Ära unusta kontoris jõulumeeleolu luua!

üleskutse! Sekretär, kontorit ei pea sa üksi või spetsialisti abiga kaunistama, korralda ettevõttes üks pärastlõuna, laupäevak, et koos kolleegidega midagi meisterdada ja siis üheskoos kaunistused ülesse riputada. Need paar tundi võiks sisustada juba detsembri alguses, siis ei ole jõulumelu veel suurt hoogu saanud ja miks mitte töö käigus võtta mõni piparkook, hõõgvein või teha selline kokkulepe, et kõik võtavad jõulusööki kaasa. Töörutiin on hetkega murtud ja hilisemad jõulukarusellid veel olemata.

Meisterdamise kohta arvab Impro Disain disainer Kristiina Voolaid, et tõenäoliselt ei ole kontor just kõige õigem koht, kus oma fantaasiaid välja elada. Ta soovitab kontoris anda jõuludele vaid väikese vihje ja seda seetõttu, et eelkõige on jõulud siiski kodune püha lähedaste inimeste seltsis ning vastav atribuutika võiks jääda koduseinte vahele. Siit lähtuvalt on tema peamine märksõna ja hoiatus, sellel talvel kontori jõulukaunistuste ja kaunistamise juures, mitte üle pingutada, kõik peab kokku sobima kontori üldise kujunduse ja imagoga. Ta toob näite glamuuri kohta: "Tualettpaberit või invatooteid müüvas firmas oleks glamuurne kujundus kuidagi kohatu. Samas reklaamibüroosse sobiks mänguline (vast isegi irooniline või küüniline) kujundus vägagi"?.

Eesti lilleseade meistrivõistlusel mitmeid kordi osalenud florist Karina Saber ütleb, et jõulutrend 2003 on võimalikult lihtne ja meisterdamiseks kasutatakse lihtsaid materjale - tavalisi kuivi oksi, mida tuleb valida kontori disainist lähtuvalt. Glamuurne ja mänguline moekas kompositsioon valmib siis, kui see ehitada kunstmarjadest ja puuviljadest, meeleolu loovad erinevad punased toonid - vaarikaroosast kuni oran?›ini.

Disainer Kristiina Voolaid näib eelistavat professionaali nõuannet, ta leiab, et sekretär võiks tellida mõned tagasihoidlikud seaded. Nt: kliendinurka, nõupidamisteruumi. Lähtuvalt tarbimishullust silmas pidades, ütleb ta, et hea mõte on tellida selline jõulukujundus, mida saab korduv-kasutada ehk siis jaanuaris pakitakse see kokku ja pannakse järgmise detsembrini hoiule.

Lilleseadja Karina Saber arvab samuti, et professionaalne käsitöö on parim aga kui sekretär ikka ise tahab nii väga teha, siis peab ta eelistama puhta ja selge vormiga kunstmaterjale, samas sobivad suurepäraselt ka läbipaistvad materjalid.

Tänapäeval lisatakse meisterdamisele juurde huvitav lisaväärtus, nimelt näitavat need inimese iseloomu. Töö, millel on tugev traadipusserdus, näitab, et see on närvilise iseloomuga tegija kätetöö ja voolujoonelisem peidab endas omakorda leebemat meistrit. Eks see üks tõlgendamise küsimus ole, aga samas, eks juba vanarahvaski otsis seletust jõulu- ja näärijuhtumistele.

Disainer jätab targu vastuseta küsimuse tõelise vildakuse kohta, samuti ei too ta hea näitena esile ühtegi firmat. Lilleseadja Karina Saber ütleb, et tema on maitsevääratustena näinud seinal rippuvaid vanikuid, pärgi ja seinapanoosid. Kristiina Voolaid arvab, et jõulukompositsioonide puhul tuleb kontoris kasutada neid materjale, mis on mittesüttivad (tulekindlad) ja ei kogu tolmu. Samuti ei tohiks nad kellelegi käimisel ette jääda ning pidevalt silme ees virvendada. See segab lihtsalt töötamist! Lilleseadja lisab siia juurde vana tõe, et kui kasutate põlevaid küünlaid, peavad need olema kas klaasist purgis või siis kõrgel küünlaalusel.

Firmasümboolika kasutamise koht arvab disainer Kristiina Voolaid, et tegelikult ei ole firmal ja jõuludel midagi ühist. Lilleseadja Karina lisab, et eriti keerulised ideed, mida firma atribuutide kasutamine kindlasti on, soovitab ta pöörduda spetsialisti poole.

Kristiina Voolaid soovitab nõuandena kõigepealt alustada iseendast, vastata tuleb enda küsimusele: mis on jõulud? Sellest vastusest tulenevalt võiks edasi minna ja läbi selle kogu enda suhtumine kujundada. Selle küsimusi vastus peidab KarinaLilled omaniku Karina Saberi arvates ka seda, et milline ikkagi on stiilne kompositsioon - lihtne ja efektne lahendus, mida võib saavutada ainult juhul kui kasutad enda fantaasiat.

Sellest lähtuvalt meenub allakirjutajale, eelmisel talvel ühes väikelinnas kuuldud soovitus värvi- ja stiilikonsultant ülla Mäemetsalt. Ta rääkis, et seade võib teha (üllatus, üllatus) karuputkest, mis kuivades ei ole mürgine. Imeilusa ja lihtsa kaunistuse saad, kui värvid karuputke õisiku pihustivärviga ära. Kui sellest on vähe, võid kleepida õisikule peale näiteks pärleid.

Pisut rohkem nikerdamist nõudev, kuid glamuurse lõpptulemusega hiilgab disainimine, mis algab kördi tegemisest, mis tähendab, et kohe alguses saad oma käed valgeks teha. Vala kuhugi anumasse (näiteks lillepotti) kipsipulbrit ja vett, sega ja pane sinna sisse karuputk, puuoks või midagi sellist, mis sulle endale passib. Lase kipsil kuivada. Nüüd hakkab kaunistamine - stilist soovitas keerata sinna ümber traati, mis saab hiljem külge ehted. Traadi muudab nägusamaks see, kui sinna sädelev riie või pael ümber panna. Lõpuks keeratakse traat spiraalselt ümber toika ja kinnitatakse liimipüstoli abil korralikult nii, et see oleks kinni ülevalt ja alt. Kui kompositsioon pole täiuslik või soovid pisut kirjumat või huvitavamat tulemust võid sinna ümber keerata väiksemaid traate, mis peavad stiililt olema muidugi üldpildiga sarnased. Traadi külge võid veel riputada jõuluehteid, pärleid või midagi looduslikku - käbisid, õunu. Kui kips ei tundu eriti nägus, pane sinna peale näiteks sammalt või samblikku.

Kes aga tahab midagi tõeliselt ekstravagantset, võtku kuulda üht kultuurieriala üliõpilast, kes räägib, et nendel tuli kord idee teha suur kausitäis popcorni, see niidi otsa ajada ning panna rippuma koridori. Odav, palju, omanäoline, põnev ja näksimisvõimalusega, lisab ta. Ta jätkab samas vaimus ja ütleb, et siit saab tuletada stiilika - näiteks midagi venepärast - sibul on nagu kuusekera või väga effektsed jäävad ka barankad.

Osale arutelus

 • Anu Viita

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara