ning vaata kella. Kirjuta üles kõikide ülesannete täitmiseks tegelikult kulunud aeg ja samuti ka kõikidele muudele toimetustele, mis ise üles kerkisid, kulunud aeg (sealjuures ka netis surfamine, lehelugemine jmt.) Nädala lõpuks valmiv tabel annab Sulle hea ülevaate sellest, kust tööaega juurde näpistada.

3. Mine varem tööle.

Ja varem koju. Kui Sa oled õhtul kaua tööl, siis tõenäoliselt on Sul hommikul väga raske ärgata. Näpistad veidi uneaega juurde ja ärkad veidi hiljem. Jõuad tööle hiljem "¦ ja lahkud ka hiljem. Nõiaring. Et sellest pääseda, pead õppima tööpäeva õigel ajal lõpetama. Esialgu jõuga, seejärel harjumusest. Sama lugu on ärkamise ja tööletulemisega.

4. Ära taotle kõiges perfektsust.

Taotle head tulemust. Kui Sa suunad poole oma tööpäevast projekti mikro-vigade parandamisele, siis võib öelda, et oled perfektsionist. Võibolla annab selline tegevus Sulle endale teatud rahulolu tunde, kuid kui kõrvutada ajakulu ja väärtuse kasvu, siis on kerge näha, et see pole proportsioonis. Ole enda vastu nõudlik, aga ära aja juuksekarva lõhki, sest Sa teed seda enda arvelt.

5. Delegeeri osa ülesannetest mõnele oma meeskonnakaaslastest.

Kui vaatad oma tegevuste nimekirja, siis tõenäoliselt märkad asju, mida keegi teine Sinust isegi paremini teeks. Ära tee kõike ise kartusest aust ilma jääda.

6. Otsi abi mujalt, kui delegeerida ei ole võimalik.

Kui oled üksikettevõtja või Su töökaaslased ei saa Sind seekord aidata, palu abi sõpradelt, perekonnalt. Hea mõte on mõne lihtsama töö tegemiseks kooliealisi sugulasi pärastlõunal paariks tunniks appi kutsuda - kui veel neile töö eest veidi taskuraha annad, on tõenäoliselt rõõm veelgi suurem. üks vähekasutatud võimalus on pöörduda ülikoolide poole ja pakkuda õpilastele praktikavõimalust. Võimalus töömaailma lähemalt näha ning katsuda, on kindlasti nii mõnelegi tudengile huvipakkuv. Eriti kui taas taskurahanippi kasutada.

7. Hoia ennast kogu aeg rajal.

Ära tegele töö ajal eraasjadega, kui see vähegi võimalik on. Kui mõnd asja ei saa muul ajal ajada, siis planeeri see täpselt ja ajaliselt oma päeva. Ära kaldu oma eesmärkidest kõrvale ning avasta end kella kahe ajal päeval kuskilt, kus Sa üldse olla ei taha, näiteks mõnelt veebilehelt. Ja ära karda öelda "ei"?, kui Sa tõesti ei saa hetkel abipalujat aidata või näed, et ta saab ise hakkama. Siiski, abivalmidus on hea ja aus põhimõte, kuid seda tehes tuleks meeles hoida Hiinast pärit tarkust "anna näljasele õng"¦"?

8. Võta aega juurde.

Kui ülesande lõpule viimine tuleb vere hinnaga, siis mõtle, kas Sa pead seda tingimata täna juba väsinult tegema või on mõistlikum tulla homme veidi varem ja asi ära teha. Või anna endale lihtsalt pikem tähtaeg. Jäta ego nurga taha ja julge oma juhile (või endale öelda), et Sa andsid endast parima, aga jõuad lõpuni mitte täna, vaid hoopis siis ja siis. Oluline on mõelda oma väärtustele ja saavutamise hinnale.

9. Kasuta kvaliteetseid töövahendeid ja hoia neid.

Kui Sul on kesised töövahendid, siis röövivad ka need Sult palju aega. Kui Sa oled veendunud, et Sinu arvuti on liiga nõrk, siis tee julgelt oma juhile ettepanek võimsam arvuti osta. Kui see esimesel korral ei õnnestu, siis proovi uuesti. Müü ideed kasude keeles - ehk näita, mida firma võidab ja mida Sina võidad.

10. Lase päeval lõppeda.

Kui Sa oled oma päevaplaani paika pannud, siis hoia sellest ka kinni. Ära mõtle päeva lõpus, et oh! ma peaks veel selle ja selle ära tegema, siis oleks kõik ikkagi veel palju parem. Sellist kahe otsaga ahvatlust on iga ettepüüdlik inimene oma elus tõenäoliselt tundud. Tuleta endale meelde, et kui Sa ennast täna tööga üle pingutad, siis jaksad homme vähem. Nagu spordis. Kui treenid üle, siis pead palju aega pühendama ennast taas vormi saamisele.

11. Mõista megapikkade tööpäevade ohte.

Saa aru sellest, et pikad tööpäevad ei tähenda ainult seda, et Sa jõuad hilja koju ja saad vähem magada. ületöötamisel võivad olla väga kurvad tagajärjed. Armasta ennast ja anna endale võimalus elust rõõmu tunda, puhata ja taastuda.

12. Hästi sügavale töö alla mattunud inimese ekstra-nõuanded:

* Ära tõsta pärast tööpäeva lõppu telefoni toru. Las automaatvastaja täidab seda ülesannet. Nii saad keskenduda selle päeva prioriteetidele ega ahmi endale õhtuks lisaülesandeid.

* Kasuta suhtluseks nii suurel määral e-posti, kui mõistlikkuse piires võimalik. Nii väldid telefonikõnedega kaasaskäivat sisse- ja väljajuhatavat tühivestlust. Kui Sa aga ennast kirjutades mugavalt ei tunne, siis toimi vastupidiselt.

Olgu Sinu selle nädala mõnusateks märksõnadeks tasakaal, produktiivsus, rõõm, loovus ja energia. Naudi oma elu, nii tööl kui kodus!

Osale arutelus

 • Jana Rikberg, Mari-Eva Lepp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara