Kui tahad kaalus maha võtta, söö!

Iga kolmas eesti täiskasvanu on pisut ülekaaluline. ülekaalu põhjustavad tavaliselt väärad toitumisharjumused ja vähene liikumine.

Kaalujälgijate edu põhineb kergesti omaks võetaval saledusprogrammil, millesse on sobitatud toitumisteaduse uusimad uurimisandmed.Peale tervisliku toiduvaliku tegeletakse Kaalujälgijate rühmades ülekaalu psühholoogiliste põhjustega: rühmas õpib saleneja ära tundma ülekaalu tekitavaid söömisharjumusi ja talitsema ennast söömisel. Rühmas vesteldakse ka salenemisega seonduvatest olukordadest ja mõeldakse välja uusi mooduseid, kuidas nendega iga päev toime tulla.Kaalujälgijad rõhutavad, et liigsete kilode mahavõtmine ja normaalse kehakaalu alalhoidmine on endast ja oma tervisest hooliva inimese igapäevase elu osa. ülekaalu saab vältida ainult sellega, et hakatakse sööma lahjemat toitu.Näljatunne ja söömata olek on mahavõtja kõige kurjemad vaenlased. Kaalujälgijad teavad oma 35-aastase kogemuse põhjal, et kaalus mahavõtmine õnnestub kõige paremini ja kindlamalt, kui süüa kolm korralikku einet päevas ega mitte jätta toidukordi vahele.Söömata olek viib ahmimiseni. Õhtuks on nälg muutunud nii tugevaks, et ei suuda enam oma söögiisu ohjeldada. Kui koju jõuate, olete näljane kui hunt, ja ahmite endale palju toitu korraga sisse. Hilisem õhtupoolik kulub midagi kerget süües, ööselgi käib külmkapiuks lahti-kinni.Õhtuse ahmimise tagajärg on südametunnistuse piinad. Seepärast otsustab kaalus mahavõtja olla terve päeva söömata. Rohke õhtuse söömise järgne täiskõhutunne jätkub veel järgmiselgi päeval, kuid õhtu poole tuleb ühtäkki taas nälg. Nõiaring on valmis. Tüsenemist soodustav vale toitumisharjumus jätkub päevast päeva.Kindlad toidukorrad on tervisliku söömise alus kaalust mahavõtjale. Kaalujälgijate soovituste järgi tasub süüa vähemalt kolm korda päevas: hommiku-, lõuna- ja õhtusööki. Peale põhitoidukordade võib kaalus mahavõtja nautida ka kerget vahepala päeval ja õhtupoolikul. Korrapäraselt toitudes toimivad paremini ka nälja ja söögiisu reguleerimise mehhanismid.

Kui peate kinni alljärgnevatest soovitustest, võite olla kindel, et varustate end elutähtsate toitainetega:

1. Mitmekesisus: söö erinevaid toiduaineid.2. Söö 2 korda päevas kaltsiumirikkaid toiduaineid.3. Söö minimaalselt 300 g köögivilja ja 200 g puuvilja päevas.4. Eelista taimseid rasvu ja õlisid.5. Naudi mõõdukalt maiustusi ja alkoholi.

6. Joo rohkesti vett ?– 1,5-2 l päevas.

Kaalujälgijad on ühendanud tervisliku ja eduka kaalus mahavõtmise tõed uudse käsitusviisiga. Punktiplaani-nimelise programmi loojad on keerulise kalorite arvestamise ja toiduainete kaalumise töö teie eest ära teinud. Keelatud toiduaineid pole, isegi oma lemmikroogadest ei pea loobuma. Saate harjunud kombel käia restoranis, võtta osa pidulikest lõunasöökidest ja maitsta sõbranna valmistatud kooki, ilma et peaksite ülekilosid kartma.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara