Sügislill Erika

Sel aastal on meie sügis helde - kõik on veel oktoobriski roheline ja suvelilled rõdukastides õitsevad. Kuid sedasi need asjad ju ei jää - tuul ja esimesed külmad räsivad potililled ära ja midagi oleks siiski vaja, et kaunistada tühjaksjäänud kaste, vaase.

Sobivaks lahenduseks oleks istutada kanarbik - seda on valgeid, punaseid ja isegi valge-punase kirjusid taimi. Taim Erika on sõna otseses mõttes sügislill, tema on kaunis ainult sügisel, kevadeks rärsib tuul ta ära ja meie külma ta ei talu. Taim külmub potti ära, kuid säilitab oma värvi kuni kevadeni. Vahel säilivad kuivanud punased õied kuni aprillini siis võib nad ära visata ja asemele istutada võõrasemad.

Et veidi neid tuule eest kaitsta võiks potti torgata kadaka või männi oksi, need on kenad rohelised talv läbi ja kogu puna-roheline pott mõjub pidulikuna talv läbi. Jõulude ajal võib ju midagi jõulumeeleolu loomiseks juurde lisada. Erika hooldamine on lihtne, taime ei tohi ainult läbi kuivatada. Kasta pott korralikult läbi paar korda nädalas ja sedasi hooldada kuni külmadeni. Potis võib kasvatada ka mõnda okaspuud, kuid arvastama peab, et pott külmub krõbeda külmaga läbi ja elus taim saab kahjustada. Proovida võib kadakat ja mägimändi - need on vastupidavad ja leplikud okaspuud.

Külmale talvele peab vastu ka viltleht, neid ei tasu koos suvelilledega ära visata, järgmine suvi kasvatavad nad oma hõbedase lehepahmaka suuremaks.

Edukat katsetamist ja ärgem jätkem oma uhkeid potte nukralt tühjana konutama!

Osale arutelus

 • Jane Pappel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara