Abiks kutse koostajale

Kutse koostamisel tekib mitu küsimust, alates sellest, millist võõrkeelset lühendit mis eesmärgil kasutada ja lõpetades sellega, kas ja mida soovitada külalistel selga panna.

Korralikult vormistatud kutseannab teada, kes on kutsuja, keda kutsutakse, mis puhul kutsutakse, mis ajaks ja kuhu millises riietuses minna ning kuidas teatada osavõtust. Kui vastuvõtu algusesse on kavandatud kõned või kontsert, mis nõuab täpset saabumist, tuleks ka see kutsele märkida.

üldiselt on kombeks kirjutada kutse musta värvi tindi, tuÅ?i vms. Eestlased on näinud vaeva selleks, et õppida tuÅ?iga kaunilt kirjutarna. Seda oskust tasub julgelt kasutada, sest see on omane meile ja meie rahvusele ning annab kutsele omapära. Vale ei ole ka kirjutada kutse korrektse ja loetava käekirjaga. Ebakorrektne on teha vigu kutsutava nimes, olgu siis teadmatusest või hoolimatusest.

Koos kaaslasega kutsutute puhul kirjutatakse abielupaari kutsele hr ja pr Saar. Alternatiivina kirjutatakse kutsele peakülalise nime järele prantsuskeelne lühend avec (koos). Juhul, kui ametiisik, keda palutakse vastuvõtule, on naisterahvas, kirjutatakse üks kutse prouale ja teine tema abikaasale ning viiakse mõlemad proua kätte, kes toimetab kutse edasi abikaasale (saatjale). Kui oodatud külaline ei ole abielus, siis küsitakse juba kutsete väljakirjutamise ajal, kellega ta soovib tulla. Kutsed kirjutatakse välja eraldi ja antakse peakülalise kätte, tema hooleks jääb edastada kutse oma saatjale.

Ametlike ürituste puhul on igati arukas kirjutada kutsele, millises rõivastuses külalisi oodatakse, siis jäävad ära kõhklused teemal, mis sobib, mis mitte.

Enamasti soovivad ürituse korraldajad teada, kas kutsutul on võimalik kutse vastu võtta: selleks märgitakse kutsele emakeelne väljend "palun teatada" või rahvusvaheliselt teatud-tuntud R.S.V.P. (lühend prantsuskeelsest repondez s'il vous plait'st - vastake palun!).

Täpsustamiseks võib lisada märke "äraütlemised", mis tähendab, et helistavad ainult mittetulijad. Kuna neid on reeglina vähem kui tulijaid, hoiab see kokku korraldajate aega.

Näide:
kutse

Kutsed peaksid külalistel käes olema vähemalt nädal varem, keerukat ettevalmistust (kingitus, rõivastus) vajava ürituse puhul kaks-kolm nädalat varem. Meie tingimustes on sobilik saata kutse teele 10-14 päeva enne vastuvõttu.

Küllaltki sagedasti tuleb ette, et ilusasti kavandatud kutse tuleb trükikojast sisuliselt või vormiliselt ebakorrektsena. Uute kutsete tegemine võtab aega ja nii võib juhtuda, et kutse saab valmis liiga hilja. Meile harjumatu, aga täiesti normaalne on, kui edastate kavandatud ürituse kutse telefoni teel, vestluses või näiteks oma ettevõtte blanketil, lisades juurde, et kutse saadetakse täiendavalt. Sel juhul tuleks päris kutseid saates R.S.V.P. maha kriipsutada ja lisada kutsele märge P.M. (lühend prantsuskeelsest pour memoir'st). Väga hästi sobib ka emakeelne "meeldetuletuseks".

Kaks kutse näidist
kutse1, kutse2

Osale arutelus

 • Tiina Tšatšua

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara