Suvekilodest lahti

Kaalujälgijad soovitavad salenejatele tavalist eesti toitu. Eriti tervislikuks peavad nad kodumaist rukkileiba.

Rukkis on vähe kaloreid ja see mõjutab mitmel moel inimese tervist. Kaalujälgijad on arendanud välja programmilisa, mis vastab uusimatele uurimistulemustele.

Rukkileib on eestlaste rahvuslik aare. Temas on nii palju kiudaineid, et seda on peaaegu võimatu asendada, süües ainult köögivilja ja puuvilja. Juba 1 viil rukkileiba sisaldab samavõrra kiudaineid kui 1,3 kg tomateid. Soolestiku tegevus on inimese heaolu tegur ja seda võib soodustada süües teraviljatooteid, eriti rukist. Teaduslikes uuringutes on viiteid rukki mõjust tervisele - viljakiul on selge seos sooltevähi tekke ja arengu aeglustumisel.

Rukkileib väldib kõhukinnisust

Väga nutikas on lülitada rukkileib saleneja toiduvalikusse. Tavaliselt mõjutab toiduvaliku järsk muutumine koheselt sooltetegevust. Mõned salenejad kannatavad algusnädalail kõhutegevuse aeglustumise all, kuid rukkileiba süües asi normaliseerub. On ammu teada, et rukkileib aitab sooltetegevust korrastada ja väldib kõhukinnisust, ent nüüd on selle kohta ka teaduslik kinnitus. Vastav uurimus avaldati mullu suvel Saksamaal ja Itaalias.

Mõned inimesed tunnistavad, et nende kõht ei kannata rukkileiba. Kui kõht on väga tundlik, tasuks rukkileiba söömist alustada vähehaaval.

Suvekilodest lahti Kaalujälgijad arendavad oma saledusprogrammi pidevalt, et see vastaks uusimatele toitumisteaduslikele uurimustele ja soovitustele. Saleneja probleemiks pole sageli teadmiste puudus, vaid segase info tulv paljudest eri allikatest. Kaalujälgijad koguvad teavet ja rüütavad selle praktilisse vormi, juhisteks, retseptideks ja nõuanneteks, mida on hõlbus jälgida. Kaalujälgijate uus saledusprogramm Edu Märgid soovitabki salenejale soodsat, tavalist eesti toitu. Nad on kogunud maitsvaid rukkihõrgutisi salenejatele jagatavasse Rukkiaabitsasse. Praktilist teavet ja kauplusest kergemat valikut teha aitab Ostujuht, kuhu on kogutud rohkem kui 1500 toodet kalorsuse ja rasvasisalduse alusel.

Uus elu 3 nädalaga Kaalujälgijate uus programm pakub salenejaile kolmeks nädalaks valmismenüüd. Sellisel viisil on võimalik erilise vaevata omandada tervisliku elulaadiga alustamiseks põhiline pagas.

Salenejale on tähtis saada kiireid tulemusi. ABC-menüüdes on kõik oluline saleneja jaoks ootel, isegi ostude nimekiri. Kõik toidud on programmis jagatud kalori- ja rasvasisalduse järgi 3 rühma. Selline jaotus lihtsustab toitude ja jookide valimist ja nende hulga kontrollimist.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara